Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 28.05.2023

       Dzisiaj cały Kościół zostaje na nowo napełniony Duchem Świętym, który prowadzi nas na spotkanie z Bogiem, uświęca nasze życie, uzdalnia do miłości i nieugiętej wiary, pociesza w każdym utrapieniu i napełnia radością ze zbawienia, które przyniósł nam Chrystus. Otwórzmy nasze serca, abyśmy uczestnicząc w tej Eucharystii, mogli otrzymać na nowo Ducha Świętego.

 1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. serdecznie witamy wszystkich Parafian obecnych na świątecznej Eucharystii oraz miłych Gości, modlących się razem z nami. Pozdrawiamy także wszystkich, którzy łączą się duchowo z naszą wspólnotą parafialną. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

 2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na recital wokalno–organowy „Ave Maria” z okazji „Dnia Matki” i kończącego się miesiąca Maryjnego w wykonaniu Artystów z Krakowa pani Katarzyny Gierla – sopran i pana Wojciecha Gracza – organy.

 3. Także dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.

 4. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj do puszek po Mszy św. na pomoc dla rodziny, która niedawno przeżyła tragedię pożaru domu z naszej wspólnoty parafialnej.

 5. Jutro przypada II dzień Zielonych Świąt – Święto N.M.P. – Matki Kościoła. Msze św. z kazaniami o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

 6. Kończy się miesiąc maj. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu wspierali – czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim za wszelką pomoc, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!

 7. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Ireny Ferenc i Haliny Mech. Róże Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych. Także we środę zakończenie nabożeństw majowych.

 8. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który  jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dlatego w tym miesiącu będziemy uwielbiać Boże Serce odmawiając po Mszy św. Litanię do Serca Pana Jezusa.

 9. W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać      z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 10. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej. W tym dniu obchodzimy także Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne…

 11. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.

 12. Zapraszamy na modlitewne I – piątkowe spotkanie dla młodzieży o 19.30 w kościele.  Szczególnie prosimy młodzież, która przyjęła niedawno sakr. bierzmowania oraz młodzież z klasy VII  z rodzicami, którą 9 czerwca czeka egzamin do bierzmowania.

 13. Także w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na plebanię  Radę Parafialną na przed wakacyjne spotkanie.

 14. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej! Tym bardziej zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w tym tygodniu.   

 15. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Andrzeja Tabaka, Czesława Solarza, Stanisława Stańdo, Ireny Zabzdyr, Wojciecha Solarza, Krystyny Musialskiej, Tadeusza Lisowskiego, Zdzisława Goca, Ryszarda Banasia i Henryka Banasia. 

 16. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny –  wszystkim dzieciom małym i większym z okazji „Dnia Dziecka” – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu w modlitwie.

 17. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.

 18. Przypominamy, że dzisiaj o 14.00 na „Orliku” rozpocznie się Piknik Rodzinny. Organizatorzy Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców naszej szkoły w Trzcianie serdecznie zapraszają dzieci z rodzicami….

 19. Wysłuchajmy jeszcze komunikatu Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.                                                                                                 SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

28 maja o godz. 11.45 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się recital pieśni maryjnych najwybitniejszych klasycznych kompozytorów z okazji Dnia Matki oraz na zakończenie maryjnego miesiąca w  wykonaniu nauczycielki śpiewu w szkole muzycznej I stopnia w Trzcianie z akompaniamentem kościelnych organów. 

Serdecznie zapraszamy!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

       W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Trwają nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim Msza św. W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.

Dzieciom komunijnym i rodzicom dziękujemy za dar na misje w kwocie 1.640 zł.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Rozalii Chytroś i Cecylii Rusak.

