Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne – 03.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.03.2024

     Człowiek żyjąc w świecie, w którym ociera się o profanum, potrzebuje miejsca wyciszenia, gdzie będzie mógł wejść w sferę sacrum i przebywać z Bogiem. Potwierdza tę prawdę Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wyrzucając ze świątyni jerozolimskiej kupców, bankierów i sprzedających przypomina, że nie jest ona targowiskiem, ale miejscem świętym, gdzie człowiek spotyka samego Boga.

 1. W III niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i dobrego, bezpiecznego tygodnia.
 2. Trwają nabożeństwa pasyjne: dzisiaj jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św..  W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00  a po niej Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą być wcześniej – o godz. 19.30.
 3. Także dzisiaj po Mszy św. Parafialny Odział Caritas rozprowadza wielkanocne paschaliki i baranki.  Cena jednego baranka lub paschalika wynosi 8 zł. Natomiast ofiary przewyższające tę kwotę, będą przeznaczone na pomoc dla osób biedniejszych, starszych i samotnych z naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiarność dla potrzebujących naszej pomocy.
 4. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Rozalii Chytroś i p. Cecylii Rusak.
 5. We czwartek – I czwartek miesiąca  zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej i wszystkich chcących modlić się w tej ważnej intencji. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu   w intencji powołań a po Mszy św. spotkanie członków Akcji na plebani…zapraszamy aktualnych członków Akcji Katolickiej ale też i nowych.
 6. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Karola Sypniewskiego, Grzegorza Birosa, Tadeusza Śliwy, Lucyny Śliwa, Józefa Śliwy, Jakuba Michty, Zdzisława Śliwy, Grzegorza Basiaka, Tomasza Brzegowego i Andrzeja Krawczyka.
 7. Wszystkich lektorów zapraszamy na swoje spotkanie formacyjne w sobotę o 10.00.
 8. Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny a także  wszystkim Kobietom z okazji Dnia Kobiet  – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.
 9. Od przyszłej niedzieli po Mszy św.  będziemy odprawiać  nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Będziemy modlić  się za nasze rodziny a szczególnie za ojców i młodzież  męską, którym patronuje św. Józef.
 10. Także w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Na ostatnim spotkaniu Rada Parafialna między innymi podjęła decyzję o modernizacji i wymianie ogrzewania w naszym kościele oraz o czyszczeniu i renowacji tapicerki na ławkach kościelnych. O szczegółach będziemy informować. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom Rady Parafialnej za wielkie zaangażowanie, wszelką życzliwość i fachową pomoc naszej wspólnocie. Wraz z Radą Parafialną przypominamy i prosimy, aby dbać o porządek na naszym cmentarzu. Prosimy, aby  wyrzucać śmieci do kontenerów po drugiej stronie ulicy – ewentualnie zabierać je ze sobą / jak to jest na wielu innych cmentarzach/ i nie pozostawiać śmieci na cmentarzu. Prosimy także, aby pamiętać o obowiązku uiszczenia opłaty za nagrobek lub miejsce na cmentarzu raz na 20 lat…Dbajmy także o zachowanie czystości i kultury w ubikacjach koło kościoła… bo zdarza się niestety, że nie zawsze o tym pamiętamy.
 11. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 12. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcianie organizuje i zaprasza na wakacyjną pielgrzymkę do Rumunii w terminie od 29 lipca do 7 sierpnia tego roku. Cena 2950 zł. + 230 euro. Zapisy u Kapelana OSP – Ks. Władysława Midury do 20 marca włącznie.
 13. Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z naszej parafii 15.03.2024 r.:

Ekstremalna Droga Krzyżowa

 Co to jest…?

EDK (czyt. Ekstremalna Droga Krzyżowa) to jak już sama nazwa wspomina- droga krzyżowa lecz nie w Kościele, a poza jego murami. Uściślając: to droga krzyżowa w terenie, ze stacjami przy kapliczkach przydrożnych. Podążamy drogą w nocy, w ciszy i skupieniu. „Drogowskazem” na szlaku jest aplikacja (na telefonie) z wytyczonym śladem oraz opis trasy, czasem też (co potwierdzą uczestnicy:)) osoba idąca tuż przed nami. EDK rozpoczynamy Mszą Świętą posłania na tą nocną wędrówkę w poszukiwaniu tego, co w życiu ważne wraz z Nim- z Jezusem. Trasy są długie, ponad 30 kilometrowe, jednak idziemy tyle ile damy radę. Warto nadmienić najbliższym, żeby czuwali przy telefonie i w razie potrzeby po nas podjechali.

 Po co…?

Jesteś szczęśliwym człowiekiem? Chodź… podziękuj.

Jesteś osobą, która doświadcza wielu trudności, nieraz być może wydawałoby się bez wyjścia?… Chodź… poproś o pomoc.

Masz sprawy, które chciałbyś powierzyć Jemu- Panu Bogu? Chodź… niech to wybrzmi- choćby w myślach.

Po prostu… w jakimkolwiek momencie życia jesteś: WYBIERZ SIĘ! Będzie warto! Zobaczysz😉 Wielki Post to świetny czas na zmiany!

EDK uczy nas, że często wielkie rzeczy nie są zbyt łatwe do realizacji. Ale to nie oznacza, iż nie są wykonalne… bo da się je zrobić. Tylko trzeba zacząć od pierwszego kroku.

Widzimy się: 15 marca (2024r.)^^ piątek

Gdzie: Parafia pw. św. Małgorzaty w Trzcianie

Co robimy? Inwestujemy… w co? Kogo? To zależy od Ciebie co zrobisz tego wieczoru

Zapisy: https://trasy.edk.org.pl/?routeStart=trzciana

Więcej informacji: Facebook Trzciana EDK : Facebook

Trasy:  1)Trasa zielona🟩- św. Urszuli Ledóchowskiej 30 km

2) Trasa fioletowa🟪- św. Kingi 36 km

3) Trasa czerwona🟥- bł. Karoliny Kózka

4) Trasa niebieska🟦- św. Szymona z Lipnicy

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

 

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content