Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

W naszej parafii istnieje taka działalność jak Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział w Trzcianie (https://www.facebook.com/KSMTrzciana. Jest to wspólnota, której celem jest przeżycie młodości wraz z Bogiem. Co tydzień, w piątek – młodzież spotyka się na wieczornej modlitwie i wspólnych rozważaniach. Grupą młodzieżową opiekuje się ksiądz katecheta.

Od uczestników grupy zależą tematy rozważań podczas spotkań. Każdy z nas może podsunąć jakiś pomysł i go zrealizować.

Naszym głównym celem jest nie tylko zintegrować się, poznać, otworzyć na innych, ale też zbliżyć się do Boga, by móc głosić Słowo Boże innym. Działamy grupowo niemal w każdej sytuacji. Angażujemy się w różne akcje. Aktywnie włączamy się w życie parafii. Szykujemy (np. podczas Święta Trzech Króli) paczuszki zawierające: kredę oraz kadzidło czy przygotowujemy cukierki na odpust.

Spotkania nie polegają tylko na modlitwie czy adoracjach – twarzą w twarz z Chrystusem. Często zdarza nam się porozmawiać zarówno na ważne tematy, jak i na te zabawne. W czasie wolnym, tzw. „after party” możemy pograć w różnorakie gry lub też po prostu ze sobą pobyć.  Czasami w wolne, sobotnie wieczory, gromadzimy się na wspólnym filmie.

Z racji tego, że każdy z nas ma inne zainteresowania organizowane są przez nas wyjazdy różnorakiego typu: wycieczki, spotkania integracyjne z rówieśnikami z innych parafii czy wyprawy w góry.

Wszyscy możemy porozmawiać o naszych problemach. Zawsze ktoś nam doradzi, czy też pomoże. Od tego jesteśmy – istniejemy, aby wspierać się nawzajem 😀

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Warto odwiedzić

Skip to content