Ogłoszenia parafialne: 05.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5.05.2024

Pan Jezus zaprosił nas na dzisiejszą Mszę Świętą, aby zanurzyć nas w swojej miłości; abyśmy zmęczeni pracą, nauką, różnymi trudnościami i porażkami, mogli zobaczyć w Nim twarz kochającej osoby i serce olśnione czułością. Zaprasza nas, abyśmy właśnie tu i teraz  jak mówi w dzisiejszej Ewangelii – „trwali” w Jego miłości (por. J 15,9). Prośmy o doświadczenie tej nieskończonej miłości Boga do każdego z nas w czasie tej Eucharystii, i adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. W pierwszą niedzielę maja serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrej niedzieli. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 swoją piękną rocznicę I Komunii św. przeżywają dzieci z klasy IV. Modlimy się za te dzieci, które już od roku mogą w pełni uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Chrystusa do swego serca – aby nadal były wierne Panu Jezusowi i coraz więcej Go kochały. Dziękujemy także rodzicom za trud i troskę o religijne wychowanie swoich dzieci.
  3. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W dzień powszedni „Majówki” są po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, starszych i młodszych z każdej rodziny i z każdego domu.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę – przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego – będziemy przeżywać tzw. „Kwartalne dni modlitw o urodzaje” i modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.  Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjna procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii loretańskiej do Matki Bożej… zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy a szczególnie ciężko pracujących na roli – rolników, sadowników i ogrodników.
  5. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
  6. We środę po Mszy św. zapraszamy członków Akcji Katolickiej na spotkanie na plebani.
  7. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny: Danuty Dudkiewicz, Piotra Stańdo, Adama Stańdo, Romana Nędza-Sikoniowski, Pawła Korola, Rafała Króla, Tomasza Bryjaka, Marcina Dudy, Jana Widła i Andrzeja Tabaka.
  8. 8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas III. Próba dla dzieci i rodziców we środę po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 I Spowiedź dla dzieci a także spowiedź dla ich rodziców i chrzestnych.. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z I Komunią św. przyszły na Mszę św. o innych godzinach niż 11.00.
  9. Także w przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Spłacamy jeszcze nowe klimatyzatory grzewcze, w kościele i w kaplicy cmentarnej, założone w marcu. Koszt tych prac wyniósł 41.205 zł. Dziękujemy pani Annie Jop za ofiarę 1 tyś. zł na ten cel. Dziękujemy także pewnej Osobie, która chciała pozostać anonimowa, za zasponsorowanie czyszczenia i odnowienia wykładzin na ławki w naszym kościele. Koszt tych prac to 3 tyś. zł. Bóg zapłać wszystkim za dar serca.
  10. Wszystkim naszym Dobrodziejom, także Solenizantkom i Solenizantom, tego tygodnia, również obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
  11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”  dla dzieci.
  12. Sołtys Łąkty Dolnej informuje mieszkańców o możliwości opłacenia drugiej raty podatku rolnego i odpadów komunalnych w Świetlicy Wiejskiej w dniach: 11.05 /sobota/ i 13.05./poniedziałek/ od godz. 8.00 do 15.00; natomiast Zakład Usług Kominiarskiech, prosi by zawiadomić mieszkańców Trzciany i Ujazdu, że 6 i 7 maja będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe, w ramach ochrony przeciwpożarowej budynków.
  13. Wysłuchajmy jeszcze komunikatu Biskupa Tarnowskiego.
  14. We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Stanisława Wojasa z Trzciany. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!!!