Ogłoszenia parafialne: 10.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

Dzisiejsza niedziela, to niedziela „Laetare”, a jej nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście: Raduj się, Jerozolimo. Radość płynie od Boga, który jest źródłem naszej pociechy, okazuje nam miłosierdzie, daje łaskę zbawienia. Wszystko to objawiło się w Chrystusie – posłanym przez Boga, by świat został zbawiony.  Jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. Niech blask Chrystusowego krzyża stanie się dla nas znakiem naszego zwycięstwa, które polega na wychodzeniu z ciemności do światłości, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia

1. W IV niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i dobrego, bezpiecznego tygodnia.
  2. Trwają nabożeństwa pasyjne: dzisiaj jeszcze zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale   z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi…W tym tygodniu rozpoczną się już prace przy modernizacji i wymianie ogrzewania w naszym kościele a także w kaplicy cmentarnej…wstępny koszt  tych prac około 50 tyś. zł..
  4. Po Mszy św. możemy jeszcze nabyć baranki lub paschaliki wielkanocne a  od 16 do 23 marca w sklepach naszej Parafii wolontariusze Caritas będą zachęcać w supermarketach do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Wystarczy włożyć do koszyków za linią kas, przy których będą dyżurować wolontariusze, zakupione w sklepie produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Z zebranej żywności wolontariusze Parafialnego Zespołu i Szkolnych Kół Caritas przygotują świąteczne paczki na Wielkanoc. Dziękujemy członkom Caritas i Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas w Trzcianie za pomoc w ich rozprowadzeniu i wszelką bezinteresowną działalność charytatywną.
  5. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Będziemy modlić  się za nasze rodziny a szczególnie za ojców i młodzież  męską, którym patronuje św. Józef; a od soboty 16 marca rozpoczniemy nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem patronów Polski św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, i dołączymy do  NARODOWEJ NOWENNY W INTENCJI OJCZYZNY, o którą prosi wiernych Episkopat Polski..
  6. O poprowadzenie różańca we środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech..
  7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:       * chórzystów – we środę o 9.00;   * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
  8. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Msza św. Natomiast wieczorem   w piątek rozpocznie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. posłania na nocną wędrówkę o godz. 19.00. / nie będzie już drogi krzyżowej o 19.30/. Więcej informacji na facebookowej stronie Trzciana EDK oraz internetowej stronie naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy wszystkich chętnych, odważnych do udziału w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej.
  9. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Grzegorza Raczka, Marka Grabowskiego, Jacka Zachariasza, Łukasza Łukasika, Dawida Łukasika, Ryszarda Stokłosy, Józefa Poznańskiego, Krzysztofa Mączka, Kazimierza Kołodzieja i Andrzeja Kołodzieja.
  10. Informujemy, że w przyszłą niedzielę 17.03. rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. mgr Bogdan Stelmach, proboszcz i kustosz Sanktuarium M.B.Pocieszenia w Pasierbcu. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę, jest także na naszej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.
  11. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
  12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy „Promyczek dobra” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  13. Sołtys Trzciany informuje, że pierwsza rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będzie pobierana w Sali narad Urzędu Gminy w dniach: od 13 do 15 marca/środa, czwartek i piątek/ w godzinach od 12.00 do 15.00; a Sołtys Łąkty Dolnej będzie dostępny w Świetlicy Wiejskiej w dniach od 14 do 16 marca/ czwartek, piątek i sobota/ od godz. 8.00 do 15.00.

NA WIELKOPOSTNĄ ODNOWĘ SERC – SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM.