Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia duszpasterskie: 7.01.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2024

  1. W święto Chrztu Pańskiego serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam udanego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Podziękujmy za nasz chrzest,  przez który staliśmy się dziećmi Bożymi, i żyjmy jego łaską.
  3. W dzisiejszą niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły. Możemy jednak – zgodnie z tradycją –  nadal śpiewać kolędy i cieszyć się wystrojem choinek czy szopek – aż do drugiego lutego.
  4. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Rozalii Chytroś i p. Cecylii  Rusak.
  5. Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Pawła Natanek, Marka Leśniaka, Marka Birosa, Stanisława Dulaka, Agnieszki Niedbach, Bogdana Bębenek, Tomasza Sowińskiego, Stanisława Mazura, Daniela Birosa i Krzysztofa Szumańskiego.
  6. W przyszłą niedzielę tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Za wszelką ofiarność i życzliwość już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
  7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice   i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was  Bogu  w modlitwie.
  8. jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie oraz Sanktuariów Chorwacji w terminie 10.04 – 17.04.2024 r. Zapisy u Pana Stanisława     w zakrystii. Organizator pielgrzymki prosi zapisanych, aby do połowy stycznia wpłacili zaliczkę 650 zł. na rezerwację noclegów. Wpłata także u p. Stanisława.
  9. Trwa błogosławieństwo naszych domów w ramach odwiedzin duszpasterskich,  w tym tygodniu pragniemy odwiedzić:

PONIEDZIAŁEK – 8 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00

1 Kapłan: ŁĄKTA DOLNA Poddziele od pana Rafała Guzika do pana Zygmunta Kukli

2 Kapłan od godz. 14.00 – TRZCIANA Srokówka Góra – od góry

WTOREK – 9 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00

1 Kapłan:  ŁĄKTA DOLNA Poddziele – od pana Jacka Wintera do pana Andrzeja Grabowskiego

2 Kapłan od godz. 14.00 – TRZCIANA Działki od państwa Cempura

ŚRODA – 10 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00

1 Kapłan: POD UJAZD –  od dołu

2 Kapłan od godz. 14.00 TRZCIANA Pachówka – od góry

CZWARTEK – 11 STYCZNIA OD GODZ. 14.00

1 Kapłan: TRZCIANA Glinik – od państwa Burek do państwa Mikołajek;

PIĄTEK – 12 stycznia od godz. 14.00

1 Kapłan: UJAZD od państwa Limanówka do państwa Kłósek;

SOBOTA – 13 STYCZNIA – OD GODZ. 8.30

1 Kapłan: TRZCIANA – SROKÓWKA DÓŁ od Państwa Kita.
2 Kapłan od GODZ. 8.30 UJAZD – od państwa Drożdż do pana Grzegorza Kąckiego;

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content