Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 05.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5.05.2024

     Pan Jezus zaprosił nas na dzisiejszą Mszę Świętą, aby zanurzyć nas w swojej miłości; abyśmy zmęczeni pracą, nauką, różnymi trudnościami i porażkami, mogli zobaczyć w Nim twarz kochającej osoby i serce olśnione czułością. Zaprasza nas, abyśmy właśnie tu i teraz  jak mówi w dzisiejszej Ewangelii – „trwali” w Jego miłości (por. J 15,9). Prośmy o doświadczenie tej nieskończonej miłości Boga do każdego z nas w czasie tej Eucharystii, i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. W pierwszą niedzielę maja serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrej niedzieli. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 swoją piękną rocznicę I Komunii św. przeżywają dzieci z klasy IV. Modlimy się za te dzieci, które już od roku mogą w pełni uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Chrystusa do swego serca – aby nadal były wierne Panu Jezusowi i coraz więcej Go kochały. Dziękujemy także rodzicom za trud i troskę o religijne wychowanie swoich dzieci.
 3. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W dzień powszedni „Majówki” są po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, starszych i młodszych z każdej rodziny i z każdego domu.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę – przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego – będziemy przeżywać tzw. „Kwartalne dni modlitw o urodzaje” i modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.  Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjna procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii loretańskiej do Matki Bożej… zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy a szczególnie ciężko pracujących na roli – rolników, sadowników i ogrodników.
 5. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.
 6. We środę po Mszy św. zapraszamy członków Akcji Katolickiej na spotkanie na plebani.
 7. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny: Danuty Dudkiewicz, Piotra Stańdo, Adama Stańdo, Romana Nędza-Sikoniowski, Pawła Korola, Rafała Króla, Tomasza Bryjaka, Marcina Dudy, Jana Widła i Andrzeja Tabaka.
 8. 8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas III. Próba dla dzieci i rodziców we środę po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 I Spowiedź dla dzieci a także spowiedź dla ich rodziców i chrzestnych.. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z I Komunią św. przyszły na Mszę św. o innych godzinach niż 11.00.
 9. Także w przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Spłacamy jeszcze nowe klimatyzatory grzewcze, w kościele i w kaplicy cmentarnej, założone w marcu. Koszt tych prac wyniósł 41.205 zł. Dziękujemy pani Annie Jop za ofiarę 1 tyś. zł na ten cel. Dziękujemy także pewnej Osobie, która chciała pozostać anonimowa, za zasponsorowanie czyszczenia i odnowienia wykładzin na ławki w naszym kościele. Koszt tych prac to 3 tyś. zł. Bóg zapłać wszystkim za dar serca.
 10. Wszystkim naszym Dobrodziejom, także Solenizantkom i Solenizantom, tego tygodnia, również obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 11. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”  dla dzieci.
 12. Sołtys Łąkty Dolnej informuje mieszkańców o możliwości opłacenia drugiej raty podatku rolnego i odpadów komunalnych w Świetlicy Wiejskiej w dniach: 11.05 /sobota/ i 13.05./poniedziałek/ od godz. 8.00 do 15.00; natomiast Zakład Usług Kominiarskiech, prosi by zawiadomić mieszkańców Trzciany i Ujazdu, że 6 i 7 maja będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe, w ramach ochrony przeciwpożarowej budynków.
 13. Wysłuchajmy jeszcze komunikatu Biskupa Tarnowskiego.
 14. We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Stanisława Wojasa z Trzciany. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!!!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content