Ogłoszenia parafialne: 08.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2023

Jesteśmy Bożą winnicą. To jeden ze znanych i często przytaczanych obrazów Kościoła. Powód do dumy. Czytania dzisiejszej niedzieli nawiązują do tego obrazu. Pojawia się w nich jednak ważne przypomnienie: winnica jest po to, by wydawała dobre owoce a nie jakieś cierpkie jagody. Owoce,       a więc  konkretne postawy. Dopiero one są znakiem, że słowo o Królestwie Bożym dotarło do głębi naszego umysłu i serca, a nie tylko zostało powierzchownie usłyszane.

1. W naszej Eucharystycznej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.
  2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych do udziału w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św.  o godz. 8.00 i po niej różaniec.
  3. Serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i kościoła. Wszystkim Sponsorom i Ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!
  4. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
  5. Kilka razy w roku prosimy Parafian o pomoc w porządkowaniu i plewieniu Wzgórza Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. W tym tygodniu we czwartek na godz. 16.30 bardzo prosimy o pomoc mieszkańców Trzciany z osiedli: Rynek, Zalesie i Zadziele. Za wszelką życzliwość i pomoc już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
  6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:    * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
    * uczniów z klasy VII ze szkoły w Trzcianie i Łąkcie Dolnej – w piątek o 17.00 do kościoła – w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania…     * młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30;
    * kandydatów na ministrantów – w sobotę o 9.00 po różańcu;
  7. W piątek 13-go zapraszamy na godz. 17.00  na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.  Po Mszy św. poświęcimy nową figurę M.B.Fatimskiej – zakupioną przez ubiegłorocznych pielgrzymów do Fatimy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom fatimskim za ten dar serca dla naszej Parafii. Po różańcu będzie procesja z nową figurką M.B.Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich kto tylko może do wspólnej modlitwy i prosimy przynieść ze sobą lampiony lub świece.
  8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Anny Kądziela, Jana Opioła, Władysława Dudzica, Jana Stańdo, Andrzeja Stańdo, Bronisława Burkiewicza, Marka Matrasa, Stanisława Matrasa, Pawła Łukasika i Stanisława Burka.
  9. W sobotę 14.10 naszą pamięcią obejmujemy wszystkich Nauczycieli i Wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.  Wspierajmy ich naszą życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Nauczycieli, Katechetów i wszystkich Pracowników oświaty.
  10. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
  11. Przyszła niedziela w całej Polsce – jak słyszeliśmy w liście pasterskim – jest obchodzona jako Dzień Papieski, który będzie przeżywany pod hasłem „JAN PAWEŁ II – CYWILIZACJA ŻYCIA”. Z tej okazji zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 10.40 na montaż słowno-muzyczny, ku czci św. Jana Pawła II – przygotowany przez młodzież z KSM-u przy naszej Parafii. W tym dniu w całej Polsce po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to ofiary przeznaczone na pomoc stypendialną dla najbiedniejszych studentów i uczniów.
  12. W kolejną sobotę 21.10 w Rajbrocie odbędzie się spotkanie młodzież z naszego dekanatu. Wyjazd autokarem a zapisy u ks. katechety. Uczniowie z klas VII i VIII otrzymają wzór zgody rodziców przez Librusa a młodzież szkół średnich u ks. katechety.
  13. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego”… Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św… są także wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  14.  Ogłoszenia na prośbę Wójta naszej Gminy: „27 września ogłoszono szczegóły akcji „Bitwa o remizy”. W każdym powiecie  gmina do 20 tys. mieszkańców (taka jak nasza) z największą frekwencją w wyborach do parlamentu, otrzyma milion złotych dotacji na remont i doposażenie OSP. Gmina zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach 15 października i głosowania i ma nadzieję, że nasza frekwencja będzie najwyższa i przy okazji OSP otrzyma dotację.