Ogłoszenia parafialne: 21.05.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

       W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia i udanego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Trwają nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim Msza św. W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.

Dzieciom komunijnym i rodzicom dziękujemy za dar na misje w kwocie 1.640 zł.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Rozalii Chytroś i Cecylii Rusak.

Zapraszamy na swoje spotkania młodzież z KSM-u – w piątek o 19.30 na plebani i ministrantów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg już powołał do siebie. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich Mam w naszej Parafii oraz na nabożeństwo majowe. Będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca, spracowane ręce i prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W związku z „Dniem Matki” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 czyli około godz. 11.45 w naszym kościele rozpocznie się recital pieśni maryjnych najwybitniejszych, klasycznych kompozytorów z okazji Dnia Matki oraz na zakończenie Maryjnego miesiąca maja w  wykonaniu nauczycielki śpiewu w szkole muzycznej I stopnia w Trzcianie z akompaniamentem kościelnych organów. Zapraszamy serdecznie do wysłuchania tego koncertu.

Także w przyszłą niedzielę z okazji nadchodzącego 1 czerwca „Dnia Dziecka” o godz. 14.00 na „Orliku” rozpocznie się I PIKNIK RODZINNY” z licznymi zabawami, konkursami, loterią, i innymi atrakcjami dla dzieci i rodzin…Do udziału w pikniku zaprasza Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców w Trzcianie…Szczegóły są podane na plakatach, także w gablocie ogłoszeń.

Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Bronisławy Mikołajek, Danuty Dutkiewicz, Piotra Stańdo, Adama Stańdo, Romana Nędzy – Sikoniowskiego, Pawła Korola, Rafała Króla, Tomasza Bryjaka, Marcina Dudy i Jana Widła.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W gablocie ogłoszeń jest już wywieszona lista rodzin, które bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy, w tych samych miejscach co w latach ubiegłych. Prosimy rodziny o zapoznanie się z tą listą.

Szkoła Muzyczna w Trzcianie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Badanie uzdolnień kandydatów odbędzie się 5.06. Szczegóły na stronie www.smtrzciana.pl  oraz  w sekretariacie szkoły.

Kilkanaście dni temu jedna z rodzin naszej wspólnoty parafialnej przeżyła tragedię pożaru domu. W tej ciężkiej dla niej chwili chcemy ją wspierać duchowo – modlitwą i materialnie. Na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary do puszek po Mszach św. w przyszłą niedzielę.

Mieszkanka Kierlikówki serdecznie dziękuje pani Lucynie Repetowskiej z Ujazdu za odnalezienie i oddanie pokaźnej kwoty pieniężnej.

Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny, rocznice lub jubileusze  –   wszystkim Mamom z okazji „Dnia Matki” – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Bogu w modlitwie.

Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz