Ogłoszenia parafialne: 22.01.2023 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r. 

W III niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich obecnych Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Dzisiaj w całym Kościele z ustanowienia Papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Z tej racji po każdej Mszy św. młodzież naszej Parafii rozdawać będzie fragmenty Pisma św., aby nas zaprosić i zachęcić do osobistej lektury Biblii w naszych domach… Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania naszej wiary przez lekturę tekstów natchnionych…

Także dzisiaj po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, z którego także korzystają potrzebujący nasi Parafianie. Za każdy dar serca w imieniu Hospicjum serdecznie dziękujemy.

O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i p. Haliny Mech. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 17.00.

Także we środę przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 6. Młodzież z KSM-u zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30 na plebani.

W przyszłą niedzielę – ostatnią stycznia – liturgię Mszy św. o godz. 11.00 śpiewem kolęd ubogaci nasz chór parafialny a po tej Mszy św. czyli koło godz. 12.00 – pół godzinny koncert kolęd wykonają Muzycy – nauczyciele i uczniowie naszej szkoły muzycznej w Trzcianie. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

Także w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ubezpieczenie naszego Kościoła, cmentarza i budynków parafialnych. Za zrozumienie tych potrzeb i ofiarność na ten cel już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, także wszystkim Dziadkom – w Dniu Dziadka /i wczorajszym solenizantkom – Babciom/ – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Tomasza Ferenca, Józefa Puto, Kazimierza Piecha, Jerzego Stabrawy, Mariusza Natanka, Pawła Dyrdał, Janiny Węglarz, Marka Leśniaka, Marka Birosa i Stanisława Dulaka.

W tym tygodniu zakończymy błogosławieństwo naszych domów w ramach odwiedzin duszpasterskich. Z Bożą pomocą pragniemy jeszcze odwiedzić:
WTOREK od godz. 14.00 – Trzciana Rynek – 1 Kapłan od Pana Pawła Korola do Pana Tadeusza Lisowskiego;  –    2 Kapłan: prawa strona rynku patrząc od kościoła – od Pana Marka Sumara do Pana Tadeusza Sowińskiego;
ŚRODA – od godz. 14.00 – Trzciana – Rynek – lewa strona patrząc od kościoła – od Pani Marii Kąckiej do Pana Janusza Rusaka;
CZWARTEK – od godz. 14.00 – Trzciana – Rynek ciąg dalszy – od Pana Zdzisława Goc do Pana Andrzeja Rośka.

Od 1 lutego rozpoczną się poza Parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Zofię Rosiek i śp. Genowefę Stańdo z Mszy św. pogrzebowych. Szczegóły są podane na naszej stronie internetowej.

Jeszcze ogłoszenie na prośbę Gminy: mieszkańcy, którzy kupili w ubiegłym roku węgiel po preferencyjnej cenie a także osoby, które o taki zakup nie zabiegali, lecz będą chciały nabyć węgiel, do dnia 15 kwietnia tego roku – muszą złożyć nowe wnioski. Wnioski takie można pobrać i złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy …

Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 23 do 25 stycznia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe na terenie naszej gminy w ramach ochrony przeciwpożarowej…

WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!!!

 

Dodaj komentarz