Ogłoszenia parafialne

III. Niedziela Zwykła

 1. Msza święta z naszego kościoła transmitowana jest w każdą niedzielę o godz. 11.00

Dzisiejsza czwarta niedziela stycznia jest od trzech lat Niedzielą Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka. Zwraca ona uwagę na rolę Słowa Bożego jaką pełni  ono w naszym życiu. To także niedziela w czasie tegorocznych Ferii Zimowych. Nadal modlimy się o bezpieczne i zdrowe przeżywanie tego czasu wypoczynku.

2. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na ubezpieczenie świątyni , cmentarza i innych sprzętów  liturgicznych kościoła.

3. W środę ,ostatnią miesiąca stycznia ,zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie. Modlitwę różańcową poprowadzą różę P. Ireny Ferenc i Haliny Mech.

4. Najbliższa niedziela 30.01 to Światowy Dzień Chorych na Trąd. Ta choroba z czasów Jezusa wciąż dotyka wielu milionów ludzi zwłaszcza w krajach Afryki. Także w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 Konkurs Kolęd w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Zapisy przyjmuje do soboty P.Organista.

5. Święci tygodnia: jutro wspominamy św. Franciszka Salezego bpa,Patrona dziennikarzy, we wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Ap., a w piątek św. Tomasza z Akwinu, wielkiego uczonego średniowiecza, Patrona Seminariów Duchownych.

6. Sprzątanie kościoła: Burkowicz Marek, Stalmach Artur, Zwara Daniel, Burkowicz Józef, Repetowski Arkadiusz, Knap Jan, Knap Andrzej, Kukla Mariusz, Kamiński Wiesław, Kukla Tadeusz .

7. Dziękujemy P. Bożenie Jagielskiej za trud przepisania Ksiąg Metrykalnych do Kurii oraz Kazimierzowi Dudkowi z Łąkty Dolnej  za gratisowe prace elektryczne  zabezpieczające, wykonane w pomieszczeniach świątyni.

8. Spotkanie Grupy Ewangelizacyjnej dziś po mszy św. popołudniowej, czyli ok. 16.00 w budynku nowej plebani. 

9. Rozpoczęły się kolejne msze gregoriańskie z pogrzebowych za śp. Stanisława Kuklę i Leokadię  Balicką – informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii.

II Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza III-cia niedziela stycznia rozpoczyna I tydzień Zimowych Ferii dla dzieci i młodzieży naszego województwa. Modlimy się, aby ten czas wypoczynku był przeżyty mądrze i bezpiecznie, również dla młodzieży z KSM-u, która wyjeżdża dziś do Zakopanego.
 2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Ekumeniczny -Tydzień Modlitwy o Jedność Wszystkich Chrześcijan, którzy w ciągu wieków podzielili się i zerwali jedność z K-łem Jezusa Chrystusa.
 3. Odpowiednio w piątek i sobotę przypada Święto Babci i Dziadka. Będziemy modlić się za nich prosząc o zdrowie i wszelką pomyślność w życiu. 
 4. Jak co roku w czwartą, czyli najbliższą niedzielę 23 stycznia ofiary złożone na tacę będą przeznaczane na ubezpieczenie kościoła, cmentarza, budynków parafialnych i innych wyposażenia. 
 5. Różaniec poprowadzą róże p. Rozalii Chytroś i Cecylii Rusak.
 6. Sprzątanie kościoła: Stelmach Tomasz, Marosz Mariusz, Stelmach Jerzy, Limanówka Krzysztof, Drożdz Władysław, Krawczyk Tomasz, Krawczyk Marcin, Adamus Jerzy, Burkowicz Artur, Stukus Andrzej
 7. Dziękujemy wszystkim za złożony dar kolędowy z okazji Mszy św. celebrowanych w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii.. Gdyby ktoś planował  poświęcenie nowego domu, to podczas ferii będzie można jeszcze  ustalić dogodny termin poświęcenia z księdzem. To samo dotyczy też indywidualnego zaproszenia na kolędę przez jakąś rodzinę.
 8. Spotkanie Grupy Ewangelizacyjnej w najbliższą niedzielę po Mszy św. popołudniowej ,czyli ok. godz. 16.00 w sali na nowej plebanii.

