Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 1.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 1.04.2024

 1. Trwamy w radości Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości w drugim dniu Świąt Wielkanocnych w Oktawie Wielkanocnej, która potrwa do najbliższej niedzieli. Dzisiaj Msze św. wg porządku niedzielnego. Ostatnia Msza św. o godz. 15.00.
 2. W oktawie Wielkanocy zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. w dzień powszedni i dalszego przeżywania radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.
 3. Skończył się miesiąc marzec. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię.  Dziękujemy firmie Hydrosprzęt za naprawę ogrodzenia przy cmentarzu i ufundowanie nowego witraża w kaplicy cmentarnej. Wszystkim –  za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary składane dzisiaj na K.U.L i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie i w Tarnowie.
 4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy Róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
 5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty, szczególnie tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi na święta… Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej. W czasie Mszy św. będziemy szczególnie modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.
 8. Także w piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W I piątek na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy młodzież z naszej Parafii   a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas 8  z rodzicami. Po Mszy św. młodzież złoży przyrzeczenia trzeźwościowe… Bierzmowanie już 9 kwietnia….
 10. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Stefana Burek, Piotra Burek, Mariana Mroza, Józefa Staszela, Kazimierza Stochel, Marii Staszel, Piotra Zachariasza, Bożeny Jagielskiej, Józefa Kąckiego i Michała Kita.
 11. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna – jest nazywana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 80 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. złożymy ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnych. W związku z tym wysłuchajmy Komunikatu Biskupa Tarnowskiego.

  WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – RADOSNEGO ALLELUJA!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content