Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 1.01.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NOWY ROK 2024

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Niej otrzymujemy wzór do naśladowania. W Światowy Dzień Pokoju Maryja staje się dla nas nauczycielką jedności i pokoju. Dzień dzisiejszy jest również początkiem nowego roku Pańskiego. Składając więc pierwszą ofiarę Mszy Świętej w tym kolejnym roku naszego życia, prośmy, abyśmy dobrze wykorzystali dany nam przez Boga czas.

1. W pierwszy dzień Nowego roku witamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości obecnych na noworocznej Eucharystii. Życzymy Wam udanego, bezpiecznego wypoczynku i samych tylko zdrowych i szczęśliwych dni w 2024 r.

2. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Włączmy się także i my do tej modlitwy o pokój w naszych rodzinach, w parafii i w ojczyźnie, tym bardziej, że jak widzimy nasza ojczyzna i świat cały tego pokoju bardzo potrzebuje. Trzeba pokój miłować, o niego się starać i modlić, mieć pokój w sercu, pokój, który jest owocem miłości i nadziei.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na  tacę  na cele diecezjalne, do dyspozycji Biskupa Tarnowskiego. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać !

4. Wczoraj zakończyliśmy Stary Rok. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za wszelką pomoc – tak duchową jak i materialną – okazaną w tym Starym 2023 Roku.  Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, Caritas i Akcji Katolickiej, Sponsorom i Dobroczyńcom, Firmom i wszystkim  za każdą ofiarę i choćby najdrobniejszą pracę wykonaną dla kościoła czy Parafii. Dziękujemy Różom Żywego Różańca, Chórowi, Panu Organiście Stanisławowi, scholii, KSM, LSO Panu Grabarzowi Jarosławowi, KGiGW i pani Lucynie i wszystkim stowarzyszeniom działającym przy naszej Parafii. Niech wszystkim Wam hojnie Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi  w Nowym 2024 Roku.

5. Jak już wspomnieliśmy wczoraj – w sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Będziemy modlić się za misje i misjonarzy.  Składka na tacę na cele misyjne. Młodzież z KSMu rozprowadzać będzie kadzidło i kredę przed każdą Mszą św.

6. W Święto Trzech Króli Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia złota, kadzidła, mirry i kredy. O godz. 10.30 z rynku do Kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli – a 10:15 – zbiórka na rynku w Trzcianie, rozdanie koron i śpiewników. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w ten orszak i wspólnego kolędowania.. Przed i po każdej Mszy św. można nabyć u młodzieży z KSM-u za dobrowolną ofiarę zapakowane kadzidło i kredę z przedsionka kościoła. Jest to dar na potrzeby szkoleń młodzieży z KSM z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Za każdy dar serca – Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

.DRODZY PARAFIANIE I MILI GOŚCIE!   Niech od pierwszego dnia Nowego Roku zagości      w Waszych sercach i rodzinach prawdziwy pokój i miłość. Niech w każdym dniu dobro będzie silniejsze od zła a miłość i przebaczenie – silniejsze od nienawiści.  Niech Maryja – Święta Boża Rodzicielka nieustannie oręduje za nami i wyprasza wszystkim potrzebne Łaski.

 

Kolęda:

wtorek – 2 stycznia 2024 r.

 1. Kapłan od godz. 9.00 Łąkta Dolna – Pasternik od państwa Wilczek do pana Tomasza Babral (N. Guzik, Sz. Stec)

              2. Kapłan od godz. 14.00 Łąkta Zadziele od p. Zofii Wrona i domy pod kościołem do państwa Dębosz (A. Balicki, F. Piwowarczyk)

 

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy zdrowych  i błogosławionych dni Nowego 2024 Roku.     Szczęść Wam Boże!                                            

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content