Zapraszamy na swoje spotkania młodzież z KSM-u – w piątek o 19.30 na plebani i ministrantów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg już powołał do siebie. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich Mam w naszej Parafii oraz na nabożeństwo majowe. Będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca, spracowane ręce i prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W związku z „Dniem Matki” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 czyli około godz. 11.45 w naszym kościele rozpocznie się recital pieśni maryjnych najwybitniejszych, klasycznych kompozytorów z okazji Dnia Matki oraz na zakończenie Maryjnego miesiąca maja w  wykonaniu nauczycielki śpiewu w szkole muzycznej I stopnia w Trzcianie z akompaniamentem kościelnych organów. Zapraszamy serdecznie do wysłuchania tego koncertu.

Także w przyszłą niedzielę z okazji nadchodzącego 1 czerwca „Dnia Dziecka” o godz. 14.00 na „Orliku” rozpocznie się I PIKNIK RODZINNY” z licznymi zabawami, konkursami, loterią, i innymi atrakcjami dla dzieci i rodzin…Do udziału w pikniku zaprasza Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców w Trzcianie…Szczegóły są podane na plakatach, także w gablocie ogłoszeń.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Bronisławy Mikołajek, Danuty Dutkiewicz, Piotra Stańdo, Adama Stańdo, Romana Nędzy – Sikoniowskiego, Pawła Korola, Rafała Króla, Tomasza Bryjaka, Marcina Dudy i Jana Widła.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W gablocie ogłoszeń jest już wywieszona lista rodzin, które bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy, w tych samych miejscach co w latach ubiegłych. Prosimy rodziny o zapoznanie się z tą listą.

Szkoła Muzyczna w Trzcianie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Badanie uzdolnień kandydatów odbędzie się 5.06. Szczegóły na stronie www.smtrzciana.pl  oraz  w sekretariacie szkoły.

Kilkanaście dni temu jedna z rodzin naszej wspólnoty parafialnej przeżyła tragedię pożaru domu. W tej ciężkiej dla niej chwili chcemy ją wspierać duchowo – modlitwą i materialnie. Na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary do puszek po Mszach św. w przyszłą niedzielę.

Mieszkanka Kierlikówki serdecznie dziękuje pani Lucynie Repetowskiej z Ujazdu za odnalezienie i oddanie pokaźnej kwoty pieniężnej.

Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze  –   wszystkim Mamom z okazji „Dnia Matki” – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.

Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Ogłoszenia parafialne: 14.05.2023 r.

 1. Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości.

 2. Przeżywamy dzisiaj piękną Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III . Uroczysta Msza św. dla dzieci i ich rodziców o godz. 11.00. Dzień pierwszej Komunii św. jest świętem zarówno dla rodziny jak i dla całej  Parafii. Wszyscy mamy dzisiaj jakby rocznicę swojej I komunii św. Modlimy się za nasze dzieci, by Chrystus, którego dziś po raz pierwszy przyjęły do swego serca, był dla nich prawdziwym Skarbem i Przyjacielem i aby często gościł w ich sercu. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy także rodzicom za piękne przystrojenie kościoła na dzisiejszą Uroczystość, za prace porządkowe wokół kościoła i przed plebanią, za trud i troskę o religijne wychowanie swoich dzieci. Dziękujemy za dary ołtarza a szczególnie za ofiarowany naszej Parafii piękny kielich do celów liturgicznych. Za wszelką pomoc i życzliwość – Bóg zapłać! Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień”. Będą przychodziły w swoich I – komunijnych strojach o godz. 18.00. na Mszę św., by dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii.

 3. Dzisiaj także  diecezja tarnowska świętuje jubileuszową Niedzielę Misyjną. Dziękuje Panu Żniwa za 150 misjonarzy, którzy na przestrzeni 50 lat głosili Ewangelię na całym świecie. Słyszeliśmy o tym w specjalnym liście pasterskim Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

 4. Trwają nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim Msza św.  W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.

