Ogłoszenia parafialne: 10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

1. W drugą niedzielę września serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii.. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.
  2. Dzisiaj cały Kościół – a szczególnie w Polsce – przeżywa beatyfikację rodziny Ulmów – Miłosiernych Samarytan z Markowej na Podkarpaciu. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci. Zostali umęczeni i zamordowani bo odważyli się w trudnych, wojennych czasach przyjąć pod swój dach osiem osób narodowości Żydowskiej, wcześniej pomagając innym Żydom prześladowanym tylko dlatego, że są takiej, a nie innej narodowości.. Z okazji beatyfikacji zachęcamy do obejrzenia wystawy w przedsionku kościoła, poświęconej rodzinie Ulmów z Markowej.
  3. Dzisiaj także rozpoczyna się w Kościele XIII „Tydzień Wychowania” i tzw. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
  4. Dzisiejsza II niedziela miesiąca to dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich Sponsorów, Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane  w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca – serdeczne Bóg zapłać.
  5. We środę 13-go września zapraszamy na piąte w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie różaniec fatimski. /wyjątkowo nie będzie różańca przed Mszą św./  M.B. Fatimskiej będziemy polecać nasze rodziny i modlić się o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie.
  6. We czwartek będziemy obchodzić Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Niech to Święto przypomni nam o szacunku należnym Krzyżowi, który jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. Msze św. w tym dniu będą o 6.30 i o 18.00. Pół godziny przed Mszą św. czyli o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy róże pani Rozalii Chytroś i pani Cecylii Rusak…/zamiast różańca we środę/.
  7. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:  * scholę dziewcząt – w piątek o 17.00;  * młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Cieszymy się liczną obecnością młodych w ubiegły piątek i zapraszamy na kolejne w piątek o 19.30;  * do posługi ministranta zgłosiło się 6 chłopców – zapraszamy ich i nowych, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do ich grona – na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w kościele;  * wszystkich lektorów na spotkanie w sobotę o 9.30 w kościele;
  8. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę…natomiast w najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny: Łukasza Grabowskiego, Stanisława Kukli, Tomasza Burkowicza, Pawła i Kingi Wrona, Wiesława Kukli, Daniela Kukli, Mateusza Muchy, Marka Stawarza, Jarosława Dudziaka i Dariusza Kociołka.
  9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
  10. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Promyczek dobra” dla dzieci…Jest także w zakrystii nowy – na nowy już rok „Kalendarz dla rolników” w cenie 30 zł.
  11. W piątek rozpoczyna się tygodniowy Odpust w Sanktuarium M.B.Bolesnej  w Limanowej… program odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  12. Jeszcze ogłoszenia na prośbę Rad Sołeckich: sołtys Trzciany informuje, że 2 rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będą pobierane w Sali narad Urzędu Gminy w Trzcianie we  czwartek i w piątek od godz. 12.00 do 15.00; podobnie i sołtys Łąkty Dolnej – we wtorek, w środę i we czwartek od godz. 14.30 do 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie D. Natomiast Sołtys Ujazdu zaprasza na zebranie wiejskie w sobotę 16.09. o godz. 18.00 w budynku Wiejskiego Domu Ludowego w Ujeździe…SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!