Ogłoszenia parafialne: 1.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 1.04.2024

1. Trwamy w radości Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości w drugim dniu Świąt Wielkanocnych w Oktawie Wielkanocnej, która potrwa do najbliższej niedzieli. Dzisiaj Msze św. wg porządku niedzielnego. Ostatnia Msza św. o godz. 15.00.
  2. W oktawie Wielkanocy zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. w dzień powszedni i dalszego przeżywania radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.
  3. Skończył się miesiąc marzec. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię.  Dziękujemy firmie Hydrosprzęt za naprawę ogrodzenia przy cmentarzu i ufundowanie nowego witraża w kaplicy cmentarnej. Wszystkim –  za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary składane dzisiaj na K.U.L i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie i w Tarnowie.
  4. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy Róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
  5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty, szczególnie tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi na święta… Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej. W czasie Mszy św. będziemy szczególnie modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.
  8. Także w piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W I piątek na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy młodzież z naszej Parafii   a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas 8  z rodzicami. Po Mszy św. młodzież złoży przyrzeczenia trzeźwościowe… Bierzmowanie już 9 kwietnia….
  10. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Stefana Burek, Piotra Burek, Mariana Mroza, Józefa Staszela, Kazimierza Stochel, Marii Staszel, Piotra Zachariasza, Bożeny Jagielskiej, Józefa Kąckiego i Michała Kita.
  11. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna – jest nazywana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 80 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. złożymy ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnych. W związku z tym wysłuchajmy Komunikatu Biskupa Tarnowskiego.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – RADOSNEGO ALLELUJA!