Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 08.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2023

     Jesteśmy Bożą winnicą. To jeden ze znanych i często przytaczanych obrazów Kościoła. Powód do dumy. Czytania dzisiejszej niedzieli nawiązują do tego obrazu. Pojawia się w nich jednak ważne przypomnienie: winnica jest po to, by wydawała dobre owoce a nie jakieś cierpkie jagody. Owoce,       a więc  konkretne postawy. Dopiero one są znakiem, że słowo o Królestwie Bożym dotarło do głębi naszego umysłu i serca, a nie tylko zostało powierzchownie usłyszane.

 1. W naszej Eucharystycznej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.
 2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych do udziału w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św.  o godz. 8.00 i po niej różaniec.
 3. Serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i kościoła. Wszystkim Sponsorom i Ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!
 4. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk.
 5. Kilka razy w roku prosimy Parafian o pomoc w porządkowaniu i plewieniu Wzgórza Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. W tym tygodniu we czwartek na godz. 16.30 bardzo prosimy o pomoc mieszkańców Trzciany z osiedli: Rynek, Zalesie i Zadziele. Za wszelką życzliwość i pomoc już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
 6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:    * scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;
  * uczniów z klasy VII ze szkoły w Trzcianie i Łąkcie Dolnej – w piątek o 17.00 do kościoła – w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania…     * młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30;
  * kandydatów na ministrantów – w sobotę o 9.00 po różańcu;
 7. W piątek 13-go zapraszamy na godz. 17.00  na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.  Po Mszy św. poświęcimy nową figurę M.B.Fatimskiej – zakupioną przez ubiegłorocznych pielgrzymów do Fatimy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom fatimskim za ten dar serca dla naszej Parafii. Po różańcu będzie procesja z nową figurką M.B.Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich kto tylko może do wspólnej modlitwy i prosimy przynieść ze sobą lampiony lub świece.
 8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Anny Kądziela, Jana Opioła, Władysława Dudzica, Jana Stańdo, Andrzeja Stańdo, Bronisława Burkiewicza, Marka Matrasa, Stanisława Matrasa, Pawła Łukasika i Stanisława Burka.
 9. W sobotę 14.10 naszą pamięcią obejmujemy wszystkich Nauczycieli i Wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.  Wspierajmy ich naszą życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Nauczycieli, Katechetów i wszystkich Pracowników oświaty.
 10. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 11. Przyszła niedziela w całej Polsce – jak słyszeliśmy w liście pasterskim – jest obchodzona jako Dzień Papieski, który będzie przeżywany pod hasłem „JAN PAWEŁ II – CYWILIZACJA ŻYCIA”. Z tej okazji zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 10.40 na montaż słowno-muzyczny, ku czci św. Jana Pawła II – przygotowany przez młodzież z KSM-u przy naszej Parafii. W tym dniu w całej Polsce po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to ofiary przeznaczone na pomoc stypendialną dla najbiedniejszych studentów i uczniów.
 12. W kolejną sobotę 21.10 w Rajbrocie odbędzie się spotkanie młodzież z naszego dekanatu. Wyjazd autokarem a zapisy u ks. katechety. Uczniowie z klas VII i VIII otrzymają wzór zgody rodziców przez Librusa a młodzież szkół średnich u ks. katechety.
 13. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego”… Intencje Mszy św. na ten tydzień były czytane przed Mszą św… są także wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 14.  Ogłoszenia na prośbę Wójta naszej Gminy: „27 września ogłoszono szczegóły akcji „Bitwa o remizy”. W każdym powiecie  gmina do 20 tys. mieszkańców (taka jak nasza) z największą frekwencją w wyborach do parlamentu, otrzyma milion złotych dotacji na remont i doposażenie OSP. Gmina zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach 15 października i głosowania i ma nadzieję, że nasza frekwencja będzie najwyższa i przy okazji OSP otrzyma dotację.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content