EDK – 15.03.2024 r.

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Co to jest…?

EDK (czyt. Ekstremalna Droga Krzyżowa) to jak już sama nazwa wspomina- droga krzyżowa lecz nie w Kościele, a poza jego murami. Uściślając: to droga krzyżowa w terenie, ze stacjami przy kapliczkach przydrożnych. Podążamy drogą w nocy, w ciszy i skupieniu. „Drogowskazem” na szlaku jest aplikacja (na telefonie) z wytyczonym śladem oraz opis trasy, czasem też (co potwierdzą uczestnicy:)) osoba idąca tuż przed nami. EDK rozpoczynamy Mszą Świętą posłania na tą nocną wędrówkę w poszukiwaniu tego, co w życiu ważne wraz z Nim- z Jezusem. Trasy są długie, ponad 30 kilometrowe, jednak idziemy tyle ile damy radę. Warto nadmienić najbliższym, żeby czuwali przy telefonie i w razie potrzeby po nas podjechali.

Po co…?

Jesteś szczęśliwym człowiekiem? Chodź… podziękuj.

Jesteś osobą, która doświadcza wielu trudności, nieraz być może wydawałoby się bez wyjścia?… Chodź… poproś o pomoc.

Masz sprawy, które chciałbyś powierzyć Jemu- Panu Bogu? Chodź… niech to wybrzmi- choćby w myślach.

Po prostu… w jakimkolwiek momencie życia jesteś: WYBIERZ SIĘ! Będzie warto! Zobaczysz😉 Wielki Post to świetny czas na zmiany!

EDK uczy nas, że często wielkie rzeczy nie są zbyt łatwe do realizacji. Ale to nie oznacza, iż nie są wykonalne… bo da się je zrobić. Tylko trzeba zacząć od pierwszego kroku.

Widzimy się: 15 marca (2024r.)^^ piątek

Gdzie: Parafia pw. św. Małgorzaty w Trzcianie

Co robimy? Inwestujemy… w co? Kogo? To zależy od Ciebie co zrobisz tego wieczoru

Zapisy: https://trasy.edk.org.pl/?routeStart=trzciana