Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r. 

W III niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Dzisiaj w całym Kościele z ustanowienia Papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Z tej racji po każdej Mszy św. młodzież naszej Parafii rozdawać będzie fragmenty Pisma św., aby nas zaprosić i zachęcić do osobistej lektury Biblii w naszych domach… Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania naszej wiary przez lekturę tekstów natchnionych…

Także dzisiaj po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, z którego także korzystają potrzebujący nasi Parafianie. Za każdy dar serca w imieniu Hospicjum serdecznie dziękujemy.

O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 17.00.

Także we środę przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 6. Młodzież z KSM-u zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30 na plebani.

W przyszłą niedzielę – ostatnią stycznia – liturgię Mszy św. o godz. 11.00 śpiewem kolęd ubogaci nasz chór parafialny a po tej Mszy św. czyli koło godz. 12.00 – pół godzinny koncert kolęd wykonają Muzycy – nauczyciele i uczniowie naszej szkoły muzycznej w Trzcianie. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

Także w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ubezpieczenie naszego Kościoła, cmentarza i budynków parafialnych. Za zrozumienie tych potrzeb i ofiarność na ten cel już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, także wszystkim Dziadkom – w Dniu Dziadka /i wczorajszym solenizantkom – Babciom/ – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Tomasza Ferenca, Józefa Puto, Kazimierza Piecha, Jerzego Stabrawy, Mariusza Natanka, Pawła Dyrdał, Janiny Węglarz, Marka Leśniaka, Marka Birosa i Stanisława Dulaka.

W tym tygodniu zakończymy błogosławieństwo naszych domów w ramach odwiedzin duszpasterskich. Z Bożą pomocą pragniemy jeszcze odwiedzić:
WTOREK od godz. 14.00 – Trzciana Rynek – 1 Kapłan od Pana Pawła Korola do Pana Tadeusza Lisowskiego;  –    2 Kapłan: prawa strona rynku patrząc od kościoła – od Pana Marka Sumara do Pana Tadeusza Sowińskiego;
ŚRODA – od godz. 14.00 – Trzciana – Rynek – lewa strona patrząc od kościoła – od Pani Marii Kąckiej do Pana Janusza Rusaka;
CZWARTEK – od godz. 14.00 – Trzciana – Rynek ciąg dalszy – od Pana Zdzisława Goc do Pana Andrzeja Rośka.

Od 1 lutego rozpoczną się poza Parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Zofię Rosiek i śp. Genowefę Stańdo z Mszy św. pogrzebowych. Szczegóły są podane na naszej stronie internetowej.

Jeszcze ogłoszenie na prośbę Gminy: mieszkańcy, którzy kupili w ubiegłym roku węgiel po preferencyjnej cenie a także osoby, które o taki zakup nie zabiegali, lecz będą chciały nabyć węgiel, do dnia 15 kwietnia tego roku – muszą złożyć nowe wnioski. Wnioski takie można pobrać i złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy …

Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 23 do 25 stycznia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe na terenie naszej gminy w ramach ochrony przeciwpożarowej…

WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!!!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023

W II niedzielę zwykłą serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj a także w ubiegłą niedzielę w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

We środę w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Modlitwą, a przede wszystkim przykładem zgodnego życia w naszych rodzinach, w parafii i w całej ojczyźnie – bądźmy przykładem jedności wierzących w Chrystusa.

O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel..

Młodzież z KSM zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30.

W sobotę będziemy przeżywać Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków i babcie,  tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa w ich intencji, ofiarowana Komunia św. i serdeczna wdzięczność. Starajmy się jeszcze bardziej niż dotąd – spieszyć im z pomocą i dostrzegać ich obecność, by nie czuli się samotni i zapomniani.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Małgorzaty Kukla, Stanisławy Krakowskiej, Krzysztofa Łukasika, Piotra Kępy, Bogdana Cholewy, Jana Króla, Pawła Sroki, Adama Kukla, Pawła Natanka i Henryka Węglarza.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kwesty przed naszym kościołem na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, z którego także korzystają potrzebujący nasi Parafianie. Dar serca na ten cel będziemy mogli złożyć do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, także wszystkim Babciom i Dziadkom – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Rady Parafialnej – kontenery na śmieci z naszego cmentarza zostały przeniesione poza ogrodzenie cmentarza i znajdują się naprzeciw niego, po drugiej stronie ulicy. Prosimy wszystkich, aby tam wyrzucać śmieci ewentualnie zabierać je ze sobą / jak to jest na wielu innych cmentarzach/ i nie pozostawiać śmieci na cmentarzu. Dbajmy wszyscy o czystość i porządek tego uświęconego miejsca, gdzie spoczywa wielu naszych bliskich i drogich nam zmarłych.

