Ogłoszenia parafialne: 20.10.2024 r.

Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim Tydzień Misyjny, to zawsze czas uprzywilejowany  w Kościele. Uświadamiamy sobie bowiem, że Kościół to wspólnota czyli komunia, w której uczestniczymy, a która sięga aż po krańce ziemi. Niech dzisiejszy Światowy Dzień Misyjny rozbudzi    w nas pragnienie bycia uczniem-misjonarzem Chrystusa, który właśnie do nas kieruje słowa: „Idźcie i zaproście wszystkich na ucztę” (zob. Mt 22,9).

Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Hasłem, które towarzyszy Niedzieli Misyjnej są słowa „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i ludy krajów misyjnych szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę – przeznaczoną na misje – do dyspozycji Ojca św.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na różaniec w intencji misji o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W tygodniu nabożeństwa różańcowe tak jak ostatnio.

O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech a we czwartek członków Akcji Katolickiej przy naszej Parafii.

Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu:
* wszystkich członków „Caritas” przy naszej Parafii a także nowych członków, którzy chcieliby nieść bezinteresowną  pomoc potrzebującym pomocy…we wtorek po Mszy św. ok. 18.00 na plebani.
* wszystkich chórzystów na swoją próbę – we środę o 19.00.
* scholę dziewcząt – w piątek o 16.00
* młodzież z KSM-u – w piątek o 19.30 na plebani.
* chłopców przygotowujących się do posługi ministranta –  w sobotę o godz. 9.00.                                                                                                            * ministrantów z klas VII – w sobotę o 10.00 na plebani.

Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a  w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Bożeny Burkowicz, Piotra Balickiego, Dawida Balickiego, Piotra Kaczmarczyka, Janusza Kozioła, Dominika Kuski, Jana Fabera, Sebastiana Skrzypka, Michała Krawczyka, Marcina Krawczyka i Józefa Halberdy.

Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej organizuje we wtorek „Dzień Papieski” z kiermaszem kremówek i słodkości w godz. od 7.30 do 9.30. Zakupione ciasto będzie udzieleniem wsparcia dla Leonka Zwary z Ujazdu. Szczegóły na stronie Facebooka szkoły.

Przed ubiegłą niedzielą zostały wykonane prace porządkowe na „Wzgórzu Dobrego Pasterza”. Dziękujemy firmie p. Kamila Sroki z Kierlikówki za wykonane prace przycinania i równania krzewów i roślin.. Koszt tych prac to  5.400 zł.

Najbliższa – ostatnia niedziela października jest umowną rocznicą poświęcenia kościoła. Będziemy się modlić w intencji Dobrodziejów, Fundatorów, Budowniczych i za wszystkich składających swoje ofiary na utrzymanie naszej pięknej świątyni.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i oktawa modłów za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe – listopadowe lub całoroczne możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. Serdecznie dziękujemy za  ofiary składane przy tej okazji. Przepisy dotyczące zyskiwania odpustów za zmarłych podamy w przyszłą niedzielę. Wzór wypominkowy do pobrania:  WYPOMINKI

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom  tego tygodnia – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w dużej części poświęconego obchodom 40 rocznicy zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika za wiarę, prawdę i wolność, który głosił: „Rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć, a jeżeli trzeba, za prawdę oddać życie”; „Jestem gotowy na wszystko!”.

WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!