Ogłoszenia parafialne: 12.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2024

Wniebowstąpienie Pańskie to ważne wydarzenie w liturgii Kościoła, obchodzone 40 dni po Wielkanocy. Jest momentem, w którym Jezus wstępuje do nieba, ale nie zostawia nas bez pocieszenia. Obiecuje, że będzie z nami zawsze, a także obiecuje zesłanie Ducha Świętego. To jest nasza nadzieja – niezachwiana obecność Jezusa w naszym życiu, nawet jeśli nie widzimy Go fizycznie. Zostawił nam siebie w sakramentach – to one są „kanałami”, przez które Bóg udziela nam łaski. A najwspanialszym doświadczeniem jest żywa i realna obecność Jezusa w Eucharystii. W każdym najmniejszym kawałku chleba jest obecny ON. Każdy z nas może Go przyjąć do siebie, każdego z nas chce przemieniać.

1. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego serdecznie witamy na świątecznej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości.
  2. Przeżywamy dzisiaj piękną Uroczystość I Komunii św. dzieci  klas  III . Uroczysta Msza św. dla dzieci i ich rodziców o godz. 11.00. Dzień pierwszej Komunii św. jest świętem zarówno dla rodziny jak i dla całej  Parafii. Wszyscy mamy dzisiaj jakby rocznicę swojej I komunii św. Modlimy się za nasze dzieci, by Chrystus, którego dziś po raz pierwszy przyjęły do swego serca, był dla nich prawdziwym Skarbem i Przyjacielem i aby często gościł w ich sercu. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy także rodzicom za piękne przystrojenie kościoła na dzisiejszą Uroczystość, za prace porządkowe wokół kościoła i przed plebanią, starą i nową, za trud i troskę o religijne wychowanie swoich dzieci. Dziękujemy za dary ołtarza a szczególnie za ofiarowany naszej Parafii piękny komplet obrusów na wszystkie ołtarze, ufundowany razem z rodzicami młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania. Za wszelką pomoc i życzliwość – Bóg zapłać! Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień”. Będą przychodziły w swoich I – komunijnych strojach o godz. 18.00. na Mszę św., by dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii.
  3. Trwają nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim Msza św. W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace remontowe i inwestycyjne. Spłacamy jeszcze nowe klimatyzatory grzewcze a także trwają aktualnie prace związane z zabezpieczeniem ziemi nad garażami przy nowej plebani. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
  5. Jutro -13-go dnia miesiąca – zapraszamy na godz. 18.00 na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Po Mszy św. różaniec fatimski połączony z procesją wokół kościoła z figurką M.B.Fatimskiej. W dniach objawień Matki Bożej w Fatimie czyli 13 dnia – od maja do października będziemy szczególnie modlić się o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie i rozważać orędzie M. B. z Fatimy, które ciągle jest aktualne. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy.
  6. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Jadwigi Krawczyk i Jadwigi Babral.
  7. W sobotę wyjazd Akcji Katolickiej przy naszej Parafii do Chorzelowa /k. Mielca/ na doroczne spotkanie formacyjne dla wszystkich oddziałów AK w diecezji tarnowskiej. Wyjazd o 8.00 z parkingu przed kościołem.
  8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Czesława Solarza, Stanisława Stańdo, Ireny Zabzdyr, Wojciecha Solarza, Krystyny Musialskiej, Tadeusza Lisowskiego, Zdzisława Goc, Ryszarda Banasia, Henryka Banasia i Marii Stanisz.                                                                                                                       9. Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny  –   a wśród nich Ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi – Pasterzowi naszej diecezji z okazji czwartkowych imienin – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  9. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.
  10. Informacje na prośbę innych instytucji: Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2024/25. Wszelkie informacje na stronie internetowej szkoły www.smtrzciana.pl  i pod nr tel. 14 613 64 13 w sekretariacie szkoły. Dla kandydatów odbywają się darmowe warsztaty przygotowawcze. Natomiast Sołtys Trzciany informuje, że II rata podatku rolnego oraz opłata śmieciowa pobierana będzie w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy we wtorek i w środę od godz. 12.00 do 15.00.SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!