Trwa jeszcze błogosławieństwo naszych domów w ramach odwiedzin duszpasterskich, w tym tygodniu pragniemy odwiedzić:

PONIEDZIAŁEK – 16 STYCZNIA – OD GODZ. 15.00 – 1 Kapłan: TRZCIANA – GLINIK – od Pana Władysława Górala do Pana Zbigniewa Pytel;

WTOREK – 17 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – TRZCIANA GLINIK ciąg dalszy: 1 Kapłan od Państwa DUDZIC do Państwa PŁAWECKICH; 2 Kapłan – od Pana Stefana Burek do Pana Zbigniewa Śliwy;

ŚRODA – 18 STYCZNIA – OD GODZ. 15.00 – TRZCIANA – GLINIK C.D. – 1 Kapłan od Pana Krzysztofa Kąckiego do Pani Cecylii Tyrała; 2 Kapłan – od Pana Janusza Śliwy do Pana Roberta Bujaka;

  CZWARTEK – 19 STYCZNIA OD GODZ. 14.00 – TRZCIANA – ZALESIE – 1 Kapłan od Pana Piotra Watraka do Pani Anny Janioł;  2 Kapłan – od Pani Marii Szaraj  do Pana Piotra Matrasa;

 PIĄTEK – 20 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – TRZCIANA – ZALESIE C.D. –  1 Kapłan od Pana Wacława Dyrdał do Pana Stanisława Jońca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01.2023

       W uroczystość Chrztu Pańskiego wspominamy wydarzenie sakramentu chrztu, dzięki któremu staliśmy się chrześcijanami. W tej Eucharystii podziękujmy Bogu za naszych rodziców, chrzestnych, kapłanów i katechetów, dzięki którym rozwijaliśmy naszą wiarę. I prośmy, abyśmy nie ustali na tej drodze, ale pociągnięci przez Ducha Świętego, który zstąpił na Jezusa – o czym usłyszymy w Ewangelii – byli odważnymi świadkami wiary, szczególnie dla dzieci i ludzi młodych.

W święto Chrztu Pańskiego serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.  Za chrztem powinno iść nasze życie zgodne z Ewangelią oraz nieustanne pogłębianie naszej relacji z Bogiem przez modlitwę i wzrastanie w wierze.

W dzisiejszą niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły. Możemy jednak – zgodnie z tradycją –  nadal śpiewać kolędy i cieszyć się wystrojem choinek czy szopek – aż do drugiego lutego.

Po przerwie powracamy do środowej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i p. Zofii Rosiek…

Informujemy, że  największą gorliwością ministranta w grudniu wykazał się Dominik Krzysztofiak, II miejsce Jakub Abu-Hassan a III Szymon Brzegowy. Gratulujemy tym chłopcom i zachęcamy wszystkich do solidnej służby przy ołtarzu.

W przyszłą niedzielę tradycyjnie będziemy modlić się za Sponsorów i Dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Za wszelką ofiarność i życzliwość już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Henryka Tracza, Janusza Grabowskiego, Stanisława Surmy, Bogdana Grabowskiego, Łukasza Pytel, Mateusza Robak, Celestyna Kuska, Grzegorza Kąckiego, Pawła Chytrosia i Andrzeja Kąckiego.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was  Bogu  w modlitwie.

Trwa błogosławieństwo naszych domów w ramach odwiedzin duszpasterskich, w tym tygodniu pragniemy odwiedzić:

PONIEDZIAŁEK – 9 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – 1 Kapłan: TRZCIANA – DZIAŁY – od Państwa Zachariasz do Państwa Stokłosa;

WTOREK – 10 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – 1 Kapłan: LIBICHOWA – od Państwa Starsiak do Państwa Raczek;

ŚRODA – 11 STYCZNIA – OD GODZ. 15.00 – 1 Kapłan: POD UJAZD – ciąg dalszy – od Państwa Kaczmarczyk do Państwa Halberda;

CZWARTEK – 12 STYCZNIA OD GODZ. 14.00 – 1 Kapłan: TRZCIANA SROKÓWKA GÓRA  – od Państwa Osikowicz;

 SOBOTA – 14 STYCZNIA – OD GODZ. 8.30 – 1 Kapłan: TRZCIANA – SROKÓWKA DÓŁ od Państwa Kita.

NIEDZIELA – 15 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – 1 Kapłan – ŁĄKTA – PASTERNIK od p. Wilczek

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w nowej cenie 10 zł. oraz „Małego Gościa” dla dzieci… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..

Na koniec smutna informacja: jutro w poniedziałek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Genowefy Stańdo. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…dobry Jezu a nasz Panie – daj Jej wieczne spoczywanie…

               WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2023

       Świętujemy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nowo narodzony Mesjasz przyszedł do wszystkich ludzi i pragnie, aby był znany i przyjmowany na całym świecie. Oddając dzisiaj pokłon Nowonarodzonemu jak trzej Mędrcy – ofiarujmy Mu swoje dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności. Ten sam Jezus jest obecny podczas każdej Mszy Świętej i posyła również nas, abyśmy szli do współczesnego świata i dawali świadectwo o Nim i o Jego miłości. Bo dzisiejszy świat – jak owi Mędrcy ze Wschodu z dzisiejszej Ewangelii – bardzo potrzebuje Bożego światła, które ciągle wskazuje ludzkiemu życiu nową perspektywę i ostateczne ukierunkowanie. 

