Ogłoszenia parafialne: 27.11.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

       „Czuwajcie więc… i bądźcie gotowi” (Mt 24,40). Rozpoczynamy w imię Boże czas Adwentu. Mamy czuwać i być gotowi na przyjście Pana. Wyrazem naszego przygotowania jest chęć podjęcia przemiany naszych serc. Niech udział w niedzielnej Eucharystii zmobilizuje nas do zmiany w naszym życiu i zwrócenia się ku Chrystusowi, który jest blisko…

 1. W I Niedzielę Adwentu serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, udanego tygodnia i umocnienia w wierze, nadziei i miłości w czasie Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy.

 2. Najpiękniejszym wzorem właściwego przeżywania Adwentu jest Maryja, Matka Syna Bożego. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze biorąc udział we Mszach św. Jej poświęconych zwanych Roraty w dzień powszedni od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dodatkowo na prośbę rodziców także we środę i w piątek o godz. 17.00. Dwadzieścia minut przed Roratami / także w niedziele adwentowe przed poranną Mszą św./ będziemy śpiewać Godzinki do N.M. Panny. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału  w tych nabożeństwach wszystkich a szczególnie młodzież i dzieci. Po Roratach dzieci będą dostawać specjalne adwentowe naklejki i losować nagrody.

 3. Zgodnie z zapowiedzią Członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas po Mszy św. będą rozprowadzać „Chlebki Miłosierdzia”. Nabywając taki Chlebek ratujemy wielu ludzi na świecie od śmierci głodowej. Ofiara za Chlebek wynosi 9 zł. Za każdy dar serca – serdeczne „Bóg zapłać! Natomiast w przyszłą niedzielę – tak jak co roku w II niedzielę Adwentu – będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 4. We środę – ostatnią miesiąca listopada – zapraszamy po nowennie Różę Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.

 5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* grupę biblijną – dzisiaj o godz. 16.00 na nowej plebani;

* chórzystów – we środę o godz. 19.00 na plebani;

* scholę dziewcząt –  w piątek o 16.00 także na plebani;

* młodzież z KSM-u i z całej parafii na I – piątkowe czuwanie i Mszę św. o godz. 19.00; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 z rodzicami – w ramach przygotowania się do sakramentu  bierzmowania.

* kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

 1. Wzorem lat ubiegłych planujemy w szkole przygotować dzieci do kolędy misyjnej. Prosimy rodziców o zgodę i zachęcenie do tej formy pomocy misjom i misjonarzom.

 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę i w piątek od 16.30 a we czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 3. We czwartek – w I czwartek miesiąca – na swoją Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej. W czasie Mszy św. będziemy szczególnie modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 4. W I piątek odwiedziny kapłana u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

 5. Kończy się miesiąc listopad. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu wspierali – czy to ofiarami czy modlitwą – naszą Parafię. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej za wykonane we czwartek prace drenażowe przy zabezpieczeniu skarpy koło nowej plebani, firmie Hydrosprzęt, p. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu za ofiarowany kliniec oraz p. Józefowi Pijanowskiemu i Rafałowi Królowi za wykonane prace ziemne i na plebani oraz firmie p. Józefa Krawczyka – za rabat przy zakupie materiałów. Wszystkim za dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!

 6. Od jutra możemy nabywać u p. organisty opłatki na wieczór wigilijny, poświęcone dzisiaj na porannej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności p. Stanisławowi za ofiarną pracę na podwójnym stanowisku organisty i kościelnego. Będziemy także wdzięczni za roczne ofiary od każdej rodziny / tych rodzin, które jeszcze tego nie uczyniły/ na comiesięczne utrzymanie p. organisty i kościelnego, służącego naszej wspólnocie parafialnej.

 7. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Jana Fabera, Sebastiana Skrzypka, Marcina Krawczyka, Józefa Haliberdy, Jana Kukli, Małgorzaty Anielskiej, Jana Górki, Henryka Grabowskiego, Sławomira Tabora i Romana Marca.

 8. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..

Dodaj komentarz