Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 12.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2024

    Wniebowstąpienie Pańskie to ważne wydarzenie w liturgii Kościoła, obchodzone 40 dni po Wielkanocy. Jest momentem, w którym Jezus wstępuje do nieba, ale nie zostawia nas bez pocieszenia. Obiecuje, że będzie z nami zawsze, a także obiecuje zesłanie Ducha Świętego. To jest nasza nadzieja – niezachwiana obecność Jezusa w naszym życiu, nawet jeśli nie widzimy Go fizycznie. Zostawił nam siebie w sakramentach – to one są „kanałami”, przez które Bóg udziela nam łaski. A najwspanialszym doświadczeniem jest żywa i realna obecność Jezusa w Eucharystii. W każdym najmniejszym kawałku chleba jest obecny ON. Każdy z nas może Go przyjąć do siebie, każdego z nas chce przemieniać.

 1. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego serdecznie witamy na świątecznej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości.
 2. Przeżywamy dzisiaj piękną Uroczystość I Komunii św. dzieci  klas  III . Uroczysta Msza św. dla dzieci i ich rodziców o godz. 11.00. Dzień pierwszej Komunii św. jest świętem zarówno dla rodziny jak i dla całej  Parafii. Wszyscy mamy dzisiaj jakby rocznicę swojej I komunii św. Modlimy się za nasze dzieci, by Chrystus, którego dziś po raz pierwszy przyjęły do swego serca, był dla nich prawdziwym Skarbem i Przyjacielem i aby często gościł w ich sercu. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy także rodzicom za piękne przystrojenie kościoła na dzisiejszą Uroczystość, za prace porządkowe wokół kościoła i przed plebanią, starą i nową, za trud i troskę o religijne wychowanie swoich dzieci. Dziękujemy za dary ołtarza a szczególnie za ofiarowany naszej Parafii piękny komplet obrusów na wszystkie ołtarze, ufundowany razem z rodzicami młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania. Za wszelką pomoc i życzliwość – Bóg zapłać! Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień”. Będą przychodziły w swoich I – komunijnych strojach o godz. 18.00. na Mszę św., by dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim Msza św. W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace remontowe i inwestycyjne. Spłacamy jeszcze nowe klimatyzatory grzewcze a także trwają aktualnie prace związane z zabezpieczeniem ziemi nad garażami przy nowej plebani. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.
 5. Jutro -13-go dnia miesiąca – zapraszamy na godz. 18.00 na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Po Mszy św. różaniec fatimski połączony z procesją wokół kościoła z figurką M.B.Fatimskiej. W dniach objawień Matki Bożej w Fatimie czyli 13 dnia – od maja do października będziemy szczególnie modlić się o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie i rozważać orędzie M. B. z Fatimy, które ciągle jest aktualne. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy.
 6. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Jadwigi Krawczyk i Jadwigi Babral.
 7. W sobotę wyjazd Akcji Katolickiej przy naszej Parafii do Chorzelowa /k. Mielca/ na doroczne spotkanie formacyjne dla wszystkich oddziałów AK w diecezji tarnowskiej. Wyjazd o 8.00 z parkingu przed kościołem.
 8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Czesława Solarza, Stanisława Stańdo, Ireny Zabzdyr, Wojciecha Solarza, Krystyny Musialskiej, Tadeusza Lisowskiego, Zdzisława Goc, Ryszarda Banasia, Henryka Banasia i Marii Stanisz.                                                                                                                       9. Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny  –   a wśród nich Ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi – Pasterzowi naszej diecezji z okazji czwartkowych imienin – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 9. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.
 10. Informacje na prośbę innych instytucji: Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2024/25. Wszelkie informacje na stronie internetowej szkoły www.smtrzciana.pl  i pod nr tel. 14 613 64 13 w sekretariacie szkoły. Dla kandydatów odbywają się darmowe warsztaty przygotowawcze. Natomiast Sołtys Trzciany informuje, że II rata podatku rolnego oraz opłata śmieciowa pobierana będzie w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy we wtorek i w środę od godz. 12.00 do 15.00.

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content