Ogłoszenia parafialne: 1.10.2023 r.

1. W pierwszą niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.
  2. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich od najmłodszych do najstarszych do wspólnotowej modlitwy w naszym Kościele; szczególnie zapraszamy dzieci, które otrzymują specjalne naklejki, po każdym nabożeństwie różańcowym. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.
  3. Skończył się miesiąc wrzesień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali  czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim –  za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!
  4. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.
  5. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa Ordynariusza w diecezji tarnowskiej codziennie jedna lub dwie parafie są wyznaczone do adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Naszej parafii przydzielono dzień 2.10. a w tym roku wypada ten dzień jutro. Dlatego też zapraszamy wszystkich Parafian – kto tylko może – do wspólnej modlitwy: o godz. 12.00 dodatkowa Msza św. a po niej rozpoczniemy adorację aż do godz. 17.00.    MSZA ŚW. O GODZ. 12.00 / PO MSZY ŚW./OD 13.00 DO 14.00MIESZKAŃCY UJAZDU;          O PROWADZENIE ADORACJI PROSIMY RÓŻE PANI ANNY TRACZ I PANI ANNY KOLASA ORAZ PANI MARII MATRAS I PANI STANISŁAWY KACZMARCZYK;OD GODZ. 14.00 – DO 15.00MIESZKAŃCY ŁĄKTY DOLNEJ – O PROWADZENIE PROSIMY RÓŻE PANI HELENY BURKIEWICZ I PANI STANISŁAWY BURKIEWICZ ORAZ PANI IRENY FERENC I PANI HALINY MECH;OD GODZ. 15.00 DO 16.00 MIESZKAŃCY TRZCIANY – REJON GLINIK I ZYZNÓWKA ORAZ ZARZECZE I SROKÓWKA – O PROWADZENIE PROSIMY RÓŻE PANI ANNY DEC I PANI MARII PYTEL ORAZ PANI ROZALII CHYTROŚ I PANI CECYLII RUSAK;

OD GODZ. 16.DO 17.00MIESZKAŃCY TRZCIANY –  RYNEK I ZALESIE  I  POZOSTAŁYCH REJONÓW –

O PROWADZENIE PROSIMY RÓŻE PANI MARII KRÓL I PANI ANNY ROSIEK ORAZ PANI JADWIGI KRAWCZYK I PANI JADWIGI BABRAL;

*** od godz. 17.00 okazja do spowiedzi ***

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę od 16.30 i  w I czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 czyli po Mszy św. prosimy Róże p. Anny Tracz i p. Anny Kolasa  a  w I czwartek także o 17.30 – członków Akcji Katolickiej.
  8. W pierwszy piątek miesiąca dar serca przeznaczymy na misje.  Od godz. 8.30. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  9. Zapraszamy na swoje spotkania w tym tygodniu:
    * członków Akcji Katolickiej – w I czwartek po różańcu;  * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00 * młodzież z KSM-u i całej parafii – na Mszę św. w I piątek o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 z rodzicami. Po Mszy św. młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakr. bierzmowania;  * spotkanie chłopców przygotowujących się do posługi ministranta –  w sobotę o 9.00 po różańcu; * wszystkich lektorów – w sobotę o 10.00;
  10. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 / po różańcu/ prosimy rodziny: Bernadetty Król, Wiesława Kukli, Rafała Burka, Michała Mecha, Michała Tobiasza, Waldemara Pyznara, Andrzeja Zatorskiego, Jacka Mecha, Kamila Kąckiego, Bogdana Jagielskiego i Michała Szweda. Dziękujemy także panu Antoniemu Błasińskiemu za prace elektryczno-konserwacyjne na wieży naszego kościoła.
  11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  12. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”. Są jeszcze kalendarz dla Rolników na 2024 rok..Intencje Mszy św. na ten tydzień jak zawsze są wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  13. Wysłuchajmy jeszcze komunikatu Biskupa Tarnowskiego.