Ogłoszenia parafialne: 04.12.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022

Przeżywamy pierwszą Niedzielę grudnia, a drugą Adwentu. Jest to Niedziela Adoracyjna. Witamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego, bezpiecznego tygodnia.

W dzisiejszą niedzielę w naszej ojczyźnie modlimy się za Kościół na Wschodzie, chcemy go wspierać także materialną pomocą. Na ten cel przeznaczone są nasze ofiary zbierane do puszek po każdej Mszy św. Za wszelką ofiarność – Bóg zapłać! Specjalne podziękowania za dotychczasową pomoc kierują także Biskupi z Ukrainy w liście pasterskim do duchowieństwa i wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.

Dziękujemy także członkom Caritas przy naszej parafii za przeprowadzenie akcji „Chlebki Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce. Dochód z tej akcji 1600 zł. będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Podobnie także będzie w przypadku rozprowadzenia świec na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć  te świece po Mszach św.:  małe w cenie 9 zł. a duże po 24 zł.

Roraty w dzień powszedni od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dodatkowo także we środę i w piątek o godz. 17.00. / we czwartek o 18.00 /. Dwadzieścia minut przed Roratami śpiewamy Godzinki do N.M. Panny.  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału  w tych nabożeństwach.

We wtorek w Liturgii Kościoła czcić będziemy św. Mikołaja, który przede wszystkim zasłynął z dobroczynności i miłości względem Boga i bliźniego. Naśladujmy i my tego wspaniałego świętego. Informujemy, że św. Mikołaj zostawił upominki dla grzecznych ministrantów i scholii dziewcząt. Możemy je odebrać po Mszach św. roratnich we wtorek i w środę.

W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* członków Akcji Katolickiej – we środę o 17.30 po Mszy św. i nowennie;

* chórzystów – we środę o godz. 19.00 na plebani;

* lektorów – we środę o 19.30 w sali gimnastycznej w Trzcianie;
* dzieci pierwszokomunijne z rodzicami – we czwartek na Mszę św. /wyjątkowo/ o godz. 18.00;

* scholę dziewcząt –  w piątek o 16.00 na plebani;

* parafialny oddział Caritas – w piątek po Mszy św. wieczornej;

*młodzież z KSM-u – w piątek o godz. 19.30; na plebani;

kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele oraz w niedzielę o 11.00 na Mszę św. gdzie zostaną włączeni do grona LSO.
* Informujemy także, że ministrantem miesiąca listopada został Bartłomiej Jurgała, II miejsce dla Dominika Krzysztofiaka, a III miejsce dla aspiranta Jakuba Abu Hassan. Gratulujemy tym chłopcom i ich rodzicom.
We czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny. Msze św. o godz. 6.30 i 9.00 oraz wyjątkowo na prośbę rodziców o godz. 18.00. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Dzieci otrzymają nowo poświęcone medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za sponsorów i dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne. Cały czas trwają prace i przygotowania dokumentacji potrzebnej do utworzenia nowego parkingu przy naszym cmentarzu a także renowacji całego cmentarza i jego uporządkowania.

Dziękujemy także za nagrody dla dzieci i słodycze ofiarowane przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Łąkty Dolnej oraz 2 paniom z rejonu Trzciana Glinik. Za wszelką życzliwość i pomoc Bóg zapłać!

Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Mariusza Holoty, Krzysztofa Zygmunta, Krzysztofa Kolasy, Tomasza Senderaka, Stefana Marca, Mateusza Kolasy, Krzysztofa Bębenka, Adama Gadziny, Pawła Górki i Marii Więcław.
Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..

               WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM – SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz