Ogłoszenia parafialne: 11.08.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024

Pociągnięci przez Ojca przychodzimy do Jezusa, aby wraz z Nim i Jego ofiarą uwielbić Boga. A uznając naszą słabość i grzeszność, prośmy o przyjęcie otwartymi sercami darów płynących z tej niedzielnej Eucharystii.

Kontakt z kapłanami jest możliwy także telefonicznie pod nr komórkowym 728-480-663 lub stacjonarnym 14 613-60-13.

Na niedzielnej Eucharystii serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

Także dzisiejsza II niedziela sierpnia to dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich Sponsorów, Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek – 13-go dnia miesiąca – zapraszamy na kolejne – czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 18.00 Msza św. a po Mszy św. różaniec i modlitwy za przyczyną M.B. z Fatimy…szczególnie będziemy się modlić za nasze rodziny, o trzeźwość i pokój w naszej ojczyźnie i na świecie. Po różańcu procesja z figurką M.B.Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich kto tylko może do wspólnej modlitwy i prosimy przynieść ze sobą lampiony lub świece.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.

We czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto zarówno Kościelne – Maryjne jak i państwowe. W tym dniu wspominamy 104 rocznicę Cudu nad Wisłą i obchodzimy święto Wojska Polskiego. W obliczu ciągle trwającej wojny na Ukrainie i zagrożeń dla naszego kraju tym bardziej zachęcamy do modlitwy o pokój i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny… W tym dniu Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. – z godnie z tradycją – poświęcimy zioła, kwiaty i wiązanki zbóż, jako wyraz wdzięczności Bogu i M. Bożej za szczęśliwe, tegoroczne żniwa i plony tegorocznego lata. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych na Mszy św. o godz. 9.00.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Mariusza Kłóska, Franciszka Dyrli, Zbigniewa Kukli, Henryka Kukli, Jarosława Węglarza, Lucyny Wojcieszczak – Sajak, Łukasza Grabowskiego, Grzegorza Korby i Pawła Sławęty.

Także w sobotę 17 sierpnia rozpocznie się 42 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać u ks. Przewodnika grupy bocheńskiej nr 6 w parafii św. Mikołaja w Bochni.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Od 15 sierpnia zgodnie z tzw. „Ustawą Kamilka” każda parafia, rektorat i ośrodek podejmujący pracę w dziećmi i młodzieżą ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów ochrony małoletnich. Dotyczy to więc wszystkich podmiotów kościelnych (np. szkoły, przedszkola, parafie, chóry, domy rekolekcyjne itd.) prowadzących jakąkolwiek działalność z młodzieżą i dziećmi, nie ma znaczenia czy jest to działalność tylko duszpasterska czy także kulturalno-oświatowa. Dotyczy to także naszej Parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce: „Ochrona Małoletnich w Parafii”. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – a wśród nich ks. proboszczowi Jackowi składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

Informacje na prośbę innych instytucji: organizatorzy pieszej pielgrzymki z Bochni do Pasierbca zapraszają i informują, że w nocy z soboty na niedzielę – 24 na 25 sierpnia – o godz. 22.30 z parafii św. Jana Nepomucena z Bochni wyruszy piesza pielgrzymka do Pasierbca. W Trzcianie – w centrum – o godz. 5.30 jest przewidziany postój. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

Zakład Usług Kominiarskich prosi by powiadomić mieszkańców Łąkty Dolnej, Trzciany i Ujazdu że w dniach od 12 do 14 sierpnia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe budynków w ramach ochrony przeciwpożarowej.