Ogłoszenia parafialne: 15.01.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023

W II niedzielę zwykłą serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dzień powszedni.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj a także w ubiegłą niedzielę w kopertach i na tacę na potrzeby Parafii i nowe inwestycje. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

We środę w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Modlitwą, a przede wszystkim przykładem zgodnego życia w naszych rodzinach, w parafii i w całej ojczyźnie – bądźmy przykładem jedności wierzących w Chrystusa.

O poprowadzenie różańca w najbliższą środę o godz. 16.30 prosimy Róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel..

Młodzież z KSM zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30.

W sobotę będziemy przeżywać Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków i babcie,  tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa w ich intencji, ofiarowana Komunia św. i serdeczna wdzięczność. Starajmy się jeszcze bardziej niż dotąd – spieszyć im z pomocą i dostrzegać ich obecność, by nie czuli się samotni i zapomniani.

Dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Małgorzaty Kukla, Stanisławy Krakowskiej, Krzysztofa Łukasika, Piotra Kępy, Bogdana Cholewy, Jana Króla, Pawła Sroki, Adama Kukla, Pawła Natanka i Henryka Węglarza.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Bochni zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kwesty przed naszym kościołem na rzecz Hospicjum Domowego w Bochni, z którego także korzystają potrzebujący nasi Parafianie. Dar serca na ten cel będziemy mogli złożyć do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze, także wszystkim Babciom i Dziadkom – życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i polecamy Was Panu Bogu  w modlitwie.

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Rady Parafialnej – kontenery na śmieci z naszego cmentarza zostały przeniesione poza ogrodzenie cmentarza i znajdują się naprzeciw niego, po drugiej stronie ulicy. Prosimy wszystkich, aby tam wyrzucać śmieci ewentualnie zabierać je ze sobą / jak to jest na wielu innych cmentarzach/ i nie pozostawiać śmieci na cmentarzu. Dbajmy wszyscy o czystość i porządek tego uświęconego miejsca, gdzie spoczywa wielu naszych bliskich i drogich nam zmarłych.

Trwa jeszcze błogosławieństwo naszych domów w ramach odwiedzin duszpasterskich, w tym tygodniu pragniemy odwiedzić:

PONIEDZIAŁEK – 16 STYCZNIA – OD GODZ. 15.00 – 1 Kapłan: TRZCIANA – GLINIK – od Pana Władysława Górala do Pana Zbigniewa Pytel;

WTOREK – 17 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – TRZCIANA GLINIK ciąg dalszy: 1 Kapłan od Państwa DUDZIC do Państwa PŁAWECKICH; 2 Kapłan – od Pana Stefana Burek do Pana Zbigniewa Śliwy;

ŚRODA – 18 STYCZNIA – OD GODZ. 15.00 – TRZCIANA – GLINIK C.D. – 1 Kapłan od Pana Krzysztofa Kąckiego do Pani Cecylii Tyrała; 2 Kapłan – od Pana Janusza Śliwy do Pana Roberta Bujaka;

  CZWARTEK – 19 STYCZNIA OD GODZ. 14.00 – TRZCIANA – ZALESIE – 1 Kapłan od Pana Piotra Watraka do Pani Anny Janioł;  2 Kapłan – od Pani Marii Szaraj  do Pana Piotra Matrasa;

 PIĄTEK – 20 STYCZNIA – OD GODZ. 14.00 – TRZCIANA – ZALESIE C.D. –  1 Kapłan od Pana Wacława Dyrdał do Pana Stanisława Jońca.

Dodaj komentarz