Ogłoszenia parafialne: 20.11.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W naszej diecezji jest  obchodzona jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto patronalne Akcji Katolickiej, połączone z pielgrzymką Akcji Katolickiej do Katedry Tarnowskiej. Po Mszy św. odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa, zawierzając siebie, nasze rodziny i całą parafię Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Kończy się czas listopadowej modlitwy za naszych zmarłych. W ostatnim tygodniu listopada w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 16.30 różaniec z wypominkami za zmarłych a po nim o godz. 17.00 Msza św. Także codziennie Msza św. rano o 6.30.
 3. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Anny Dec i p. Marii Pytel.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* chórzystów – we środę o godz. 19.00 na nowej plebani;

* scholę dziewcząt –  w piątek o 16.00 na plebani;

* młodzież z KSM-u  – w piątek o 19.30 na plebani.                                                                                                                                         * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

* grupę biblijną – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebani;

 1. Najbliższa niedziela będzie I-szą  Niedzielą ADWENTU. Rozpoczyna ona nowy rok liturgiczny                   w Kościele, który będziemy przeżywać  pod hasłem:  „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.  Szczegóły o Mszach św. roratnich  podamy za tydzień.
 2. Także w przyszłą niedzielę Członkowie z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać „Chlebki Miłosierdzia”. Nabywając taki „Chlebek” włączymy się do ratowania tysięcy ludzi ginących codziennie na świecie z głodu. Chlebki są świeże i bardzo smaczne. Ofiara za jeden Chlebek wynosi 9 złotych. 7 złotych z tej ofiary Caritas Diecezji Tarnowskiej przeznacza na ratowanie ludzkości od głodu. Za wsparcie tej akcji już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać!
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy angażują się w życie religijne naszej Parafii i chętnie działają w różnych stowarzyszeniach. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za udział w środowym spotkaniu, wszelką pomoc i całą dotychczasową działalność dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy także Parafianom, którzy włączyli się do nowo – utworzonego oddziału Caritas, wszystkim, którzy chcą nieść pomoc i świadczyć miłość potrzebującym wsparcia. Przypominamy, że zarówno Caritas jak i Akcja Katolicka są grupami otwartymi i chętnie gotowymi na przyjęcie nowych członków. Zapraszamy więc chętnych do wstąpienia do tych wspólnot.. Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się i wsparli zbiórkę darów dla dzieci i osób niepełnosprawnych z Ukrainy z okolicy Stryja, w szkole i w przedszkolu w Trzcianie w ubiegłym miesiącu.
 4. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.
 5. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Grzegorza Łabędy, Małgorzaty Satała, Jana Łukasika, Bożeny Burkowicz, Piotra Balickiego, Dawida Balickiego, Piotra Kaczmarczyka, Janusza Kozioła, Dominika Kuska i Andrzeja Guśpiel.
 6. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

 

Dodaj komentarz