Wycieczka LSO i Scholi parafialnej

W okolicy Wspomnienia patrona dobroczyńców św. Mikołaja i patronki górników św. Barbary, w pierwszą sobotę miesiąca grudnia odbyła się długo wyczekiwana wycieczka Ministrantów i Scholi parafialnej. W zimowej aurze uczestnicy wyjazdu odwiedzili sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej i Kopalnię Węgla Guido w Zabrzu. W różne ciekawe miejsca w sanktuarium wprowadzał nas br. Tomasz Kaczmarczyk pochodzący z parafii Trzciana. Po wysłuchaniu kilku cennych informacji grupa uczestniczyła w Uroczystej Mszy Św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Drugim punktem wyjazdu było zwiedzanie zabytkowej kopalni węgla i zapoznanie się z ciężką pracą górników. Mamy nadzieję że wspólna modlitwa i radość z wyjazdu na długo zapadną w pamięci uczestników. Przy tej okazji zapraszamy do zapisów do Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi parafii Trzciana.

Dodaj komentarz