Chrzest Pański  

 1. Dzisiejsza II-ga niedziela stycznia jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Chrztu Pańskiego. To dzień wdzięczności za otrzymany sakrament, który włączył nas do Wspólnoty Kościoła Świętego.
 2. O poprowadzenie środowego różańca prosimy Róże p. Anny Dec i Marii Pytel.
 3. W najbliższy piątek 14 stycznia zapraszamy Zespół  Synodalny na kolejne spotkanie na plebani po mszy św. wieczornej ok.17.30.
 4. Sprzątanie kościoła: Kita Krzysztof, Ceglarek Jan, Kowalczyk Stanisław, Niedbach Paweł,  Kołodziejczyk  Władysław, Zdebski Julian, Gumuliński Bolesław, Leśniak Maria, Kołodziejczyk Zbigniew .
 1. Pragniemy przypomnieć, że tegoroczna składka od rodzin na utrzymanie P. Organisty wynosi z godnie z uchwałą Rady Parafialnej 100 zł od rodziny. Nie ulega wysokość składki ,która bywa składana przy sprzątaniu kościoła – nadal wynosi 40 zł.
 2. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w organizację i udział w I  Gminnym Orszaku Trzech Króli w miniony czwartek.
 3. Prasa katolicka – od tej niedzieli warto zakupić Gościa Niedzielnego bo rozpocznie się cykl dodatków: płyta z nagranym audio Pismem Świętym. Wraz z inflacją i podniesieniem kosztów druku cena Gościa Niedzielnego będzie w wysokości 8 zł. Warto jednak czytać coś dobrego i promować katolickie wydawnictwa.
 4. Intencje mszalne.

Ogłoszenia duszpasterskie, Ur. Bożej Rodzicielki (Nowy Rok)

 1. Z Maryją, Matką Jezusa rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój, a także I sobota miesiąca. Jutro pierwsza niedziela w Nowym Roku, dlatego po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
 2. W kalendarzu Kościoła:
 • Jutro św. Bazylego i Grzegorza, w poniedziałek św. Genowefy,
 • W czwartek ur. Objawienia Pańskiego zwana Świętem 3 Króli, patronalne święto papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Msze św. porządku niedzielnym. Z inicjatywy Akcji Katolickiej i Gminy Trzciana planujemy zorganizować I Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie przy aptece w Rynku o 10.30, przemarsz ze śpiewem kolęd do kościoła, krótki pokłon 3 Mędrów przy szopce i uroczysta Msza św. Po Eucharystii będzie ciepły poczęstunek na placu przed kościołem zorganizowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii. Zapraszamy do udziału w przemarszu z Rynku do kościoła kolędników misyjnych i i dzieci z rodzinami (mile widziane kolędowe stroje dzieci).
 1. Środowy różaniec poprowadzą róże p. Anny Tracz i Genowefy Stańdo.
 2. Dziękujemy za troskę o czystość kościoła i otoczenia i prosimy kolejne rodziny z Ujazdu na sobotę na godz. 8.00: Więcław Maria, Grabowski Jan, Mrugacz Marek, Waligóra Jan, Błasiński Zbigniew, Błasiński Paweł, Błasiński Antoni i Błasiński Tomasz, Kłósek Paweł i Nowicki Grzegorz.
 3. Kontynuujemy msze św. kolędowe w int. mieszkańców poszczególnych rejonów parafii, grafik na stronie internetowej, a kolęda z poświęceniem nowych domów, a także na życzenie gospodarzy jest możliwa po ustaleniu dogodnego terminu z kapłanem. Porządek mszy kolędowych: Kliknij tutaj
 4. Najbliższa niedziela 9. stycznia jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a zgodnie z tradycją kolędujemy do 2. lutego. Tej niedzieli wypada składka inwestycyjna. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność i wpłaty na konto bankowe. 
 5. W minionym 2021 roku ochrzczono 36 dzieci (o 10 więcej niż rok wcześniej!), pobłogosławiono 17 związków małżeńskich (o 10 więcej niż wcześniej), zmarło 30 parafian (o 4 więcej niż w poprzednim), do Komunii przystąpiło 32 uczniów z klas III, tyle samo młodych ludzi przyjęło bierzmowanie. Rozdaliśmy 39 tyś. Komunii, przed pandemią bywało ok. 70 tys. Biorąc pod uwagę liczbę 550 rodzin w parafii, na utrzymanie Pana Organisty złożyło 443 rodziny. Nie złożyło jeszcze 107 rodzin. Decyzją Rady Parafialnej ustalono od tego roku kwotę 100 zł od rodziny ze względu na podwyżki. Dziękujemy za Waszą duchową i materialną roczną troskę o Parafię.
 6. Niech opieka Bożej Rodzicielki Maryi towarzyszyły Wam na wszystkich ścieżkach Roku Pańskiego 2022. Niech uprasza u Księcia Pokoju obfitość łask, pokój serca, potrzebne zdrowie oraz siłę do realizacji szlachetnych życiowych planów.

