Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza ostatnia niedziela czerwca jest zarazem pierwszą tegorocznych wakacji. Bożej Opatrzności polecamy wszystkich, którzy rozpoczynają czas letniej kanikuły, także przybyłych do naszej wspólnoty gości, aby bezpiecznie i mądrze przeżywali czas zasłużonego wypoczynku.
 2. Najbliższa środa jest ostatnią miesiąca czerwca zatem prosimy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie.
 3. W środa 29.06 przypada Święto Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarąOjca św. Franciszka, następcę św. Piotra. Msze św. w tym dniu o godz.6.30. 9.00 i 18.00. Różaniec P. M . Król i Z. Rosiek
 4. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. przed I pt. miesiąca. Szczególnie zachęcamy do Spowiedzi św. uczniów Kl.IV, którzy kontynuują 9 pierwszych piątków m-ca.
 5. W I piątek msze św. o 6.30 i 18.00 .  Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św. zgłaszać prosimy w zakrystii.
 6. Uroczystość Odpustowa ku czci św. Małgorzaty w niedziele 10.07 . Program Odpustu będzie podany rodzinom. Poświęcimy w tym dniu pamiątkową tablicę ku czci Ks. Wł. Jemioło oraz budynek nowej plebani . Już dziś prosimy o uporządkowanie grobów swoich  bliskich na tę okoliczność. Autokarowa Pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrz. dla Nauczycieli wyrusza z parkingu kościelnego w sob.2.07.o godz.7.00. Zapisy w zakrystii.
 7. Sprzątanie kościoła: Stańdo Marta, Dziedzic Roman, Pączek Waldemar, Płachta Paweł, Loch Barbara, Sowiński Tadeusz, Piskorz Andrzej, Pawlicki Henryk, Watrak Leszek, Kukla Stanisław.
 8. W sob.2.07. od godz. 15.00 rozpoczyna się Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych przy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.
 9. W czwartek 30.06. będzie od godz.9.00- 11.00 Dzień Adaptacyjny dla dzieci, które zostały przyjęte do Publicznego Przedszkola w Trzcianie. Bliższe informacje na stronie internetowej Przedszkola. 
 10. Polecamy najnowszą prasę katolicką : Gość Niedzielny.
 11. Msze św. pogrzebowe celebrowane poza parafią od jutra są w gablocie i na stronie internetowej parafii..

12 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Niedziela w Oktawie Bożego Ciała jest dla naszej parafii Niedzielą Wizytacji Kanonicznej .Gościmy u nas Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, który tę wizytację przeprowadza. Jej celem jest ocena i diagnoza religijności wiernych ,zapoznanie się z aktualnymi sprawami ,którymi  żyje parafia, ocena kwestii gospodarczych dotyczących Kościoła parafialnego, jego wystroju, cmentarza i innych obiektów parafialnych. Tym i innym celom służą także spotkania Ks. Bpa ze stowarzyszeniami oraz grupami   apostolskimi działającymi w danej parafii. W Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim obchodzone jest dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny.
 2. Trwa Oktawa Ur. Bożego Ciała zachęcamy do licznego uczestnictwa w  procesjach eucharystycznych po mszach św. wieczornych aż do czwartku. Uroczyste  zakończenie Oktawy w czwartek o godz. 18.00 połączone z błog. małych dzieci oraz wianków. W czwartek też   wspominamy Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela ,która została przeniesiona z piątku 24.06 ze względu na przypadającą w piątek Uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Z tej racji w piątek nie obowiązuje  abstynencja  od pokarmów mięsnych. W piątek o 19.00 zapraszamy na grila młodzież z KSM-u i lektorów.
 3. Dobiega powoli końca rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie roku w piątek o godz. 8.00 rano .Zapraszamy na wspólną modlitwę nie tylko uczniów, i pedagogów ale także rodziców i opiekunów . Wyrazem dziękczynienia za szczęśliwie przeżyty rok szkolny niech będzie przyjęta Komunia św.
 4. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.Panny. 
 5. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia. Prosimy na sobotę kolejne rodziny: Stańdo Marta, Dziedzic Roman, Pączek Waldemar, Płachta Paweł, Lech Barbara, Sowiński Tadeusz, Piskorz Andrzej, Pawlicki Henryk, Watrak Leszek, Kukla Stanisław.
 6. Organizujemy po raz kolejny autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę  dla Nauczycieli. Wyjazd autokaru  w sobotę 2 lipca o godz. 6.30 z placu kościelnego. Zapisy  przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy.
 7. Członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą Modlitwę Różańcową na falach Radia RDN Małopolska w najbliższy czwartek 23 .06 o godz. 19.00. Polecamy najnowszą prasę katolicką.

Wizytacja ks. bpa Stanisława Salaterskiego – 19.06.2022 r.

 

7.00 Msza św. dla członków Róż Różańcowych

Insygnia: Sebastian Nędza – Sikowniowski, Jakub Abu- Hassan

Dzwonki: Kacper Juszkowicz

Kielich, ampułki i składaka: Michał Dudek, Nikodem Duś

Czytania i modlitwa wiernych:  Róże Różańcowe

 

9.00 Msza św. z udziałem chóru na którą zaproszona jest

– Akcja Katolicka, Caritas, Rady Parafialna

Insygnia: Paweł Burek, Kamil Dudziak

Dzwonki: Szymon Stec

Kielich, ampułki i składaka: Adrian Pączek, Szymon Stec

Czytania i modlitwa wiernych:  Akcja Katolicka

 

11.00 Główna Msza św. z udziałem scholi dla dzieci i młodzieży na którą zaproszeni są ministranci, lektorzy, ceremoniarze,  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Ceremoniarz: Jakub Szczur

Krzyż: Michał Janioł

Kadzidło: Mateusz Kłósek, Jakub Szczur

Czytanie I: Mateusz Pijanowski

Czytanie II: Mateusz Kuśnierz

Modlitwa wiernych: Michał janioł

Insygnia: Kacper Łabęda, Piotr Osikowicz

Akolici: Szymon Brzegowy, Szymon Szwed

Dzwonki: Bartek Jurgała, Filip Bryjak

Kielich: Dominik Krzysztofiak

Ampułki: Leon Balicki, Dominik Krzysztofiak

Pateny: Leon Balicki, Filip Bryjak, Jan Łukasik

Feretron: 11.45: Kamil Śliwa, Antoni Kłósek, Piotr Błasiński, Bartłomiej Mączka (również w Boże Ciało o 9ej)

Składka: Mateusz Pijanowski, Mateusz Kuśnierz

Tuba: Patryk Kącki

 

15.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z Parafii Trzciana i Leszczyna

Ceremoniarz: Mateusz Kącki

Krzyż: Guzik Mateusz

I czytanie: Piotr Błasiński

Psalm Kamila Kukla

II czytanie: Rafał Stańdo

Insygnia: Kamil Śliwa, Antoni Kłósek

Akolici: Patryk Kukla, Bartłomiej Mączka

Dzwonki: Jan Dudek, Stanisław Dudek

Kielich: Jan Dudek

Ampułki: Jan Dudek, Stanisław Dudek

Pateny: Jan Dudek, Stanisław Dudek, Guzik Mateusz

 

 

 1. Kościół dziś oddaje cześć i uwielbienie Jezusowi  ukrytemu w Najśw.  Sakramencie. Czyni to w uroczystych procesjach eucharystycznych do 4 ołtarzy. My podążymy w takim orszaku procesyjnym po Mszy św. o godz.9.00. 
 2. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby parafii i dzisiejsze  na funkcjonowanie hospicjów…  minioną środę młodzież klas 8 wróciła z rekolekcji, dziękujemy za udział a Panu Wójtowi za pokrycie kosztów transportu.
 3. Przez cały okres tzw. Oktawy Bożego Ciała ,czyli kolejne osiem dni, zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych dzieci, młodzież oraz dorosłych…Procesje codziennie  po mszach św. wieczornych . Będziemy modlić się  o pokój na świecie, szczęśliwe urodzaje, a także  o uchronienie nas od nieszczęść.
 4. Bardzo serdecznie prosimy o liczne uczestnictwo w mszach św. w najbliższą niedzielę, która jest Niedzielą Wizytacji Ks. Biskupa i czasem Jego spotkań  z wszystkimi grupami i stowarzyszeniami działającymi przy parafii. Na godz. 7.00 zapraszamy róże różańcowe, na 9.00 Akcję Katolicką, Chór, Caritas i Radę Parafialną, na 11.00 Scholę dziecięcą, ministrantów i lektorów. PROGRAM spotkań jest też w gablocie parafialnej. Bierzmowanie młodzieży Kl. 8 na Mszy św. popołudniowej o godz. 15.00.   Spotkanie młodzieży, a także Świadków Bierzmowania jutro o godz. 18.00. Okazja do  Spowiedzi św. dla świadków i rodziców młodzieży w piątek i sobotę od 17.30.
 5. Sprzątanie kościoła w sobotę 18.06 br.: Widła Jan, Tabak Andrzej, Solarz Czesław, Zabzdyr Irena, Solarz Wojciech, Musialska Krystyna, Lisowski Tadeusz, Goc Zdzisław, Banaś Ryszard.
 6. Urząd Gminy przypomina, że termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjnej Budynków mija 30 .06. 2022 r. Deklaracje można składać osobiście w Gminie lub za pomocą internetu.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony wtorek licznie przybyli, aby wyplewić Wzgórze Dobrego Pasterza.
 8. Wójt Gminy Trzciana zaprasza na  piknik rodzinny w najbliższą niedzielę od godz. 15.00 na Orliku. Przewidziane są darmowe atrakcje dla dzieci. Szczegóły na plakacie.

ZESŁANIE  DUCHA ŚWIĘTEGO 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha św. zwana Zielonymi Świątkami .Kończymy  w Kościele Katolickim 50 dniowy Okres Wielkanocny. W Polsce jest to też Dzień Dziękczynienia Bogu za Jego opiekę nad naszym Narodem. Główne nabożeństwo w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.
 2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła .Msze św. o godz.6.30, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszej Matki o pokój, o stosowną pogodę oraz uchronienie nas od nieszczęść.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 4. W kalendarzu K-ła wspominamy: w środę św. Jadwigę Królową, a w piątek św. Barnabę Apostoła.
 5. Zbliża się powoli Uroczystość Bożego Ciała 16.06 .W gablocie jest umieszczona lista rodzin, którym w tym roku przypada ustrojenie poszczególnych ołtarzy. Prosimy, aby grupy wcześniej uzgodniły szczegóły strojenia z P. Organistą.

I Ołtarz – Pod Krzyżem/Rynek/, 81   – Zdebski Marek,  3   – Kukla  Roman, 58   – Łyduch  Dorota, 96   – Mikołajek  Klaudiusz, 96a – Mikołajek  Żaneta, 125 –  Konopka  Adam,  44  –  Tracz  Kazimierz, 173 –  Wrona  Zofia, 234 –  Guzik  Rafał, 278 –  Kukla  Marcin 

II Ołtarz  u P. Stokłosa/ Rynek/, 224  – Kukla  Artur, 256  – Chwajoł  Paweł, 158  – Kukla  Wiktor, 207  – Kukla  Mirosław, 153  –  Kukla  Krystyna, 235  –  Motyka  Dariusz, 229  –  Śliwa  Marek, 266  –  Jurgała  Józef,  61   – Waligóra  Stanisław, 162  –  Wrona  Ryszard

 III Ołtarz – u Państwa Rosiek /Rynek /, 120  – Kłósek  Andrzej, 255  – Kłósek  Grzegorz, 209  – Kukla  Zygmunt, 240  – Winter  Jacek, 155  – Kukla  Stanisław, 181  – Tworzydło  Damian, 300  – Kącki  Mariusz, 262  – Kowalczyk  Piotr,  53   – Kukla  Kazimierz,  52   – Burdelski  Jan

 IV Ołtarz – przy Figurze Serca P. Jezusa, 185 – Skowronek  Marcin, 195 –  Stabrawa  Krzysztof, 274 –  Joniec  Stanisław, 246 –  Dębosz  Marek, 298 –  Gaworczyk  Tadeusz, 103 –  Waligóra  Henryk, 244 –  Tracz  Wiesława, 398 –  Salach  Andrzej,  36  – Bujak  Roman,  64  –  Burda  Jan, 147 –  Burda  Andrzej

6. Sprzątanie kościoła: Tyrała Jan, Dudrak Janusz, Furtak Katarzyna, Zdebski Jerzy, Stańdo Józef, Duś Kazimierz, Sudoł Jacek, Kita Zygmunt, Łyduch Rafał, Sroka Grzegorz.

7. Ofiary z najbliższej II-giej niedzieli m-ca będą przeznaczane na prace przygotowujące  Wizytację Ks. B-pa,która będzie w niedzielę 19.06. Dziś taka wizytacja ma miejsce w parafii Łąkta. 

8. Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 19.30. 

9. Spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

10. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

11. Rodzice Wojtusia, na rehabilitacje którego składany był do puszek w minioną niedzielę dar serca, bardzo serdecznie dziękują wszystkim hojnym ofiarodawcom. Zebrano 9 tys. złotych.

12. Dziś przy Szkole Podst.w Łąkcie Dln. od 15.00 Festiwal Piosenki Dziecięcej „Ja po prostu mam talent”. Program w gablocie. 

13. W miniony czwartek na spotkaniu Rady Duszp. omawiano bieżące sprawy związane z wizytacją ks. Bpa oraz Odpustem parafialnym . Ustalono m. innymi, że w związku z rosnącymi kosztami utrzymania czystości cmentarza ,opłata cmentarna za  miejsce na nagrobek dla 2-óch będzie wynosić 500 zł. Dla tych spoza parafii, którzy nie należą do naszej wspólnoty 1500 zł.

14. Prasa katolicka : Gość Niedzielny … Promyczek Dobra