Trzciana na Lednicy

W dniu 03.06.2018r. odbyło się 22 Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, pod hasłem „Jestem”.  O godz. 8:00 otworzyły się Pola Lednickie. O 12:00 uczestnicy wspólnie odmówili modlitwę Anioł Pański, a o godz. 15:00 koronkę do miłosierdzia Bożego. Oficjalne spotkanie rozpoczęło się procesją z relikwiami, w której wzięli udział prezydent Polski – Andrzej Duda, Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W trakcie otwarcia o. Paweł Kozacki przypomniał historię gromadzenia się młodzieży na Polach Lednickich. Abp Wojciech Polak podkreślił, że bardzo cieszy się, że młodzież po raz kolejny tak licznie gromadzi się na Polach Lednickich. Prezydent podziękował młodzieży, że przyjęła od niego podarunek, jakim były flagi. Podkreślił również, że obecność młodych na Polach Lednickich jest wspaniałym pomnikiem dla o. Jana Góry. Symbolem tegorocznego spotkania na Polach Lednickich było zwierciadło z wizerunkiem Pana Jezusa. Dało to możliwość spojrzenia w oczy Jezusa Chrystusa oraz zobaczenie siebie w Jego oczach. Całemu spotkaniu towarzyszyły również śpiewy i tańce. O godz. 20:00 odbyła się Msza św. O godz. 21:37 odbyła się „Godzina Jana Pawła II”. W trakcie tej godziny wszyscy zgromadzeni, na znak szacunku do ojczyzny, tak jak św. Jan Paweł II ucałowali ziemię. Przed godz. 24:00 całe Pola Lednickie wyciszyły się, rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dodaj komentarz