Ogłoszenia parafialne: 12.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023

Życie wieczne jest jak uczta weselna, na którą wejdą ci, którzy całym życiem czekali na przyjście Oblubieńca. Eucharystia, w której przychodzi do nas Chrystus, jest najlepszą szkołą tej czujności i pozwala nam zadbać o to, aby nie brakowało w naszym życiu oliwy łaski i mądrości Bożej. W Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym chcemy również czuwać z tymi, którzy cierpią, doświadczają przemocy i szykan z powody wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa.

1. Na niedzielnej Eucharystii serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrej niedzieli i spokojnego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do modlitwy w ciągu tygodnia.
  2. W II niedzielę listopada przeżywamy w Kościele w Polsce XV już Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest to dzień szczególnej modlitwy za naszych Siostry i Braci z Bliskiego Wschodu, gdzie jak wiemy toczy się wojna…Cierpiących chrześcijan z Gazy, Ziemi Świętej i z Bliskiego Wschodu będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami na tacę w przyszłą niedzielę.
  3. W listopadowej zadumie cały czas pamiętamy i modlimy się za naszych zmarłych. W tym tygodniu w poniedziałek, we środę i w piątek o 16.30 wypominki i różaniec za zmarłych a po nich Msza św.
  4. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Rozalii Chytroś i p. Cecylii Rusak.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i kościoła. Wszystkim Sponsorom i Ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!
  6. Zapraszamy na swoje spotkania w tym tygodniu: – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;  – młodzież z KSM-u i całej parafii –  w piątek o 19.30 na nowej plebani; – chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – w sobotę o 9.00;
  7. Serdecznie dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Dominika Kuska, Jana Fabera, Sebastiana Skrzypka, Michała Krawczyka, Marcina Krawczyka, Józefa Halberdy, Jana Kukli z Ujazdu, Konrada Kuzaka, Małgorzaty Anielskiej i Jana Górki.
  8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w całym Kościele  VII Światowy Dzień Ubogich. Nasza Parafia uczestniczy w akcji „Chlebków Miłosierdzia”, której celem jest nie tylko zebranie środków na pomoc ubogim, ale także podkreślenie szacunku dla chleba i nie marnowania żywności.  Po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas i Szkolnych Kół Caritas będą rozprowadzać świeże chlebki miłosierdzia. Z Dniem Ubogich związana jest także akcja „Torby Miłosierdzia”, która polega na składaniu darów rzeczowych dla ubogich w naszej Parafii. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w te szlachetne akcje.
  10. Informujemy, że w porozumieniu z Biurem Podróży Online Tr@vel nasza Parafia ponownie organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji tym razem w terminie 10.04 – 17.04.2024 r. czyli już po świętach wielkanocnych.  Koszty podobne jak w tym roku: 1650 złotych i 140 euro. Szczegóły pielgrzymki na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz u ks. proboszcza. Zapisy w zakrystii u pana Stanisława lub w kancelarii parafialnej:Kliknij TUTAJ
  11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci
  12. Sołtys Trzciany informuje mieszkańców o możliwości opłacenia czwartej raty podatku rolnego oraz odpadów komunalnych w Sali narad Urzędu Gminy w dniach: we wtorek – 14.11. i we środę 15.11.  w godz. od 12.00 do 15.00. Podobnie Sołtys wsi Łąkta Dolna  w tej samej sprawie będzie dostępny  w Świetlicy Wiejskiej w dniach: poniedziałek – 13.11. i we wtorek – 14.11. w godz. od 8.00 do 15.00.