Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 12.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023

      Życie wieczne jest jak uczta weselna, na którą wejdą ci, którzy całym życiem czekali na przyjście Oblubieńca. Eucharystia, w której przychodzi do nas Chrystus, jest najlepszą szkołą tej czujności i pozwala nam zadbać o to, aby nie brakowało w naszym życiu oliwy łaski i mądrości Bożej. W Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym chcemy również czuwać z tymi, którzy cierpią, doświadczają przemocy i szykan z powody wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa.

 1. Na niedzielnej Eucharystii serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrej niedzieli i spokojnego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do modlitwy w ciągu tygodnia.
 2. W II niedzielę listopada przeżywamy w Kościele w Polsce XV już Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest to dzień szczególnej modlitwy za naszych Siostry i Braci z Bliskiego Wschodu, gdzie jak wiemy toczy się wojna…Cierpiących chrześcijan z Gazy, Ziemi Świętej i z Bliskiego Wschodu będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami na tacę w przyszłą niedzielę.
 3. W listopadowej zadumie cały czas pamiętamy i modlimy się za naszych zmarłych. W tym tygodniu w poniedziałek, we środę i w piątek o 16.30 wypominki i różaniec za zmarłych a po nich Msza św.
 4. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Rozalii Chytroś i p. Cecylii Rusak.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i kościoła. Wszystkim Sponsorom i Ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!
 6. Zapraszamy na swoje spotkania w tym tygodniu: – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;  – młodzież z KSM-u i całej parafii –  w piątek o 19.30 na nowej plebani; – chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – w sobotę o 9.00;
 7. Serdecznie dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Dominika Kuska, Jana Fabera, Sebastiana Skrzypka, Michała Krawczyka, Marcina Krawczyka, Józefa Halberdy, Jana Kukli z Ujazdu, Konrada Kuzaka, Małgorzaty Anielskiej i Jana Górki.
 8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w całym Kościele  VII Światowy Dzień Ubogich. Nasza Parafia uczestniczy w akcji „Chlebków Miłosierdzia”, której celem jest nie tylko zebranie środków na pomoc ubogim, ale także podkreślenie szacunku dla chleba i nie marnowania żywności.  Po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas i Szkolnych Kół Caritas będą rozprowadzać świeże chlebki miłosierdzia. Z Dniem Ubogich związana jest także akcja „Torby Miłosierdzia”, która polega na składaniu darów rzeczowych dla ubogich w naszej Parafii. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w te szlachetne akcje.
 10. Informujemy, że w porozumieniu z Biurem Podróży Online Tr@vel nasza Parafia ponownie organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji tym razem w terminie 10.04 – 17.04.2024 r. czyli już po świętach wielkanocnych.  Koszty podobne jak w tym roku: 1650 złotych i 140 euro. Szczegóły pielgrzymki na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz u ks. proboszcza. Zapisy w zakrystii u pana Stanisława lub w kancelarii parafialnej:Kliknij TUTAJ
 11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci
 12. Sołtys Trzciany informuje mieszkańców o możliwości opłacenia czwartej raty podatku rolnego oraz odpadów komunalnych w Sali narad Urzędu Gminy w dniach: we wtorek – 14.11. i we środę 15.11.  w godz. od 12.00 do 15.00. Podobnie Sołtys wsi Łąkta Dolna  w tej samej sprawie będzie dostępny  w Świetlicy Wiejskiej w dniach: poniedziałek – 13.11. i we wtorek – 14.11. w godz. od 8.00 do 15.00.

                              SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content