Ogłoszenia parafialne: 14.05.2023 r.

Ogłoszenia parafialne: 14.05.2023 r.

 1. Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości.

 2. Przeżywamy dzisiaj piękną Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III . Uroczysta Msza św. dla dzieci i ich rodziców o godz. 11.00. Dzień pierwszej Komunii św. jest świętem zarówno dla rodziny jak i dla całej  Parafii. Wszyscy mamy dzisiaj jakby rocznicę swojej I komunii św. Modlimy się za nasze dzieci, by Chrystus, którego dziś po raz pierwszy przyjęły do swego serca, był dla nich prawdziwym Skarbem i Przyjacielem i aby często gościł w ich sercu. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy także rodzicom za piękne przystrojenie kościoła na dzisiejszą Uroczystość, za prace porządkowe wokół kościoła i przed plebanią, za trud i troskę o religijne wychowanie swoich dzieci. Dziękujemy za dary ołtarza a szczególnie za ofiarowany naszej Parafii piękny kielich do celów liturgicznych. Za wszelką pomoc i życzliwość – Bóg zapłać! Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać tzw. „Biały Tydzień”. Będą przychodziły w swoich I – komunijnych strojach o godz. 18.00. na Mszę św., by dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii.

 3. Dzisiaj także  diecezja tarnowska świętuje jubileuszową Niedzielę Misyjną. Dziękuje Panu Żniwa za 150 misjonarzy, którzy na przestrzeni 50 lat głosili Ewangelię na całym świecie. Słyszeliśmy o tym w specjalnym liście pasterskim Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

 4. Trwają nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim Msza św.  W tygodniu „majówki” będą tak jak ostatnio: po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach.

 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za  ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby naszej Parafii i prace remontowe i inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi…Zakończyliśmy pierwszy etap prac renowacyjnych elewacji kościoła…zapewne zauważyliśmy, jak front kościoła stał się jeszcze piękniejszy… Prace renowacyjne kolorystyki ścian – w miarę możliwości – będą  sukcesywnie kontynuowane na ścianach bocznych kościoła. Już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło renowacji, a bez których prace nie byłyby możliwe…przede wszystkim firmie Hydrosprzęt pana Wiesława Kukli, firmie pana Mirosława Babicza i firmie pana Józefa Pijanowskiego, także panu Rafałowi Królowi za odnowienie i wstawienie obrazu św. Małgorzaty – naszej Patronki, wszystkim, którzy ofiarnie pracowali w tych ostatnich tygodniach przy naszym kościele…niech Pan Bóg Wam hojnie wynagrodzi i obficie błogosławi.

 6. W poniedziałek, wtorek i środę – przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego – będziemy przeżywać tzw. „Kwartalne dni modlitw o urodzaje” i modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.  Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjna procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii loretańskiej do Matki Bożej… zapraszamy wszystkich a szczególnie pracujących na roli do wspólnej modlitwy.

 7. O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Marii Król i p. Anny Rosiek.

 8. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież z KSM-u na swoje cotygodniowe spotkanie.

 9. W sobotę wyjazd Akcji Katolickiej przy naszej Parafii do Szczepanowa na doroczne spotkanie formacyjne dla wszystkich oddziałów AK w diecezji tarnowskiej. Wyjazd o 7.45 z parkingu przed kościołem.

 10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Janusza Durak, Katarzyny Furtak, Jerzego Zdebskiego, Józefa Stańdo, Kazimierza Dusia, Zygmunta Kity, Rafała Łyduch, Grzegorza Sroki, Antoniego Bębenka i Ireny Olszańskiej.

 11. Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny  –   a wśród nich Ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi – Pasterzowi naszej diecezji z okazji wtorkowych imienin – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 12. Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…

  SZCZĘĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz