Parafia pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie

Ogłoszenia parafialne: 16.06.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024

    Bóg – nasz dobry Ojciec – gromadzi nas na Eucharystii jako jedną rodzinę Bożą. To On sam mówi do nas i karmi nas Ciałem i Krwią swojego Syna, który został za nas wydany. Znakiem jedności między nami, braćmi i siostrami, oraz znakiem jedności z Bogiem jest każda Eucharystia. W dzisiejszą niedzielę, przeżywając Diecezjalne Święto Rodziny – polecajmy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej diecezji, szczególnie te, które przeżywają różnorakie kryzysy czy trudności. Niech ta Eucharystia umocni jeszcze bardziej naszą więź z Bogiem oraz z bliźnimi.

 1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, modlących się razem z nami na niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. Dzisiaj przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny, połączone z 25 – leciem kanonizacji św. Kingi, patronki naszej diecezji.  Główne uroczystości odbywają się  w Starym Sączu. Włączamy się do modlitwy całego kościoła tarnowskiego, aby każda rodzina chrześcijańska była silna Bogiem i wierna swemu powołaniu.
 3. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.
 4. Także we środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na spotkanie rodziców dzieci klas II – mieszkających na terenie naszej Parafii.
 5. Zbliża się Uroczystość Odpustowa przewidziana na niedzielę 14 lipca. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o wyplewienie Wzgórza Dobrego Pasterza we czwartek od godz. 18.00. Tym razem prosimy mieszkańców Łąkty D. – Poddziele i domy koło drogi – od państwa Pająk do państwa Nowak. Dziękujemy także Paniom z Rady Parafialnej za przygotowanie zaproszeń dla rodzin naszej Parafii na Uroczystości Odpustowe…i tym wszystkim, którzy je rozprowadzają.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dziękczynna o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów ale także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Zachęcamy także do  Sakramentu Pokuty, aby godnie podziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św.
 7. Młodzież z KSM-u zapraszamy na spotkanie przedwakacyjne – w piątek o 19.30 na plebani a wszystkich lektorów z naszej Parafii na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.
 8. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Józefa Piskorza, Henryka Wrony, Łukasza Ferenca, Janusza Szczura, Pawła Judki, Jacka Rzepeckiego, Piotra Matrasa, Wacława Dyrdała, Stanisława Tracza i Genowefy Dyrdał.
 9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim świętującym różne rocznice  i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.
 10. Ogłoszenia na prośbę innych instytucji: we czwartek 20.06. o godz. 19.00 w świetlicy w Kamionnej odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dotacji na ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi oraz wymianę pieca na nowy. Dzięki dotacji jest możliwe uzyskanie wsparcia finansowego bez konieczności wcześniejszego wkładu własnego. Szczegóły są podane na plakacie na tablicy ogłoszeń..
  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Porządek Nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 15:00
w dni powszednie:
6:30, 18:00

(17:00 w okresie zimowym)

Transmisja

Transmisja online z nabożeństw w kościele parafialnym – niedziela i święta godz. 11:00.

Konto Parafii

Osoby, które chcą wesprzeć naszą parafię, mogą to zrobić, wpłacając ofiarę na rachunek bankowy:

BSR Kraków Oddział w Trzcianie
58 8589 0006 0030 0000 0127 0001

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacja

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych. Administratorem danych jest parafia – polityka prywatności.

Skip to content