Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 10.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

     Dzisiejsza niedziela, to niedziela „Laetare”, a jej nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście: Raduj się, Jerozolimo. Radość płynie od Boga, który jest źródłem naszej pociechy, okazuje nam miłosierdzie, daje łaskę zbawienia. Wszystko to objawiło się w Chrystusie – posłanym przez Boga, by świat został zbawiony.  Jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. Niech blask Chrystusowego krzyża stanie się dla nas znakiem naszego zwycięstwa, które polega na wychodzeniu z ciemności do światłości, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia

 1. W IV niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i dobrego, bezpiecznego tygodnia.
 2. Trwają nabożeństwa pasyjne: dzisiaj jeszcze zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale   z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi…W tym tygodniu rozpoczną się już prace przy modernizacji i wymianie ogrzewania w naszym kościele a także w kaplicy cmentarnej…wstępny koszt  tych prac około 50 tyś. zł..
 4. Po Mszy św. możemy jeszcze nabyć baranki lub paschaliki wielkanocne a  od 16 do 23 marca w sklepach naszej Parafii wolontariusze Caritas będą zachęcać w supermarketach do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Wystarczy włożyć do koszyków za linią kas, przy których będą dyżurować wolontariusze, zakupione w sklepie produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Z zebranej żywności wolontariusze Parafialnego Zespołu i Szkolnych Kół Caritas przygotują świąteczne paczki na Wielkanoc. Dziękujemy członkom Caritas i Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas w Trzcianie za pomoc w ich rozprowadzeniu i wszelką bezinteresowną działalność charytatywną.
 5. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Będziemy modlić  się za nasze rodziny a szczególnie za ojców i młodzież  męską, którym patronuje św. Józef; a od soboty 16 marca rozpoczniemy nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem patronów Polski św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, i dołączymy do  NARODOWEJ NOWENNY W INTENCJI OJCZYZNY, o którą prosi wiernych Episkopat Polski..
 6. O poprowadzenie różańca we środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech..
 7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:       * chórzystów – we środę o 9.00;   * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
 8. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Msza św. Natomiast wieczorem   w piątek rozpocznie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. posłania na nocną wędrówkę o godz. 19.00. / nie będzie już drogi krzyżowej o 19.30/. Więcej informacji na facebookowej stronie Trzciana EDK oraz internetowej stronie naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy wszystkich chętnych, odważnych do udziału w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej.
 9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Grzegorza Raczka, Marka Grabowskiego, Jacka Zachariasza, Łukasza Łukasika, Dawida Łukasika, Ryszarda Stokłosy, Józefa Poznańskiego, Krzysztofa Mączka, Kazimierza Kołodzieja i Andrzeja Kołodzieja.
 10. Informujemy, że w przyszłą niedzielę 17.03. rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. mgr Bogdan Stelmach, proboszcz i kustosz Sanktuarium M.B.Pocieszenia w Pasierbcu. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę, jest także na naszej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.
 11. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy „Promyczek dobra” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 13. Sołtys Trzciany informuje, że pierwsza rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będzie pobierana w Sali narad Urzędu Gminy w dniach: od 13 do 15 marca/środa, czwartek i piątek/ w godzinach od 12.00 do 15.00; a Sołtys Łąkty Dolnej będzie dostępny w Świetlicy Wiejskiej w dniach od 14 do 16 marca/ czwartek, piątek i sobota/ od godz. 8.00 do 15.00.

  NA WIELKOPOSTNĄ ODNOWĘ SERC – SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM.

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content