Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od drugiego do piątego kwietnia w naszej parafii miały miejsce rekolekcje wielkopostne. Przyjechało do nas dwóch ojców ze zgromadzenia Karmelitów Bosych, ojciec Marek i ojciec Benedykt. Obydwaj od wielu lat pracują na Ukrainie, gdzie poza pracą na parafii w Kijowie, posługują także wśród walczących na wschodzie oddziałów wojskowych. Swoimi słowami, a przede wszystkim świadectwem życia i bogatymi przykładami których doświadczyli na Wschodzi i w Afryce ukazywali piękno Ewangelii i modlitwy różańcowej. Pierwszego dnia a mianowicie w niedzielę po Mszy Świętej o 9:00 miała miejsce nauka dla młodzieży. W poniedziałek Msza Święta z kazaniem dotyczącym poprawnej modlitwy. We wtorek kazanie i spowiedź. W środę Msze Święte, kazanie i zakończenie rekolekcji. Pewna osoba zapytana o rekolekcje powiedziała tak:

Bardzo podobały mi się kazania głoszone przez ojców. Potrafili dotrzeć do młodzieży. Uważam te rekolekcje za wartościowe, na pewno wniosą dużo do mojego życia i dzięki nim pozytywnie przeżyje święta Wielkiej Nocy.

Za piękne rekolekcje składamy Ojcom z serca płynące: „Bóg zapłać” i życzymy dalszej radości i entuzjazmu z głoszenia Ewangelii.

Dodaj komentarz