Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

 1. W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy w dzień powszedni.
 2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszą wspólną modlitwą otaczamy wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Myślą przewodnią Dnia Chorego Ojciec Św. Franciszek uczynił słowa : „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. (Rdz 2, 18). Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Papież w specjalnym orędziu uwrażliwia nas, że cierpienie przeżywane we wspólnocie jest wielką siłą dla każdego chorego: Bóg, który jest miłością, stworzył człowieka dla komunii, wpisując w jego istotę wymiar relacji.(…) Jesteśmy stworzeni, by przebywać razem, a nie samotnie.
 3. Dzisiejsza – ostatnia niedziela przed Wielkim Postem rozpoczyna wspólną modlitwę przebłagalną za grzechy nasze  i naszych rodzin zwaną 40-godzinnym Nabożeństwem.  Od godz. 8.00 do 9.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu dla Parafian z Trzciany; od 10.00 do 11.00 dla dzieci i młodzieży z całej Parafii; od 12.00 do 13.00 dla Parafian z Łąkty Dolnej; od 13.00 do 14.00 dla członków Akcji Katolickiej i Caritas a od 14.00 do 15.00 dla Parafian z Ujazdu. Jeśli ktoś nie może być na adoracji w podanych godzinach to oczywiście prosimy w każdym dowolnym czasie.
 4. Dzisiaj także rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii   i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi  i błogosławi…natomiast w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 6. We środę przypada Popielec – początek Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Chociaż jest to zwykły dzień pracy – postarajmy się uczestniczyć we Mszy św.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione: o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele charytatywne do dyspozycji Caritas diecezjalnej. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 16.30 prosimy Róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz.
 8. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek i niedzielę będzie Droga krzyżowa a w niedzielę Gorzkie Żale. Droga krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci i wszystkich chętnych a po niej Msza św. W ten piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej. Dodatkowo w piątek o 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy pracują dłużej. W niedzielę Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00, o 14.10 Godzinki o Męce Pańskiej a o 14.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nich ostatnia Msza św./już bez kazania/.
 9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Piotra Osikowicza, Artura Mroczka, Jana Dudka, Rafała Kukli, Dominika Dusia, Daniela Dudka, Grzegorza Brzegowego, Jacka Muchy, Damiana Kłóska   i Zbigniewa Mochel.
 10. Organizator pielgrzymki do Medjugorie i Sanktuariów Chorwacji prosi zapisanych, aby do połowy lutego /czwartek/ wpłacili pozostałą kwotę 1 tyś zł.. Wpłata  do p. Stanisława w zakrystii.
 11. Przypominamy także, że kwota na utrzymanie Pana Organisty nie uległa zmianie i nadal wynosi 100 zł. od każdej rodziny składane raz w roku. Zgodnie   z decyzją Rady Parafialnej także kwota za nowe miejsce na cmentarzu czy odnowienie wykupionego już miejsca po upływie 20 lat – wynosi tyle co ostatnio czyli 500 zł. na 20 lat.
 12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice  i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.
 13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł. gdzie znajdziemy wszystko o Wielkim Poście…Jest także „Promyczek dobra” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ I WIELKI POST!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content