Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 1.11.2023 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH 1.11.2023 r. 

    Dzisiaj Pan Jezus wskazuje nam kierunek naszego życia. Dzisiaj otwiera się przed nami nadzieja nieba. Jesteśmy powołani do świętości. Podejmując refleksję nad przemijaniem, śmiercią w duchu chrześcijańskim pamiętamy o życiu. Jesteśmy powołani do życia wiecznego, do bycia z Bogiem. Osiem błogosławieństw, które usłyszymy w ewangelii – to prawdziwie pedagogia świętości, szkoła świętości. Przyjmijmy je z radością i nadzieją…

  1. W Uroczystość Wszystkich Świętych – serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Kościół w dzisiejszej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich synów i córek. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są oni czytelnymi drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca.
  2. Dzisiaj Msze św. w kościele parafialnym tylko o godz. 7.00 i 9.00. Natomiast o godz. 13.00 będzie Msza św. w Kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej czyli o 12.30 różaniec i modlitwy za zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie więc Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00. /Ostatnia Msza św. o 13.00 w kaplicy cmentarnej/. Przypominamy, że lektorzy będą zbierać przed wejściem na cmentarz ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Natomiast ofiara zbierana w czasie Mszy św. o godz. 13.00 będzie przeznaczona na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu. Za życzliwe zrozumienie tych potrzeb składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. 1.11 podobnie jak w roku ubiegłym od godz. 8.00 do 16.00 – na drodze Trzciana – Leszczyna nastąpi zmiana organizacji ruchu – ruch będzie tylko w kierunku Leszczyny, począwszy od wyjazdu z CPN nad SKR-em.. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy cmentarza i w czasie powrotu do domów i zapoznanie się z nowymi znakami drogowymi w tym dniu. Z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do kierujących ruchem zwraca się także Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu.
  4. 1 listopada o godz. 18.00 przy kaplicy cmentarnej młodzież z KSM poprowadzi koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Modłów za Zmarłych. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wspominamy tych, którzy już od nas odeszli, a którym wiele zawdzięczamy. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia, za miłość i wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, ofiarujmy im dar modlitwy, komunii św., zyskanie odpustu a także dar Ofiary Mszy św. Niech przyniesione kwiaty i zapalone na ich grobach znicze nie będą jedynymi wyrazami naszej pamięci i wdzięczności dla nich! Jutro Msze św. będą o  godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Kwadrans przed Mszą św. o godz. 6.30 i 9.00 będą czytane wypominki; natomiast do piątku włącznie o godz. 16.30 będą wypominki i różaniec za dusze wypominane w naszej parafii a po nich o godz. 17.00 Msza św. W sobotę różaniec i wypominki o 8.00 a po nich Msza św.
  6. . Przypominamy, że od 1 do 8 listopada możemy codziennie zyskać jeden ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za jedną wybraną duszę. Warunkiem zyskania odpustu jest: Spowiedź św., Komunia św., szczery żal za grzechy i odrzucenie przywiązania do grzechu. Ponadto odmawiamy modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Warunkiem zyskania odpustu jest także nawiedzenie cmentarza w tych dniach i modlitwa za zmarłych.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok i dzisiaj pomagali i pomagają troszczyć się o nasz cmentarz parafialny.. dziękujemy firmie Hydrosprzęt z Łąkty D. za wszelką życzliwość i pomoc; dziękujemy p. Jarosławowi Gargulowi – grabarzowi za koszenie trawy i wszelkie prace porządkowe na cmentarzu, dziękujemy Strażakom z Trzciany, Łąkty i Ujazdu za pomoc w kierowaniu ruchem i zabezpieczenie bezpieczeństwa na drodze, także Policji, p. Sołtysowi Trzciany i pracownikom Urzędu Gminy… wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości na cmentarzu, panu Organiscie , lektorom, ministrantom i wszystkim Wam tu obecnym….za wspólną modlitwę i świadectwo żywej wiary.. wiary w życie wieczne… i troskę o groby swoich bliskich i troskę o nasz cmentarz parafialny….Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie.

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content