Ogłoszenia parafialne: 30.04.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – „DOBREGO PASTERZA” – 30.04.2023

     Usłyszymy dzisiaj w kolekcie mszalnej prośbę, abyśmy jako pokorny lud szli za zwycięskim Pasterzem. Jesteśmy owczarnią, którą Jezus Chrystus Dobry Pasterz prowadzi na zielone pastwiska. Często jesteśmy zagubionymi owcami, które On znajduje i bierze na swoje ramiona. Idźmy za Nim pełni zaufania, zwłaszcza wtedy, gdy widzimy wokół siebie ciemną dolinę.

 1. Serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości, przybyłych na długi majowy weekend do naszej Parafii. Cieszymy się Waszą obecnością, życzymy dobrego zdrowia i dobrego wypoczynku. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w tym nowym tygodniu.

  2. Dzisiaj Niedziela „Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Za powołanych do służby Bożej w kościele będziemy modlić się przez cały ten tydzień w czasie Mszy św. i nabożeństw majowych.

  3. Kończy się miesiąc kwiecień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali czy to modlitwą czy ofiarami – naszą Parafię. Wszystkim – za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać.

  4. Jutro rozpoczynamy Maryjny miesiąc – maj. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo majowe: w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.

  5. We środę  – 3 maja – przypada Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Jest to święto zarówno religijne jak i narodowe. Msze św. w tym dniu będą tak jak w każdą  niedzielę. Ostatnia Msza św. będzie po majówce o godz. 15.00.
  6.
  W tym tygodniu przypada  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby skorzystać      z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie przed  każdą Mszą św. a w I czwartek od godz. 17.00  w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

  7. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej.

  8. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.

  9. Zapraszamy na modlitewne spotkanie dla młodzieży z racji pierwszego piątku o 19.30 w kościele. A lektorów na spotkanie w sobotę o 9.00.

  10. Dziękujemy rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty  a w najbliższą sobotę od godz.8.00 prosimy rodziny: Janusza Śliwy, Marka Bujaka, Józefa Pijanowskiego, Olega Khmarskyiego, Mirosława Mordarskiego, Zygmunta Jagielskiego, Janusza Bujaka, Jakuba Grochowskiego, Marka Jagielskiego i Roberta Bujaka.

  11. Bardzo dziękujemy osobom, którzy dołożyli starań i środków, aby zakupić dla parafii profesjonalną kosiarkę z możliwością odśnieżania. To. m. in. rodzice bierzmowanych, Pan Dariusz Stawarz, Właściciele Delikatesów Centrum Państwo Marta i Roman Dziedzic, Państwo Bożena  Andrzej Salach, Firmie Elektroinstalacyjnej Konstanta z Ujazdu Pana Łukasza Pytla i ofiarodawcom anonimowym. Bóg zapłać.

  12. Jak zauważyliśmy rozpoczęto prace renowacyjne elewacji kościoła. Ze względu na pęknięcia tynku zewnętrznego na elewacji  frontowej wież, wnikaniem wody i destrukcji ceglanego muru podjęto prace interwencyjne zmierzające do zahamowania tego procesu. Konieczne jest skucie zdezintegrowanych partii muru, wzmocnienie  struktury cegieł, miejscowa ich wymiana i uzupełnienie grubości muru. W trakcie prac zostanie  pod ciśnieniem zmyta cała elewacja i docelowo odnowiona kolorystyka farbami silikonowymi..  Prace renowacyjne kolorystyki ścian  kontynuowane będą również  sukcesywnie na ścianach bocznych kościoła, tak aby uzyskać pożądany efekt estetyczny elewacji naszej świątyni. Serdecznie prosimy o wsparcie modlitwą i darem serca rozpoczętych prac i odnowienia elewacji. Szczególnie potrzebna jest modlitwa o dobrą pogodę i bezpieczny przebieg prac. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz na konto naszej Parafii. Więcej szczegółów o pracach remontowych a także konto Parafii są podane na naszej stronie internetowej.

  13. Tam też oraz w gablocie ogłoszeń znajdziemy intencje mszalne na ten tydzień i Msze św. gregoriańskie z Mszy św. pogrzebowych, odprawiane poza Parafią.. Polecamy także najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” i „Promyczek dobra” dla dzieci…

SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz