Ogłoszenia parafialne: 15.09.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2024 r.

W dzisiejszą niedzielę Jezus, podobnie jak swoim uczniom, zadaje nam pytanie: „Za kogo uważają Mnie ludzie?” (Mk 8,27). To pytanie domaga się odpowiedzi, która w życiu każdego z nas, obecnego na tej Eucharystii, ma wydawać duchowe owoce. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Bożej łaski, aby odpowiedź, jaką damy naszemu Zbawicielowi, była odpowiedzią ucznia wiernego Ewangelii.

Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.

Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tegoroczne Orędzie na 58. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu papież Franciszek poświęcił sztucznej inteligencji. Papież przestrzega w nim świat i człowieka: gdy człowiek w sposób niekontrolowany będzie korzystał ze „sztucznej inteligencji”, nie tylko jego inteligencja, „ale samo serce człowieka będzie narażone na ryzyko, że stanie się coraz bardziej „sztuczne”.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

We środę w liturgii będziemy obchodzić patronalne święto młodzieży polskiej w dniu św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej młodzieży, by nie zapominała o Bogu i praktykach religijnych.

O prowadzenie różańca we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Matras i Stanisławy Kaczmarczyk.

Także we środę 18 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na wsparcie budowy przez polskich Misjonarzy studni głębinowych w krajach misyjnych. Jeśli ktoś posiada taki zużyty, nikomu nie potrzebny już sprzęt np. zużyte telewizory, komputery, pralki czy lodówki – to prosimy je przywieść we środę od godz. 8.00 do 10.30 i złożyć na dolnym parkingu pod wzgórzem „Dobrego Pasterza”. O 10.30 ma być odbiór tych elektrośmieci.

W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* lektorów i młodzież z KSMu – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;

* scholę dziewcząt – w piątek o 17.00;

* młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wszystkich chętnych, którzy do KSMu chcieliby wstąpić zapraszamy w piątek o 19.30 na nowej plebani;

* ministrantów – w sobotę o 10.00 w kościele;

* do posługi ministranta zgłosiło się 6 chłopców, zapraszamy ich na kolejne spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy także rodzicom za wszelką pomoc, dobrą współpracę i stwarzanie religijnej, sprzyjającej atmosfery w domu rodzinnym, która zapewne pomaga chłopcom w decyzji, by zostać ministrantem.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Kamila Kąckiego, Bogdana Jagielskiego, Michała Szweda, Anny Kądzieli, Jana Opioły, Jerzego Dudzica, Jana Stańdo, Andrzeja Stańdo, Bronisława Burkiewicza i Pawła Łukasika.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kwesty na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni. Dar serca na ten cel będziemy mogli złożyć do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

Akcja Katolicka przy naszej Parafii organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla w ostatnią sobotę września, czyli 28. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

Ogłoszenie na prośbę p. Wójta: Wójt Gminy Trzciana serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do termomodernizacji i zmiany sposobu ogrzewania budynków. Będą one poprowadzone przez pracownika Stowarzyszenia EkoMonterzy, oficjalnego operatora posiadającego autoryzację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Spotkania odbędą się:

– w poniedziałek o godz. 18 w świetlicy wiejskiej w Ujeździe

– we wtorek o godz. 18 w świetlicy wiejskiej w Kamionnej

– we środę o godz. 18 w urzędzie gminy w Trzcianie

W najbliższych dniach pracownicy Stowarzyszenia będą również na terenie naszej parafii rozpowszechniać ulotki dotyczące spotkań oraz programu „Czyste Powietrze”.