 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace remontowe i inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi…Zakończyliśmy pierwszy etap prac renowacyjnych elewacji kościoła…zapewne zauważyliśmy, jak front kościoła stał się jeszcze piękniejszy… Prace renowacyjne kolorystyki ścian – w miarę możliwości – będą  sukcesywnie kontynuowane na ścianach bocznych kościoła. Już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło renowacji, a bez których prace nie byłyby możliwe…przede wszystkim firmie Hydrosprzęt pana Wiesława Kukli, firmie pana Mirosława Babicza i firmie pana Józefa Pijanowskiego, także panu Rafałowi Królowi za odnowienie i wstawienie obrazu św. Małgorzaty – naszej Patronki, wszystkim, którzy ofiarnie pracowali w tych ostatnich tygodniach przy naszym kościele…niech Pan Bóg Wam hojnie wynagrodzi i obficie błogosławi.

 6. W poniedziałek, wtorek i środę – przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego – będziemy przeżywać tzw. „Kwartalne dni modlitw o urodzaje” i modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.  Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjna procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii loretańskiej do Matki Bożej… zapraszamy wszystkich a szczególnie pracujących na roli do wspólnej modlitwy.

 7. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.

 8. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież z KSM-u na swoje cotygodniowe spotkanie.

 9. W sobotę wyjazd Akcji Katolickiej przy naszej Parafii do Szczepanowa na doroczne spotkanie formacyjne dla wszystkich oddziałów AK w diecezji tarnowskiej. Wyjazd o 7.45 z parkingu przed kościołem.

 10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Janusza Durak, Katarzyny Furtak, Jerzego Zdebskiego, Józefa Stańdo, Kazimierza Dusia, Zygmunta Kity, Rafała Łyduch, Grzegorza Sroki, Antoniego Bębenka i Ireny Olszańskiej.

 11. Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny  –   a wśród nich Ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi – Pasterzowi naszej diecezji z okazji wtorkowych imienin – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 12. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

  SZCZĘĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.05.2023 r. 

W pierwszą niedzielę maja serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrej niedzieli. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.
W dzień powszedni „Majówki” są po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, starszych i młodszych z każdej rodziny i z każdego domu.

Jutro w liturgii czcimy św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny i patrona naszej diecezji.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel.

W sobotę -13-go dnia miesiąca – zapraszamy na godz. 18.00 na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W dniach objawień Matki Bożej w Fatimie czyli 13 dnia – od maja do października będziemy szczególnie modlić się o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie i poznawać orędzie M. B. z Fatimy, które ciągle jest aktualne. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas III. Próba dla dzieci we środę o godz. 16.30. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 I Spowiedź dla dzieci a także spowiedź dla ich rodziców i chrzestnych.. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z I Komunią św. przyszły na Mszę św. o innych godzinach niż 11.00.

Także w przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za sponsorów i dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne, szczególnie na trwające prace przy odnowieniu elewacji wież i całego kościoła. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne. Dziękujemy rodzinie Liszków z Żegociny za ofiarę 1500 zł. na potrzeby Parafii.

Największą gorliwością ministranta w kwietniu wykazał się Dominik Konopka, II miejsce Filip Bryjak a III  Piotr Osikowicz. Gratulujemy tym chłopcom i zachęcamy wszystkich ministrantów i lektorów do solidnej służby przy ołtarzu.

Wszystkich chórzystów zapraszamy na próbę we środę o 20.00 w kościele a scholę dziewcząt w piątek o 17.00 na nowej plebani, KSM w piątek o 19.30.

Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny także rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny: Stanisława Kity, Elżbiety Zatorskiej, Józefa Dudziaka, Alicji Dudek, Grzegorza Stańdo, Krzysztofa Gizy, Andrzeja Stokłosy, Bogdana Pawłowskiego, Marka Stańdo i Jana Tyrały.

Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” i „Promyczek dobra” dla dzieci.

Sołtys Trzciany informuje, że druga rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będzie pobierana    w Domu Strażaka w sobotę 13 maja od godz. 9.00 do 12.00 oraz w poniedziałek 15 maja od godz. 12.00 do 15.00. A Sołtys Łąkty Dolnej w tej samej sprawie będzie służył mieszkańcom w Świetlicy Wiejskiej w piątek 12-go i w sobotę 13-go maja od godz. 8.00 do 15.00.

                                             SZCZĘŚĆ BOŻĘ WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!