Ogłoszenia parafialne: 23.09.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024 r.

Gromadzimy się jako uczniowie Jezusa przy naszym Panu na sprawowaniu Jego Najświętszej Ofiary. On, zatroskany o nasze dobro, ostrzega nas dzisiaj, że tak jak relacje z ludźmi, tak samo i nasza relacja z Nim jest narażona na nieporozumienia i błędy, które mogą wiele popsuć, a nawet sprowadzić nas z drogi wiodącej ku zbawieniu. Módlmy się, abyśmy nigdy nie przestali uważnie wsłuchiwać się w Jego głos, pozostając Jego wiernymi przyjaciółmi.

W 25 niedzielę zwykłą serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.

Cały ten tydzień z niepokojem śledzimy wydarzenia w naszej ojczyźnie i solidaryzujemy się z cierpiącymi i poszkodowanymi z powodu powodzi. Chcemy także ich wspierać duchowo i materialnie. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce na prośbę Episkopatu Polski i „Caritas” możemy złożyć do puszek po Mszy św. dar serca dla powodzian. Ponadto jako Caritas Diecezji Tarnowskiej  włączamy się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA POWODZIAN. W związku z tym zachęcamy, aby i w naszej parafii organizować zbiórkę produktów (nie pakować ubrań) w formie gotowych paczek z różnorodnymi produktami. Paczka może być przygotowana przez indywidualną osobę lub grupę osób (na wzór organizowanej dwa lata temu Paczki dla Ukrainy). Gotowe paczki prosimy dostarczyć na plebanię najpóźniej do soboty.  Produkty najlepiej pakować do kartonów po bananach (są sprawdzone przy większym transporcie).       Za wszelką pomoc i ofiarność już dzisiaj serdecznie wszystkim dziękujemy..

W związku z dzisiejszą ogólnopolską zbiórką dla powodzian – kwestę na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, / która była ogłoszona na dzisiaj/, przekładamy na przyszłą niedzielę..

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i p. Stanisławy Burkiewicz. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych bo to ostatnia środa miesiąca.

W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* młodzież z KSMu – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;

* scholę dziewcząt – w piątek o 17.00;

* młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wszystkich chętnych, którzy do KSMu chcieliby wstąpić zapraszamy w piątek o 19.30 na nowej plebani;

* lektorów – w sobotę o 10.00 w kościele;

* do posługi ministranta zgłosiło się 7 chłopców, zapraszamy ich na kolejne spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

Co roku 28 września – w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by  z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Włączając się w tę światową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – wraz z Akcją Katolicką zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę o godz. 15.00 na Rynku przy aptece w Trzcianie. W tym roku do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia włączą się żołnierze, obrońcy naszych granic, więźniowie, Ludzie Morza i Kapelani Portów Lotniczych. Tegoroczna intencja zachęca do modlitwy za Kościół, aby niestrudzenie bronił depozytu wiary, o pokój na całym świecie, zwłaszcza w miejscach wojen i niepokoju,  w intencji naszej ojczyzny i tych, którzy ucierpieli w czasie ostatniej powodzi…

Bóg zapłać rodzinom, które w komplecie /co rzadko się zdarza/ sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w wczorajszą sobotę…a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Stanisława Burka, Marka Kąckiego, Władysławy Zdebskiej, Roberta Palonka, Adama Stańdo, Krzysztofa Dziedzica, Jana Surmy, Rafała Koniecznego, Macieja Dyrka i Krzysztofa Burdy.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla w przyszłą sobotę czyli 28.09. Zachęcamy gorąco wszystkich, którzy dysponują tzw. „wolną sobotą”… Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.00…We środę podamy ostateczną decyzję czy pielgrzymka dojdzie do skutku, gdyby nie było wystarczającej ilości chętnych..

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”…Jest także jeszcze w zakrystii  – „Kalendarz dla rolników” na nowy rok w cenie 30 zł

Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do 29 września br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.