Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

 1. W drugą niedzielę września serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii.. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.
 2. Dzisiaj cały Kościół – a szczególnie w Polsce – przeżywa beatyfikację rodziny Ulmów – Miłosiernych Samarytan z Markowej na Podkarpaciu. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci. Zostali umęczeni i zamordowani bo odważyli się w trudnych, wojennych czasach przyjąć pod swój dach osiem osób narodowości Żydowskiej, wcześniej pomagając innym Żydom prześladowanym tylko dlatego, że są takiej, a nie innej narodowości.. Z okazji beatyfikacji zachęcamy do obejrzenia wystawy w przedsionku kościoła, poświęconej rodzinie Ulmów z Markowej.
 3. Dzisiaj także rozpoczyna się w Kościele XIII „Tydzień Wychowania” i tzw. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
 4. Dzisiejsza II niedziela miesiąca to dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich Sponsorów, Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane  w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać.
 5. We środę 13-go września zapraszamy na piąte w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie różaniec fatimski. /wyjątkowo nie będzie różańca przed Mszą św./  M.B. Fatimskiej będziemy polecać nasze rodziny i modlić się o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie.
 6. We czwartek będziemy obchodzić Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Niech to Święto przypomni nam o szacunku należnym Krzyżowi, który jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. Msze św. w tym dniu będą o 6.30 i o 18.00. Pół godziny przed Mszą św. czyli o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy róże pani Rozalii Chytroś i pani Cecylii Rusak…/zamiast różańca we środę/.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:  * scholę dziewcząt – w piątek o 17.00;  * młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Cieszymy się liczną obecnością młodych w ubiegły piątek i zapraszamy na kolejne w piątek o 19.30;  * do posługi ministranta zgłosiło się 6 chłopców – zapraszamy ich i nowych, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do ich grona – na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w kościele;  * wszystkich lektorów na spotkanie w sobotę o 9.30 w kościele;
 8. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę…natomiast w najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny: Łukasza Grabowskiego, Stanisława Kukli, Tomasza Burkowicza, Pawła i Kingi Wrona, Wiesława Kukli, Daniela Kukli, Mateusza Muchy, Marka Stawarza, Jarosława Dudziaka i Dariusza Kociołka.
 9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 10. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Promyczek dobra” dla dzieci…Jest także w zakrystii nowy – na nowy już rok „Kalendarz dla rolników” w cenie 30 zł.
 11. W piątek rozpoczyna się tygodniowy Odpust w Sanktuarium M.B.Bolesnej  w Limanowej… program odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 12. Jeszcze ogłoszenia na prośbę Rad Sołeckich: sołtys Trzciany informuje, że 2 rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będą pobierane w Sali narad Urzędu Gminy w Trzcianie we  czwartek i w piątek od godz. 12.00 do 15.00; podobnie i sołtys Łąkty Dolnej – we wtorek, w środę i we czwartek od godz. 14.30 do 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie D. Natomiast Sołtys Ujazdu zaprasza na zebranie wiejskie w sobotę 16.09. o godz. 18.00 w budynku Wiejskiego Domu Ludowego w Ujeździe…SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content