Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 10.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

      Przygotować drogę Panu – to nieustanne zadanie człowieka. Jesteśmy wezwani do tego, by każdego dnia, żyjąc uważnie, budować królestwo Boże w naszych sercach, ale także i w świecie. Jan Chrzciciel – prorok poprzedzający Chrystusa, wzywa dzisiaj każdego z nas do nawrócenia, które jest najlepszą drogą, na jakiej można spotkać Boga, który z miłości do nas staje się człowiekiem.

 1. W II niedzielę Adwentu witamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego, bezpiecznego tygodnia…
 2. Dzisiaj w naszej ojczyźnie obchodzimy XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na ten cel będą przeznaczone nasze ofiary zbierane do puszek po Mszy św. w przyszłą niedzielę.
 3. Zgodnie z zapowiedzią po dzisiejszej Mszy św. Członkowie „Caritas” będą rozprowadzać świece na stół wigilijny i świąteczny w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara za małą świecę to 9 zł, a za dużą 24 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączają się w różne akcje charytatywne, za okazywaną pomoc i otwartość na drugiego człowieka. Parafialny Oddział Caritas przygotował także sianko na stół wigilijny, które można zabrać bezpłatnie ze stołu, gdzie rozprowadzane są świece. Trwa także adwentowa zbiórka darów spożywczych w naszych sklepach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w tę akcję i ją wspierają. Przypominamy, że u p. Organisty ciągle możemy nabyć opłatki wigilijne…
 4. Także bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Kościoła i Parafii.. Wszystkim Ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!
 5. Roraty w dzień powszedni od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dodatkowo także we środę i  w piątek o godz. 17.00.. Dwadzieścia minut przed porannymi Roratami śpiewamy Godzinki do N.M. Panny.  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału  w tych nabożeństwach.
 6. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:  * chórzystów – we środę 0 18.30;     * młodzież z KSM-u – w piątek o 19.30 na plebani;   * scholę dziewcząt – w sobotę o 10.00;
 8. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a  w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Krzysztofa Kity, Jana Ceglarka, Stanisława Kowalczyka, Władysława Kołodziejczyka, Pawła Niedbacha, Tomasza Nosala, Juliana Zdebskiego, Bolesława Gumulińskiego, Marii Matras i Zbigniewa Kołodziejczyka.
 9. Dziękujemy także za nagrody dla dzieci i słodycze ofiarowane przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Łąkty Dolnej oraz rodzinie Pociechów. Za wszelką życzliwość i pomoc Bóg zapłać!
 10. W tym tygodniu Adwentu od soboty wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wyrazem tego będzie także rozpoczęcie od soboty po Roratach – nowenny do Dzieciątka Jezus.
 11. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji dobrej adwentowej, świątecznej spowiedzi, która w naszej Parafii będzie  w przyszły czwartek –     21 grudnia. Szczegóły podamy za tydzień. Niezależnie od tego zachęcamy do spowiedzi już wcześniej. Spowiadamy codziennie przed Mszą św..
 12. Jeśli ktoś z Parafian mógłby i zechciałby ofiarować choinki – jodły – na świąteczny wystrój naszego kościoła, to bardzo prosimy zgłosić to P. Stanisławowi do środy włącznie. Za wszelką pomoc i życzliwość już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
 13. Wójt Gminy Trzciana oraz Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z terenu gminy Trzciana serdecznie zapraszają na tradycyjny już, III Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w przyszłą niedzielę, tj. 17 grudnia na parkingu przed naszym Kościele. Na Jarmark organizatorzy zapraszają od godziny 9:00. Podczas Jarmarku będzie można zakupić domowe ciasta, rękodzielnicze ozdoby świąteczne oraz wiele innych rzeczy wystawionych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
 14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was P. Bogu w modlitwie.
 15. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. z Mszy pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”  oraz „Promyczek dobra” dla dzieci.
 16. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia mieszkańców Łąkty Dolnej, że 14 i 15 grudnia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe w ramach ochrony przeciwpożarowej budynków…

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content