Ogłoszenia parafialne: 16.06.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024

Bóg – nasz dobry Ojciec – gromadzi nas na Eucharystii jako jedną rodzinę Bożą. To On sam mówi do nas i karmi nas Ciałem i Krwią swojego Syna, który został za nas wydany. Znakiem jedności między nami, braćmi i siostrami, oraz znakiem jedności z Bogiem jest każda Eucharystia. W dzisiejszą niedzielę, przeżywając Diecezjalne Święto Rodziny – polecajmy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej diecezji, szczególnie te, które przeżywają różnorakie kryzysy czy trudności. Niech ta Eucharystia umocni jeszcze bardziej naszą więź z Bogiem oraz z bliźnimi.

1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami na niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
  2. Dzisiaj przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny, połączone z 25 – leciem kanonizacji św. Kingi, patronki naszej diecezji.  Główne uroczystości odbywają się  w Starym Sączu. Włączamy się do modlitwy całego kościoła tarnowskiego, aby każda rodzina chrześcijańska była silna Bogiem i wierna swemu powołaniu.
  3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
  4. Także we środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na spotkanie rodziców dzieci klas II – mieszkających na terenie naszej Parafii.
  5. Zbliża się Uroczystość Odpustowa przewidziana na niedzielę 14 lipca. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o wyplewienie Wzgórza Dobrego Pasterza we czwartek od godz. 18.00. Tym razem prosimy mieszkańców Łąkty D. – Poddziele i domy koło drogi – od państwa Pająk do państwa Nowak. Dziękujemy także Paniom z Rady Parafialnej za przygotowanie zaproszeń dla rodzin naszej Parafii na Uroczystości Odpustowe…i tym wszystkim, którzy je rozprowadzają.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dziękczynna o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów ale także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Zachęcamy także do  Sakramentu Pokuty, aby godnie podziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św.
  7. Młodzież z KSM-u zapraszamy na spotkanie przedwakacyjne – w piątek o 19.30 na plebani a wszystkich lektorów z naszej Parafii na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.
  8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Józefa Piskorza, Henryka Wrony, Łukasza Ferenca, Janusza Szczura, Pawła Judki, Jacka Rzepeckiego, Piotra Matrasa, Wacława Dyrdała, Stanisława Tracza i Genowefy Dyrdał.
  9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
  10. Ogłoszenia na prośbę innych instytucji: we czwartek 20.06. o godz. 19.00 w świetlicy w Kamionnej odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dotacji na ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi oraz wymianę pieca na nowy. Dzięki dotacji jest możliwe uzyskanie wsparcia finansowego bez konieczności wcześniejszego wkładu własnego. Szczegóły są podane na plakacie na tablicy ogłoszeń..