Ogłoszenia parafialne: 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

W V niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i dobrego, bezpiecznego tygodnia.

Rozpoczynamy dzisiaj w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Jest to czas na umocnienie wiary i pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian do dobrego i owocnego wykorzystania tego czasu, danego nam przez Boga. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Maziarka, Profesor i wykładowca w naszym Seminarium Duchownym w Tarnowie, którego bardzo serdecznie witamy. Dzisiaj porządek rekolekcji taki jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 nauka stanowa dla młodzieży a o 14.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św. Po tej Mszy św. jeszcze nauka stanowa dla kobiet i mężczyzn/ szczególnie tych, którzy nie mogą być na swojej nauce jutro czy pojutrze…../ Dla dzieci za Szkół Podstawowych nauki będą w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 9.00 dla klas: 5-8; a od 11.00 dla klas: 1-4. Od poniedziałku do środy włącznie Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich o godz. 7.00 i godz. 18.00. Dodatkowo w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla kobiet i matek a we wtorek dla mężczyzn i ojców. We wtorek – rekolekcyjna /świąteczna już/ Spowiedź św. od godz. 14.30 do 18.00  z półgodzinną przerwą od 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień. Kto tylko może niech przyjdzie do spowiedzi we wtorek. We środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę na tacę na potrzeby związane z rekolekcjami. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może do udziału w  rekolekcjach.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelką ofiarność i dzisiaj i w tym kończącym się miesiącu wszystkim Darczyńcom – Bóg zapłać!

O poprowadzenie różańca w środę o godz. 17.30 prosimy Róże p. Rozalii Chytroś i p. Cecylii Rusak.  Ponieważ jest to ostatnia środa miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy Różę Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.

Próba dla scholii w piątek godzinę przed Mszą św. czyli o 17.30.

W piątek wyjątkowo Msza św. o godz. 18.30 a po niej rozpoczniemy Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła po ulicach Trzciany – tak jak to było w roku ubiegłym a zakończenie  drogi na cmentarzu. Rozważania stacji poprowadzą poszczególne stany i grupy działające w naszej Parafii. Bardzo prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy przemarszu dla uczestników Drogi Krzyżowej w terenie. Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w tej wyjątkowej drodze, która w pewnym sensie będzie też zwieńczeniem rekolekcji parafialnych…Prosimy przynieść ze sobą lampiony.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm. Szczególnie prosimy, aby palmy przyniosły dzieci, tym bardziej, że ogłaszamy konkurs na najładniejszą palmę – najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Ofiary na tacę z tej niedzieli są przeznaczone jako jałmużna postna  na utrzymanie WSD w Tarnowie. Także w związku z przyszłą niedzielą wysłuchajmy Komunikatu Biskupa Tarnowskiego.

Z wielką radością informujemy Parafian, że wczoraj w St. Wiśniczu 6 naszych ministrantów przyjęło posługę Lektora. Serdecznie gratulujemy im tej posługi i życzymy, aby zawsze wytrwale i gorliwie głosili Słowo Boże. Gratulujemy i dziękujemy także rodzicom nowych lektorów za religijne wychowanie swoich synów, wszelką pomoc i bardzo dobrą współpracę.

Serdecznie dziękujemy firmie P. Jana Dziedzica z Łąkty za ofiarowanie termy elektrycznej do kościoła oraz naprawę i wymianę części w toaletach koło kościoła. Dziękujemy także firmie ASGA Szaty Liturgiczne z Kierlikówki za ofiarowanie 10 flag na maszty koło kościoła i Najśw. S. Pana Jezusa. Serdeczne podziękowania składamy także firmie Hydrosprzęt za ufundowanie tablicy magnetycznej do salki młodzieżowej oraz za wszelkie bezinteresowne prace na parkingu przy kościele i plebani oraz prace na nowym parkingu przy cmentarzu.

Coroczna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 3.30 a wcześniej 10 minut autokar pojedzie przez Półrolki. Zapisy w zakrystii.

Wyjazd ministrantów i scholii do parku trampolin – dla tych, którzy oddali zgodę rodziców –  w poniedziałek z parkingu przed kościołem o godz. 13.00.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Marka Grabowskiego, Jacka Zachariasza, Jana Łukasika, Dawida Łukasika, Ryszarda Stokłosy, Józefa Poznańskiego, Krzysztofa Mączki, Kazimierza Kołodzieja, Andrzeja Kołodzieja i Józefa Stokłosy.

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci. Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

Na stronie internetowej i w gablocie są także wywieszone Msze św. gregoriańskie i inne odprawiane poza Parafią za zmarłych w ostatnim czasie…prosimy się z nimi zapoznać…

   Na wielkopostną odnowę serc – wszystkim  parafianom i miłym gościom – szczęść Boże!

Dodaj komentarz