Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza II-ga niedziela miesiąca września rozpoczyna w Polsce Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Modlimy się za Rodziców, nauczycieli i katechetów, aby z Boża pomocą kształtowali serca i umysły dzieci i młodzieży według nauki Chrystusa, Jego Ewangelii.
 2. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. Oddamy cześć znakowi naszego zbawienia ,jakim jest krzyż Zbawiciela uczestnictwem w Drodze Krzyżowej, na którą serdecznie zapraszamy przed mszą św. o godz. 18.00.  Poprowadzą Panie z Parafialnej CARITAS
 3. Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 4. Sprzątanie kościoła: Kłósek Grzegorz, Winter Jacek, Kukla Stanisław, Tworzydło Damian, Kącki Mariusz, Kowalczyk Paweł, Burdelski Jan, Dziedzic Czesław, Dziedzic Tomasz, Stawarz Stanisław.
 5. W Kalendarz K-ła katolickiego wspominamy: w pon. św. Jana Złotoustego, a w sobotę św. Stanisława Kostkę, jezuitę, Patrona młodzieży polskiej.
 6. W środę wspominamy Matkę Boża Bolesną. W Limanowej rozpoczyna się Tygodniowy Odpust Maryjny. Jego program jest umieszczony w gablocie parafialnej.
 7. SPOTKANIE Członków Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy..
 8. Parafialny Odział Akcji Katolickiej organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie /diecezja zielonogórsko-gorzowska/ gdzie kustoszem był nasz rodak. ks. Prałat Stanisław Kłósek. Wyjazd w ostatnią sobotę września czyli 25.09.br. .Po drodze odwiedzimy najwyższą statuę Jezusa w Świebodzinie  oraz sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Koszt wyjazdu: 100 zł    Zapisy chętnych w zakrystii. 
 9. Spotkanie młodzieży z KSM w piątek o 19.30 .
 10. W sobotę 18.09. Kl.VIII z ks. katechetą Krzysztofem wyjedzie autokarem do Zabawy na Drogę Krzyżową o godz. 13.30.
 11. Środową modlitwę różańcowa poprowadzą róże P. Marii Król i Zofii Rosiek.
 12. Spotkanie kandydatów na ministranta w sob. o godz.9.00 w kościele
 13. Polecamy  najnowszą prasę katolicką; Promyczek Dobra oraz Gość Niedzielny.

XXIII Niedziela zwykła:

 1. Dziś I-sza niedziela miesiąca września, w której pamiętamy o tych którzy 82 lata temu bohatersko bronili Ojczyzny i złożyli za nią na ołtarzu  najcenniejszy dar – swoje życie. To także Dzień Solidarności z Narodem Afganistanu, który wspieramy ofiarami do puszek.
 2. Dziś o godz. 15.00  mszą św. w intencji mieszkańców Gminy Trzciana, szczególnie pracujących na roli, rozpoczną się tegoroczne Dożynki Gminne, czas dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony. Dalsza sekwencja imprez towarzyszących będzie na Orliku.
 3. W środę 8 września K-ł obchodzi Urocz. Narodzenia Najśw. Maryi Panny zwaną Świętem M.B. Siewnej. Maryja w tej tajemnicy jest główną Patronką naszej diecezji. Tradycyjnie po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
 4. W najbliższą niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie beatyfikacja sługi Bożego Ks. Kard. St. Wyszyńskiego oraz służebnicy Bożej Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość będzie transmitowana w I programie TVP.
 5. Ofiary złożone na tacę z tej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na cele inwestycyjne parafii.
 6. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i składane odiary, prosimy kolejne rodziny: Kukla Artur, Chwajoł Paweł, Kukla Wiktor, Kukla Krystyna, Kukla Mirosław, Śliwa Marek, Jurgała Józef , Waligóra Stanisław, Wrona Ryszard, Kłósek Andrzej. 
 7. Rodziców serdecznie prosimy, aby w tym tygodniu zadbali o katechizmy i ćwiczenia dla swoich dzieci, które będą dostępne na lekcjach religii. Zachęcamy, aby podręczniki nabywać u starszych uczniów w ramach rodzinnej oszczędności.
 8. Spotkanie KSM oraz chętnych z Kl. VIII, którzy chcą do niego należeć w piątek o godz. 19.30. Zwracamy się z prośbą także do rodziców, aby w domu porozmawiali z młodzieżą i zachęcili do przybycia na powyższe spotkanie.
 9. Spotkanie ministrantów w sobotę godz. 9.00, a lektorów w sobotę o godz. 9.30 w kościele.
 10. Lektorem miesiąca sierpnia został Rafał Stańdo z kl. VIII z Trzciany, II ministrant Dominik Krzysztofiak z kl. VI, III miesjce Bartosz Łącki z Łąkty i Sebastian Nędza – Sikoniowski z Trzciany. Gratulujemy pięknej postawy.
 11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny (5 zł) i dodatek o Ks. Kard. Wyszyńskim (10 zł). Do nabycia są Kalendarze Rolnika i Sadownika w cenie 23 zł (forma książkowa). 
 1. Dziś ostatnia niedziela tegorocznych wakacji. Dziękujemy za łaski, którymi nas Pan obdarzał w tym czasie wypoczynku.
 2. W kalendarzu Kościoła wspominamy: we wtorek – rocznica powstania Solidarności, w piątek św. Grzegorza Wielkiego – Papieża, od którego wzięły początek Msze św. gregoriańskie.
 3. W środę rozpoczynamy nowy miesiąc wrzesień oraz wspominamy 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się w int. poległych za Ojczyznę. Także w tym dniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. na początek roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami pracowników szkół. Także w środę po nowennie zmiana tajemnic różańca świętego. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. O poprowadzenie środowej modlitwy różańcowej prosimy róże p. Heleny Burkiewicz i Stanisławy Burkowicz.
 5. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby z Bogiem rozpoczęły nowy etap pracy.
 6. Wyjazd do chorych kapłana z posługą sakramentalną w piątek rano. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 7. Na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście powitamy obraz Matki Bożej Solidarności, który peregrynuje po wybranych parafiach naszej Ojczyzny i przy którym modlimy się za ludzi pracy; pracodawców i pracowników. O godz. 20.00 Msza św. dla młodzieży przy obrazie Matki Bożej zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy KSM i młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 8.
 8. W pierwszą sobotę z racji obecności obrazu – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wyjątkowo o godz. 7.00: różaniec, Msza św. i pożegnanie obrazu, który odjedzie do Parafii Łąkta G.
 9. W najbliższą niedzielę Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy Dożynki Gminne, aby dziękować za tegoroczne plony i Boże błogosławieństwo. Po Mszy św. o 16.00 Korowód z wieńcami przejedzie na Orlik, Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich o raz Piknik Rodzinny.
 10. Sprzątanie kościoła – sobota, 9.00: Zdebski Marek, Kukla Roman, Łyduch Dorota, Mikołajek Klaudiusz, Mikołajek Żaneta, Konopka Adam, Tracz Kazimierz, Wrona Zofia, Guzik Rafał, Kukla Marcin.
 11. Próba Scholi w piątek o godz. 17.00.

XXI niedziela zwykła – 22.08.2021 r.

 1. Kolejna niedziela wakacyjna skłania nas do wdzięczności za czas urlopu i wypoczynku i do modlitwy o bezpieczny powrót dla podróżujących.
 2. W kalendarzu Kościoła wspominamy: we wtorek św. Bartłomieja Ap., w czwartek ur. NMP Częstochowskiej, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna. W niedzielę odpust w Parafii Leszczyna, rozpoczyna się także odpust w Pasierbcu. Program w gablocie. Proponuję wspólną pielgrzymkę do Pasierbca sprawdzoną przez parafianki trasą omijając Górę Pasierbiecką i główną drogę w Nowym Rybiu. Wyjście z parkingu przy naszym kościele w czwartek o 13.30. Powrót indywidualny.
 3. Obchodzącym swoje imieniny i ważne rocznice składam najlepsze życzenia, wielu łask Bożych.
 4. O poprowadzenie środowej modlitwy różańcowej proszę róże p. Marii Matras i p. Stanisławy Kaczmarczyk. Zmiana tajemnic różańcowych będzie 1 września.
 5. Dziękuję za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i proszę kolejne rodziny: Stabrawa Krzysztof, Joniec Stanisław, Dębosz Marek, Gaworczyk Tadeusz, Waligóra Henryk, Tracz Wiesława, Salach Andrzej, Bujak Roman, Burda Jan, Burda Andrzej.
 6. Spotkanie scholi w piątek o 17.00.
 7. Zachęcam do lektury pracy katolickiej, Gość Niedzielny.
 8. Zapowiedzi przedślubne – w gablocie parafialnej.
 1. Dzisiejsza Uroczystość kieruje nasze myśli w stronę Niebieskiej Matki, która oręduje za nami jako Wniebowzięta. Przeżywając sierpień – miesiąc trzeźwości pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.
 2. Rodzice Ś.P. ks. Jaromira prosili, aby przekazać Wam wyrazy wdzięczności za modlitewną pamięć zarówno tu w Trzcianie, jak i w czasie mszy rocznicowej w Lubzinie. Bóg zapłać. Dziękuję młodzieży z KSMu za przygotowanie zdjęć upamiętniających pracę KS. Jaromira w naszej parafii.
 3. W kalendarzu Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Stefana, we wtorek św. Jacka i przeżywamy wyście Pieszej Pielgrzymki Tarkowskiej na Jasną Górę, w piątek św. Bernarda Opata, w sobotę św. Piusa X Papieża. Obchodzącym swoje imieniny i ważne rocznice składam najlepsze życzenia, wielu łask Bożych.
 4. O poprowadzenie środowej modlitwy różańcowej proszę róże p. Tomasza Babrala i p. Wiesława Kukli.
 5. Panu Pawłowi Stawarzowi dziękuję za wykoszenie trawy w kościele i plebanii, dziękuję za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia, składane ofiary na wystrój i środki czystości i proszę kolejne rodziny: Szczur Janusz, Rzepecki Jacek, Matras Piotr, Dyrdał Wacław, Tracz Stanisław, Dyrdał Genowefa, Gierak Jan, Banaś Władysław, Kaczmarczyk Stanisław, Skowron Marcin.
 6. Zachęcam do lektury pracy katolickiej, Gość Niedzielny
 7. Intencje mszalne
 8. Z godnie z tradycją po każdej Mszy św. poświęcamy przyniesione kwiaty i pierwsze plony. Mieszkańcom Ujazdu dziękuję za podtrzymywanie tradycji przygotowania wieńca dożynkowego, który zostanie wprowadzony i poświęcony o godz. 9.00.