Ogłoszenia parafialne: 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

1. W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy w dzień powszedni.
  2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszą wspólną modlitwą otaczamy wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Myślą przewodnią Dnia Chorego Ojciec Św. Franciszek uczynił słowa : „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. (Rdz 2, 18). Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Papież w specjalnym orędziu uwrażliwia nas, że cierpienie przeżywane we wspólnocie jest wielką siłą dla każdego chorego: Bóg, który jest miłością, stworzył człowieka dla komunii, wpisując w jego istotę wymiar relacji.(…) Jesteśmy stworzeni, by przebywać razem, a nie samotnie.
  3. Dzisiejsza – ostatnia niedziela przed Wielkim Postem rozpoczyna wspólną modlitwę przebłagalną za grzechy nasze  i naszych rodzin zwaną 40-godzinnym Nabożeństwem.  Od godz. 8.00 do 9.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu dla Parafian z Trzciany; od 10.00 do 11.00 dla dzieci i młodzieży z całej Parafii; od 12.00 do 13.00 dla Parafian z Łąkty Dolnej; od 13.00 do 14.00 dla członków Akcji Katolickiej i Caritas a od 14.00 do 15.00 dla Parafian z Ujazdu. Jeśli ktoś nie może być na adoracji w podanych godzinach to oczywiście prosimy w każdym dowolnym czasie.
  4. Dzisiaj także rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii   i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi  i błogosławi…natomiast w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  6. We środę przypada Popielec – początek Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Chociaż jest to zwykły dzień pracy – postarajmy się uczestniczyć we Mszy św.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione: o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele charytatywne do dyspozycji Caritas diecezjalnej. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 16.30 prosimy Róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz.
  8. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek i niedzielę będzie Droga krzyżowa a w niedzielę Gorzkie Żale. Droga krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci i wszystkich chętnych a po niej Msza św. W ten piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej. Dodatkowo w piątek o 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy pracują dłużej. W niedzielę Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00, o 14.10 Godzinki o Męce Pańskiej a o 14.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nich ostatnia Msza św./już bez kazania/.
  9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Piotra Osikowicza, Artura Mroczka, Jana Dudka, Rafała Kukli, Dominika Dusia, Daniela Dudka, Grzegorza Brzegowego, Jacka Muchy, Damiana Kłóska   i Zbigniewa Mochel.
  10. Organizator pielgrzymki do Medjugorie i Sanktuariów Chorwacji prosi zapisanych, aby do połowy lutego /czwartek/ wpłacili pozostałą kwotę 1 tyś zł.. Wpłata  do p. Stanisława w zakrystii.
  11. Przypominamy także, że kwota na utrzymanie Pana Organisty nie uległa zmianie i nadal wynosi 100 zł. od każdej rodziny składane raz w roku. Zgodnie   z decyzją Rady Parafialnej także kwota za nowe miejsce na cmentarzu czy odnowienie wykupionego już miejsca po upływie 20 lat – wynosi tyle co ostatnio czyli 500 zł. na 20 lat.
  12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
  13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł. gdzie znajdziemy wszystko o Wielkim Poście…Jest także „Promyczek dobra” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ I WIELKI POST!