Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023

    Każda Msza Święta to nasze osobiste spotkanie z Jezusem, który przychodzi do nas zupełnie tak samo, jak przyszedł do apostołów, kiedy zmagali się ze wzburzonymi falami Jeziora Galilejskiego –     o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Dlatego teraz, na początku niedzielnej Eucharystii, pomyślmy, co chcielibyśmy Mu powiedzieć, gdy przyjdzie – za co przeprosić, za co podziękować, o co poprosić…

 1. Na niedzielnej Eucharystii serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. Dzisiaj jeszcze 13-go dnia miesiąca – czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy św. o godz. 15.00 różaniec i modlitwy za przyczyną M.B. z Fatimy.
 3. Także dzisiejsza II niedziela sierpnia to dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich Sponsorów, Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać.
 4. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto zarówno Kościelne – Maryjne jak i państwowe. W tym dniu wspominamy 103 rocznicę Cudu nad Wisłą i obchodzimy święto Wojska Polskiego. W obliczu ciągle trwającej wojny na Ukrainie i zagrożeń dla naszego kraju tym bardziej zachęcamy do modlitwy o pokój i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny… W tym dniu Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. – z godnie  z tradycją – poświęcimy zioła, kwiaty i wiązanki zbóż, jako wyraz wdzięczności Bogu i M. Bożej za szczęśliwe, tegoroczne żniwa i plony tegorocznego lata. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych na Mszy św. o godz. 9.00.
 5. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk…
 6. We czwartek 17 sierpnia rozpocznie się 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać u ks. Przewodnika grupy bocheńskiej w parafii św. Mikołaja w Bochni.
 7. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Jana Burdelskiego, Czesława Dziedzica, Tomasza Dziedzica, Stanisława Stawarza, Marcina Stawarza, Roberta Adamczyka, Mirosława Zdebskiego, Pawła Krzysztofiaka, Karola Judka i Andrzeja Grabowskiego..
 8. W związku z powodzią w Słowenii wysłuchajmy apelu Przewodniczącego Episkopatu Polski.
  Odpowiadając na tę prośbę we wtorek 15 sierpnia po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla Słowenii… natomiast w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą  przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. W porozumieniu z Biurem Podróży Online Travel Polska nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji w terminie 12.09 – 19.09.2023. W zakrystii znajduje się lista do wpisywania danych osób chętnych na wyjazd. W chwili zgłoszenia chęci wyjazdu na pielgrzymkę uczestnicy powinni wpłacić kwotę 1650 złotych. Kwotę 140 euro uczestnicy będą wpłacać w autokarze u pilota pielgrzymki. Szczegóły pielgrzymki na plakacie Tu, w gablocie ogłoszeń oraz u ks. proboszcza.
 10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, a wśród nich Księdzu Proboszczowi, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.
 12. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl   i w kancelarii parafialnej.WSZYSTKIM  PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

 

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content