Ogłoszenia parafialne – 13.11.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego serdecznie witamy i cieszymy się obecnością wszystkich Parafian i miłych Gości, zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam dobrej niedzieli i udanego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w dni powszednie.

 2. Pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” w dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Polsce XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które w tym roku chce dotrzeć ze wsparciem na Ukrainę. Możemy wesprzeć cierpiący naród ukraiński, składając ofiary do puszek po Mszy św. Za każdy dar serca – Bóg zapłać!

 3. Dzisiaj także przeżywamy w Kościele VI Światowy Dzień Ubogich, obchodzony pod hasłem: „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor 8, 9”). Tradycyjna Akcja „Chleb Miłosierdzia”, która była związana z Dniem Ubogich będzie w tym roku wyjątkowo przeprowadzona w I Niedzielę Adwentu.   Z tej okazji pragniemy przypomnieć, że w każdej parafii diecezji tarnowskiej istnieje Oddział Caritas. To przede wszystkim przez nie Caritas dociera do potrzebujących i świadczy im swoją pomoc. Serdecznie prosimy i zapraszamy wszystkich chętnych Parafian, aby włączyli się do naszego Parafialnego Oddziału Caritas, który obecnie nie istnieje /liczy tylko jednego członka/. Wszystkich chętnych Parafian, którzy chcieliby należeć do Oddziału Caritas przy naszej Parafii, i nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym – zapraszamy na wspólne spotkanie na nowej plebani w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 17.30.

 4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w kopertach i na tacę na potrzeby parafii i nowe inwestycje. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi!

 5. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej w czasie wypominków o godz. 16.30 prosimy Róże p. Marii Król i Zofii Rosiek…

 6. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

* członków Akcji Katolickiej – we środę po Mszy św. i nowennie;

* scholę dziewcząt –  w piątek o 16.00;

* młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebani.

* kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

* lektorów – w sobotę o 9.30.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom Nowej Rady Parafialnej za obecność na spotkaniu w ubiegłą sobotę, dziękujemy za wielkie zaangażowanie, życzliwość i wszelkie podpowiedzi i sugestie, odnoście planów i nowych prac, które powinniśmy wykonać w najbliższych miesiącach. Wśród nich omówiliśmy sprawę nowego parkingu na wprost cmentarza, sprawę projektu przebudowy całego cmentarza i nowych alejek z wydzieleniem miejsc na kontenery na śmieci.. a także potrzebę renowacji obu wież i ich lepszego zabezpieczenia…O tych i innych potrzebach będziemy informować na bieżąco…

 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej diecezji jest ona obchodzona jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.

 3. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia – wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 4. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny: Wiesława Pióreckiego, Tadeusza Kąckiego, Adama Dębosza, Jana Wolaka, Bogdana Babrala, Tomasza Piskorza, Zygmunta Stawarza, Dariusza Stawarza, Ireny Domagały i Grzegorza Grabowskiego.

 5. Wójt Gminy Trzciana wraz z Dyrektorem Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcianie zapraszają przedsiębiorców i osoby zainteresowane światem biznesu na konferencję pt. „Porozmawiajmy o biznesie” organizowaną w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Konferencja odbędzie się 18 listopada o godz. 18:00 w Arkadii (Trzciana 397).

 6. Sołtys Trzciany informuje mieszkańców o możliwości opłacenia czwartej raty podatku rolnego oraz odpadów komunalnych w Domu Strażaka w dniach: w poniedziałek – 14.11. i we wtorek 15.11. w godz. od 12.00 do 15.00. Zaprasza także mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę   11 w Domu Strażaka o godz. 19.00.

 7. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej Parafii…..

  SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz