Ogłoszenia parafialne: 7.05.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.05.2023 r. 

W pierwszą niedzielę maja serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrej niedzieli. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.
W dzień powszedni „Majówki” są po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, starszych i młodszych z każdej rodziny i z każdego domu.

Jutro w liturgii czcimy św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny i patrona naszej diecezji.

O prowadzenie modlitwy różańcowej we środę o 17.30 prosimy róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel.

W sobotę -13-go dnia miesiąca – zapraszamy na godz. 18.00 na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W dniach objawień Matki Bożej w Fatimie czyli 13 dnia – od maja do października będziemy szczególnie modlić się o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie i poznawać orędzie M. B. z Fatimy, które ciągle jest aktualne. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas III. Próba dla dzieci we środę o godz. 16.30. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 I Spowiedź dla dzieci a także spowiedź dla ich rodziców i chrzestnych.. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z I Komunią św. przyszły na Mszę św. o innych godzinach niż 11.00.

Także w przyszłą niedzielę – II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za sponsorów i dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne, szczególnie na trwające prace przy odnowieniu elewacji wież i całego kościoła. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę na cele diecezjalne. Dziękujemy rodzinie Liszków z Żegociny za ofiarę 1500 zł. na potrzeby Parafii.

Największą gorliwością ministranta w kwietniu wykazał się Dominik Konopka, II miejsce Filip Bryjak a III  Piotr Osikowicz. Gratulujemy tym chłopcom i zachęcamy wszystkich ministrantów i lektorów do solidnej służby przy ołtarzu.

Wszystkich chórzystów zapraszamy na próbę we środę o 20.00 w kościele a scholę dziewcząt w piątek o 17.00 na nowej plebani, KSM w piątek o 19.30.

Wszystkim drogim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny także rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny: Stanisława Kity, Elżbiety Zatorskiej, Józefa Dudziaka, Alicji Dudek, Grzegorza Stańdo, Krzysztofa Gizy, Andrzeja Stokłosy, Bogdana Pawłowskiego, Marka Stańdo i Jana Tyrały.

Na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” i „Promyczek dobra” dla dzieci.

Sołtys Trzciany informuje, że druga rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będzie pobierana    w Domu Strażaka w sobotę 13 maja od godz. 9.00 do 12.00 oraz w poniedziałek 15 maja od godz. 12.00 do 15.00. A Sołtys Łąkty Dolnej w tej samej sprawie będzie służył mieszkańcom w Świetlicy Wiejskiej w piątek 12-go i w sobotę 13-go maja od godz. 8.00 do 15.00.

                                             SZCZĘŚĆ BOŻĘ WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz