ks. prof. Antoni Paciorek: „Jezus z Nazaretu. Czasy i wydarzenia” – Wydanie II, ilustrowane 2024.

W Edycji św. Pawła ukazało się II wydanie książki naszego rodaka ks. prof. dra hab. Antoniego Paciorka pt. „Jezus z Nazaretu. Czasy i wydarzenia”.

Publikacja zawiera 325 stron bogato ilustrowanych scenami biblijnymi i dotyczącymi geografii Ziemi Świętej. Ma charakter historyczny i teologiczny. Przybliża kulturę czasów Jezusa i wyjaśnia chronologicznie najważniejsze wydarzenia z życia Syna Bożego. Tym, którzy byli w Ziemi Świętej pozwoli wrócić tam na nowo. Tym, którzy nie mieli tej łaski pozwoli niejako przenieść się tam w czasie i rzeczywistości.

To jedyna biografia Jezusa na polskim rynku wydawniczym niebędąca przekładem. Przekładem z języków obcych należałoby dodać. Autor, znany i ceniony biblista, bowiem właśnie przekłada szeroką, niedostępną dla zwykłego śmiertelnika wiedzę o historycznym Jezusie, czasach Jemu współczesnych i miejscu, w którym On żył i nauczał, na język jasny i przystępny, aby o Jezusie opowiedzieć w sposób syntetyczny i atrakcyjny jak największemu gronu zainteresowanych. Autor świadomie zrezygnował z licznych przypisów, fachowego słownictwa oraz teologicznych zawiłości, jakie pojawiają się w tego typu publikacjach, w interesie czytelnika. Prezentowana książka to zatem nie tylko kompletne źródło wiedzy o Jezusie, ale przede wszystkim o Nim, w której szeroko został zakreślony kontekst geograficzny, społeczny, ekonomiczny, polityczny czy kulturowy.

Więcej: Jezus z Nazaretu – albumowe wydanie

Książkę można nabyć w zakrystii w Trzcianie po każdym nabożeństwie (55 zł). Wcześniej można ją przejrzeć i przekonać na własne oczy, że warto!