Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 1.10.2023 r.

 1. W pierwszą niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich od najmłodszych do najstarszych do wspólnotowej modlitwy w naszym Kościele; szczególnie zapraszamy dzieci, które otrzymują specjalne naklejki, po każdym nabożeństwie różańcowym. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.
 3. Skończył się miesiąc wrzesień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali  czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim –  za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!
 4. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
 5. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa Ordynariusza w diecezji tarnowskiej codziennie jedna lub dwie parafie są wyznaczone do adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Naszej parafii przydzielono dzień 2.10. a w tym roku wypada ten dzień jutro. Dlatego też zapraszamy wszystkich Parafian – kto tylko może – do wspólnej modlitwy: o godz. 12.00 dodatkowa Msza św. a po niej rozpoczniemy adorację aż do godz. 17.00.    MSZA ŚW. O GODZ. 12.00 / PO MSZY ŚW./OD 13.00 DO 14.00MIESZKAŃCY UJAZDU;          O PROWADZENIE ADORACJI PROSIMY RÓŻE PANI ANNY TRACZ I PANI ANNY KOLASA ORAZ PANI MARII MATRAS I PANI STANISŁAWY KACZMARCZYK;OD GODZ. 14.00 – DO 15.00MIESZKAŃCY ŁĄKTY DOLNEJ – O PROWADZENIE PROSIMY RÓŻE PANI HELENY BURKIEWICZ I PANI STANISŁAWY BURKIEWICZ ORAZ PANI IRENY FERENC I PANI HALINY MECH;OD GODZ. 15.00 DO 16.00 MIESZKAŃCY TRZCIANY – REJON GLINIK I ZYZNÓWKA ORAZ ZARZECZE I SROKÓWKA – O PROWADZENIE PROSIMY RÓŻE PANI ANNY DEC I PANI MARII PYTEL ORAZ PANI ROZALII CHYTROŚ I PANI CECYLII RUSAK;

  OD GODZ. 16.DO 17.00MIESZKAŃCY TRZCIANY –  RYNEK I ZALESIE  I  POZOSTAŁYCH REJONÓW – 

  O PROWADZENIE PROSIMY RÓŻE PANI MARII KRÓL I PANI ANNY ROSIEK ORAZ PANI JADWIGI KRAWCZYK I PANI JADWIGI BABRAL;

  *** od godz. 17.00 okazja do spowiedzi ***

 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę od 16.30 i  w I czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 czyli po Mszy św. prosimy Róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa  a  w I czwartek także o 17.30 – członków Akcji Katolickiej.
 8. W pierwszy piątek miesiąca dar serca przeznaczymy na misje.  Od godz. 8.30. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 9. Zapraszamy na swoje spotkania w tym tygodniu:
  * członków Akcji Katolickiej – w I czwartek po różańcu;  * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00 * młodzież z KSM-u i całej parafii – na Mszę św. w I piątek o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 z rodzicami. Po Mszy św. młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakr. bierzmowania;  * spotkanie chłopców przygotowujących się do posługi ministranta –  w sobotę o 9.00 po różańcu; * wszystkich lektorów – w sobotę o 10.00;
 10. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 / po różańcu/ prosimy rodziny: Bernadetty Król, Wiesława Kukli, Rafała Burka, Michała Mecha, Michała Tobiasza, Waldemara Pyznara, Andrzeja Zatorskiego, Jacka Mecha, Kamila Kąckiego, Bogdana Jagielskiego i Michała Szweda. Dziękujemy także panu Antoniemu Błasińskiemu za prace elektryczno-konserwacyjne na wieży naszego kościoła.
 11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 12. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”. Są jeszcze kalendarz dla Rolników na 2024 rok..Intencje Mszy św. na ten tydzień jak zawsze są wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 13. Wysłuchajmy jeszcze komunikatu Biskupa Tarnowskiego.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content