Ogłoszenia parafialne: 01.09.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2024

Każdy z nas nosi w swoim sercu osoby i miejsca, do których wraca myślami zarówno w chwilach pięknych, jak i w tych trudnych. Niejeden z nas tu obecnych zapewne wraca myślami do pięknych chwil kończących się wakacji, inni natomiast do trudnych wydarzeń, których stali się uczestnikami. Dziś pamięcią wracamy także do tragicznych czasów II wojny światowej. Wspominamy ofiary straszliwego terroru i bohaterskie postawy tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Niech ta Eucharystia będzie dziękczynieniem Bogu za naszą wolność, ale i prośbą o to, abyśmy tę wolność potrafili w zgodzie i pokoju budować w środowiskach naszego codziennego życia.

1. W pierwszą niedzielę września serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
  2. Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty czas wakacji i Bożej Opatrzności polecamy nowy rok szkolny i katechetyczny, który jutro rozpoczniemy. Msza św. na rozpoczęcie roku o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli, wychowawców i rodziców a szczególnie dzieci i młodzież naszych wszystkich szkół, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok nauki i pracy.
  3. O poprowadzenie różańca we środę o godz. 17.30 prosimy róże p. Jadwigi Krawczyk i p. Jadwigi Babral.
  4. Zajęcia sportowe dla lektorów i młodzieży z KSMu w środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie – szczegółowe informacje u ks. katechety.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca września. Zachęcamy do spowiedzi I-wszo piątkowej już we czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie dzieci klasy IV i starsze, które nie były jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, aby z Bogiem w sercu ten nowy rok szkolny rozpoczęły.
  6. We czwartek po Mszy św. ok. 18.45 zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na wspólne spotkanie na plebani.
  7. W I piątek od godz. 8.00 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii.
  8. Także w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Zapraszamy młodzież naszej Parafii, młodzież z KSMu, także ze szkół średnich i młodzież już pracującą…szczególnie zapraszamy młodzież z klas 8 z rodzicami, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, /szczególnie z Trzciany/, którzy zamówili Mszę św. w int. Pani wychowawczyni.
  9. W sobotę rozpoczynamy przygotowania do posługi ministranta. Zapraszamy chłopców z kl. III i starszych, którzy mogą zostać ministrantami zarówno ze szkół w Trzcianie, Łąkcie D. jak i z naszej parafii uczęszczających do szkoły w Kierlikówce. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 9.00 w kościele. Ministrant służy 1 dzień w tygodniu i w niedzielę na dowolnej Mszy św. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoje pociechy do podjęcia tej ważnej i zaszczytnej posługi Panu Bogu przy ołtarzu.
  10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Łukasza Kędronia, Krystyny Piech, Jarosława Kubasa, Mirosława Pyznara, Krzysztofa Jagielskiego, Alfreda Pyznara, Marcina Janiczka, Wiesława Piecha, Mariusza Steca i Edwarda Matusa.
  11. W przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Wszystkim Dobrodziejom, Sponsorom i Darczyńcom naszej Parafii z całego serca dziękujemy. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele diecezjalne.
  12. Także w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia N. M. Panny, głównej Patronki tarnowskiej diecezji. Po Mszach św. możliwość poświęcenia ziarna siewnego. Na Mszy św. o godz. 14.00 będziemy przeżywać Gminne Dożynki. Zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za tegoroczne plony i modlitwy w int. rolników, ogrodników i sadowników.. Z racji Gminnych Dożynek – na prośbę Gminy – w przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 zamiast o 15.00. Prosimy zwrócić na to uwagę.
  13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa, i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!