Niedziela św. Rodziny 

Niedziela św. Rodziny – 26.12.2021 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE !

 1. Dziś II-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia- Niedziela św. Rodziny z Nazaretu oraz wspomnienie św. Szczepana Męcz. Po każdej Mszy św. poświęcamy owies. – Dziś także wspieramy działalność KUL-u i inne katolickie uczelnie. 

2. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. krótka inscenizacja w wykonaniu Kolędników Misyjnych z Trzciany i Łąkty Dln. Dar złożony do puszek Kolędników jest przeznaczony na różne projekty misyjne w krajach Afryki Ameryki Południowej.

3. W piątek 31 .XII ostatni dzień Roku Pańskiego 2021 , wspomnienie św. Sylwestra papieża. Nabożeństwo na zakończenie roku połączone z Nieszporami oraz  Mszą św. o godz. 15.00. To tez msza św. kolędowa.  Serdecznie zapraszamy, aby podziękować Bogu za dar czasu i łaski otrzymane od Niego. W zakończenie roku zmienimy też tajemnice różańcowe o 15.00. Ponieważ wspomnienie św. Sylwestra  łączy się dla wielu z balami na zakończenie roku, dlatego jest udzielona na ten dzień dyspensa od pokarmów mięsnych i zabaw.

4. W kalendarzu K-ła wspominamy: jutro św. Jana Ewangelistę i Apostoła /poświecenie wina/ rano i wieczór, we wtorek św. 40 Młodzianków , których zabił  król Herod, a w środę  św. Tomasza Becketa bpa i męcz.

5. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Sw. Bożej Rodzicielki Maryi , rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022, a zarazem I sobota miesiąca. To także  Światowy Dzień Pokoju ustanowiony przez św. Papieża Pawła  VI. Msze św. w porządku niedzielnym.

6. Plan Mszy św. kolędowych w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii w gablocie oraz na stronie internetowej: Kliknij tutaj Dziękujemy za składane ofiary kolędowe.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej, zamiast w środę prosimy odmówić w piątek o 14.30 Róze p. Marii Burkiewicz i Stanisławy Burkowicz.

8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na świta i prosimy kolejne rodziny z Ujazdu: Gadzina Adam, Tabor Sławomir, Marzec Roman, Holota Mariusz, Zygmunt Krzysztof, Sanederak Tomasz, Marzec Stefan, Kolasa Krzysztof, Będenek Krzysztof, gadzina Adam, Górka Paweł. W radość Bożego Narodzenia włączamy też wdzięczność wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w w przygotowania świąteczne w Parafii:

wolontariuszom Caritasu za przygotowane życzenia i paczki świąteczne, a młodzieży za dostarczenie tych życzeń do domu

sponsorom świątecznej akcji Caritas Państwu Dziedzicom i Delikatesom Centrum, państwu Nędzka-Sikoniowcy z cukierni i Państwu Stańdo z masarni za produkty spożywcze, wszystkim, którzy przez zakup świec i ofiary do skarbony, przekazującym dary do koszyka dla potrzebującym, a także za włączenie się w akcję Paczuszka dla Maluszka

Dziękujemy tym, którzy ofiarowali choinki do kościoła, państwu Kłóskom z Ujazdu i Państwu Stawarz z Pod Ujazdu, Panom i młodzieży przygotowującym świąteczny wystrój kościoła i szopkę, a Panu Organiście za koordynację prac porządkowych i dekoracyjnych.

Składamy Bóg zapłać za produkty dostarczone na plebanię z okazji spowiedzi i na świąteczny stół oraz składane nam życzenia.