Ogłoszenia parafialne: 19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

     W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy historię uzdrowienia niewidomego od urodzenia. Ma ona głęboką wymowę symboliczną. Chrystus przyszedł na świat, aby otworzyć nasze oczy na to, co duchowe. Bo – jak usłyszymy w pierwszym czytaniu – „człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce” (1 Sm 16,7). Pozwólmy więc, aby Chrystus dokonał tego cudu w naszym życiu i prośmy „dotknij, Panie, moich oczu, abym przejrzał”.

W IV niedzielę Wielkiego Postu serdecznie witamy na niedzielnej Eucharystii wszystkich Parafian i miłych Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i dobrego, bezpiecznego tygodnia.

Trwają nabożeństwa pasyjne: dzisiaj jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 14.30 a wcześniej o 14.10 Godzinki o Męce Pańskiej. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza św.

Po Mszy św. możemy jeszcze nabyć Baranki lub Paschaliki wielkanocne. Dziękujemy członkom Caritas przy naszej Parafii za pomoc w ich rozprowadzeniu i wszelką bezinteresowną działalność charytatywną.

 Jutro w liturgii będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.Panny, przeniesioną z dnia dzisiejszego. Do tej uroczystości przygotowuje nas nowenna do św. Józefa, odprawiana po Mszy św. – dzisiaj po Gorzkich Żalach. Z racji uroczystości jutro dodatkowo Msza św. o godz. 9.00. Zachęcamy do modlitwy za nasze rodziny, ojców, mężów i wszystkich, którym patronuje św. Józef.

O poprowadzenie różańca w środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

* chórzystów – we środę o 19.00;

* scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;

* lektorów – w sobotę o 9.00;

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Msza św. Natomiast wieczorem w piątek rozpocznie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. posłania na nocną wędrówkę o godz. 19.00. / nie będzie już drogi krzyżowej o 19.30/ Z naszej Parafii są przygotowane 3 trasy: 30 km – droga do N. Wiśnicza oraz 42 km i 50 km – trasy będące pętlą. Więcej informacji na facebookowej stronie Trzciana EDK oraz oficjalnej witrynie EDK. Zapisy już trwają. Zapraszamy wszystkich chętnych, odważnych do udziału w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej.

W sobotę w liturgii Kościoła będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy św. i podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Informujemy, że w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. Prof. dr Tomasz Maziarka, wykładowca w naszym WSD w Tarnowie. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę, jest także na naszej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

 Także w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Niestety wyższe opłaty za prąd nas także nie ominęły. Od listopada do lutego zapłaciliśmy 24.960 zł. tylko za ogrzewanie kościoła / nie licząc plebani/. Tym bardziej więc prosimy o życzliwość i zrozumienie tych potrzeb. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają kościół i Parafię. Dziękujemy właścicielom firmy Hydrotrans za ofiarę na wymianę szyb na wieży kościoła i rodzinom wpłacającym ofiary na konto bankowe Parafii. Wszystkim za dobre serce niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

Wszystkim Solenizantkom i  Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny a także  obchodzącym rocznice i jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i  polecamy was Panu Bogu w modlitwie.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty   a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Tadeusza Śliwy, Lucyny Śliwa, Józefa Śliwy, Jakuba Michty, Zdzisława Śliwy, Grzegorza Basiaka, Tomasza Brzegowego, Andrzeja Krawczyka, Władysława Stelmacha i Grzegorza Raczka.

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci…  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

Na stronie internetowej i w gablocie są także wywieszone Msze św. gregoriańskie i inne odprawiane poza Parafią za zmarłych w ostatnim czasie…prosimy się z nimi zapoznać…

   Na wielkopostną odnowę serc wszystkim  parafianom i miłym gościom szczęść Boże!

 

Dodaj komentarz