  1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i przybyłych do naszej parafii Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego i bezpiecznego świętowania w naszej wspólnocie…

  2. Dzisiaj o godz. 10.30 z rynku w Trzcianie wyruszy do kościoła Orszak Trzech Króli, organizowany już po raz 15 w naszej ojczyźnie w wielu miejscach i parafiach w Polsce i zagranicą a w naszej Parafii po raz drugi… Dziękujemy serdecznie wszystkim – na czele z p. Wójtem i władzami naszej Gminy i poszczególnych miejscowości, wszystkim organizatorom, zaangażowanym w to wydarzenie, Strażakom, Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich i wszystkim uczestnikom Orszaku, także za publiczne świadectwo i manifestację radości i wiary, podążając za gwiazdą tak jak Mędrcy ze Wschodu, aby spotkać i pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kołom Gospodyń Wiejskich z Trzciany i Łąkty D. dziękujemy za poczęstunek.

  3. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli, modlimy się za misjonarzy i misjonarki, pracujących w krajach misyjnych, szczególnie pochodzących z naszej diecezji, w Dniu Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Dziękujemy serdecznie za ofiary na tacę przeznaczone na cele misyjne na Krajowy Fundusz Misyjny. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w kolędzie misyjnej, wszystkim opiekunom i rodzicom dzieci oraz tym, którzy życzliwie kolędników misyjnych przyjmowali. Kolędnicy misyjni zebrali 5.820 zł. na misje.  Bóg zapłać wszystkim za dar serca.

  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. zgodnie z wielowiekową tradycją chrześcijańską poświęcamy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Złoto – przeważnie obrączki ślubne – są symbolem miłości i wierności Bogu i człowiekowi. Kadzidło jest symbolem naszej modlitwy, wznoszonej do Boga jak dym wonnego kadzidła. Mirra i kreda symbolizują wonności jakimi namaszczono Jezusa po Jego śmierci.

  5. Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2023. Przed każdą Mszą świętą można zabrać zapakowane kadzidło i kredę z przedsionków kościoła, a po Mszach świętych złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby szkoleń młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Bóg zapłać!

  6. Przypominamy, że dzisiejsza uroczystość jest świętem obowiązkowym i również jest to dzień wolny od pracy, a zatem Msze Św. są dzisiaj tak jak w każdą niedzielę. Z racji piątku nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

                        NA RADOSNE ŚWIĘTOWANIE WSZYSTKIM SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NOWY ROK 2023

Rozpoczynając Nowy 2023 Rok uwielbiamy Boga i prosimy o błogosławieństwo na wszystkie zadania jakie, pełniąc Jego wolę, z wiarą będziemy wykonywać.

Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Włączmy się także i my do tej modlitwy o pokój w naszych rodzinach, w parafii i w ojczyźnie, tym bardziej, że jak widzimy nasza ojczyzna i świat cały tego pokoju bardzo potrzebuje. Trzeba pokój miłować, o niego się starać i modlić, mieć pokój w sercu, pokój, który jest owocem miłości i nadziei.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na  tacę  na cele diecezjalne, do dyspozycji Biskupa Tarnowskiego. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać!

Wczoraj zakończyliśmy Stary Rok. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za wszelką pomoc – tak duchową jak i materialną – okazaną w tym Starym 2022 Roku.  Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, Caritas i Akcji Katolickiej, sponsorom i dobroczyńcom i wszystkim  za każdą ofiarę i choćby najdrobniejszą pracę wykonaną dla kościoła czy Parafii. Niech wszystkim Wam hojnie Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi  w Nowym 2023 Roku.

W tym tygodniu – we czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej. W czasie Mszy św. będziemy szczególnie modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja i okazja do spowiedzi od 16.00.

W piątek – I piątek miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Pragniemy przypomnieć, że jest to święto zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Składka na tacę przeznaczona będzie na cele misyjne.

W Święto Trzech Króli Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia złota, kadzidła, mirry i kredy. O godz. 10.30 z rynku do Kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli – tak jak w roku ubiegłym. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w ten orszak i wspólnego kolędowania.. Przed każdą Mszą świętą można zabrać zapakowane kadzidło i kredę z przedsionków kościoła, a po Mszach świętych złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby szkoleń młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Bóg zapłać!

Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Artura Stelmacha, Daniela Zwara, Józefa Burkowicza, Arkadiusza Repetowskiego, Jana Knapa, Andrzeja Knapa, Mariusza Kukli, Wiesława Kamińskiego, Tadeusza Kukli i Marka Kąckiego.

                Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy zdrowych  i błogosławionych dni Nowego 2023 Roku.   Szczęść Wam Boże!