Ustanowienie nowych lektorów

Dnia 08.04.2017 r. o godzinie 11.00 w parafii Trzciana odbyła się uroczysta Msza Święta połączona z obrzędem przyjęcia 128 ministrantów z dekanatu Lipnica Murowana do grona lektorów. Uroczystości przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka. Oprócz ks. infułata w mszy uczestniczyło też wielu księży z całego dekanatu.  Ksiądz Adam w swoim kazaniu skierowanym głównie do kandydatów na lektorów mówił o pięknie posługi lektora podczas liturgii i szacunku do Słowa Bożego. Ogromna ilość kandydatów oraz biel poświęconych podczas nabożeństwa alb sprawiał wrażenie orszaku świętych wstępujących do nieba. Wielkie wrażenie sprawiło jak w trakcie tej mszy jeden z kandydatów przeczytał czytanie, a później sześciu innych chłopców przeczytało modlitwę wiernych. Piękna liturgia z pełną asystą, której kandydaci uczyli się na kursie lektorskim, bardzo dobrze wkomponowało się w przebieg uroczystości, przez co na długo pozostanie w pamięci uczestników korsu. Kandydaci poprzez 5 cotygodniowych spotkań uczyli się również dobrego, wzorowego czytania. Na koniec uroczystości delegacja nowo ustanowionych lektorów udała się z podziękowaniem dla ks. Adama za mianowanie ich lektorami i przewodniczenie tej liturgii.

Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom kursu lektorskiego za bardzo profesjonalne podejście do posługi lektora. Dziękujemy także osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg całego kursu: Panu Andrzejowi Kąckiemu, Ks. Fabianowi Grębskiemu, Ks. Marcinowi Łazarzowi, Ks. Mateuszowi Nowakowi, Panu Krzysztofowi Kumiędze, Pani Jadwidze Kukli, Pani Jolancie Bębenek, Pani Zofii Król, Pani Lucynie Wrona, Pani Marii Pijanowskiej, Pani Katarzynie Śliwa, Państwu Bogusławie i Romanowi Nędza-Sikoniowscy, Paniom sprzątaczkom, Paniom przygotowującym herbatę.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

Króluj nam Chryste!

Dodaj komentarz