Ogłoszenia parafialne: 6.01.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2023

       Świętujemy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nowo narodzony Mesjasz przyszedł do wszystkich ludzi i pragnie, aby był znany i przyjmowany na całym świecie. Oddając dzisiaj pokłon Nowonarodzonemu jak trzej Mędrcy – ofiarujmy Mu swoje dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności. Ten sam Jezus jest obecny podczas każdej Mszy Świętej i posyła również nas, abyśmy szli do współczesnego świata i dawali świadectwo o Nim i o Jego miłości. Bo dzisiejszy świat – jak owi Mędrcy ze Wschodu z dzisiejszej Ewangelii – bardzo potrzebuje Bożego światła, które ciągle wskazuje ludzkiemu życiu nową perspektywę i ostateczne ukierunkowanie. 

  1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i przybyłych do naszej parafii Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego i bezpiecznego świętowania w naszej wspólnocie…

  2. Dzisiaj o godz. 10.30 z rynku w Trzcianie wyruszy do kościoła Orszak Trzech Króli, organizowany już po raz 15 w naszej ojczyźnie w wielu miejscach i parafiach w Polsce i zagranicą a w naszej Parafii po raz drugi… Dziękujemy serdecznie wszystkim – na czele z p. Wójtem i władzami naszej Gminy i poszczególnych miejscowości, wszystkim organizatorom, zaangażowanym w to wydarzenie, Strażakom, Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich i wszystkim uczestnikom Orszaku, także za publiczne świadectwo i manifestację radości i wiary, podążając za gwiazdą tak jak Mędrcy ze Wschodu, aby spotkać i pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kołom Gospodyń Wiejskich z Trzciany i Łąkty D. dziękujemy za poczęstunek.

  3. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli, modlimy się za misjonarzy i misjonarki, pracujących w krajach misyjnych, szczególnie pochodzących z naszej diecezji, w Dniu Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Dziękujemy serdecznie za ofiary na tacę przeznaczone na cele misyjne na Krajowy Fundusz Misyjny. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w kolędzie misyjnej, wszystkim opiekunom i rodzicom dzieci oraz tym, którzy życzliwie kolędników misyjnych przyjmowali. Kolędnicy misyjni zebrali 5.820 zł. na misje.  Bóg zapłać wszystkim za dar serca.

  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. zgodnie z wielowiekową tradycją chrześcijańską poświęcamy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Złoto – przeważnie obrączki ślubne – są symbolem miłości i wierności Bogu i człowiekowi. Kadzidło jest symbolem naszej modlitwy, wznoszonej do Boga jak dym wonnego kadzidła. Mirra i kreda symbolizują wonności jakimi namaszczono Jezusa po Jego śmierci.

  5. Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2023. Przed każdą Mszą świętą można zabrać zapakowane kadzidło i kredę z przedsionków kościoła, a po Mszach świętych złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby szkoleń młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Bóg zapłać!

  6. Przypominamy, że dzisiejsza uroczystość jest świętem obowiązkowym i również jest to dzień wolny od pracy, a zatem Msze Św. są dzisiaj tak jak w każdą niedzielę. Z racji piątku nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

                        NA RADOSNE ŚWIĘTOWANIE WSZYSTKIM SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz