Ogłoszenia parafialne: 30.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 30.10.2022

 1. W ostatnią niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..

  2. Dzisiejsza umowna rocznica poświecenia naszego kościoła, jest okazją do modlitwy za budowniczych, fundatorów, sponsorów i dobrodziejów naszej pięknej świątyń. Troska o nasz kościół to troska o sprawy Boże. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i za wszystkie ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i parafii.  Za dobre serce – Bóg zapłać! Za wszystkich sponsorów i darczyńców będziemy modlić się szczególnie w czasie różańca dzisiaj o godz. 15.00. Natomiast jutro ostatni dzień października i zakończenie nabożeństw różańcowych.

  3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00 w kościele i o godz. 13.00 w Kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej czyli o 12.30 różaniec za zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie więc Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00.   /Ostatnia Msza św. o 13.00 w kaplicy cmentarnej/. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Same modlitwy na cmentarzu Jej nie zastąpią. Składka na Mszy św. o godz. 13.00 będzie przeznaczona tak jak co roku – na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu… 1.11 podobnie jak w roku ubiegłym od godz. 8.00 do 16.00 – na drodze Trzciana – Leszczyna nastąpi zmiana organizacji ruchu – ruch będzie tylko w kierunku Leszczyny. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy cmentarza i w czasie powrotu do domów. Z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do kierujących ruchem zwraca się także Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń…

  4. We środę „Dzień Zaduszny” czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o  godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Więcej o tym dniu i modlitwach za zmarłych podamy we wtorek.

  5. 1 listopada o godz. 18.00 przy kaplicy cmentarnej młodzież z KSM poprowadzi koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  6. Od 1 listopada do 8 listopada możemy codziennie zyskać jeden ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za jedną wybraną duszę. Warunkiem zyskania odpustu jest: Spowiedź św., Komunia św., szczery żal za grzechy i odrzucenie przywiązania do grzechu. Ponadto odmawiamy modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Warunkiem zyskania odpustu jest także nawiedzenie cmentarza w tych dniach i modlitwa za zmarłych.

  7. Także  1 listopada, klerycy WSD w Tarnowie zbierają ofiary na cmentarzach na  Seminarium Duchowne. Ponieważ ilość parafii przekracza ilość kleryków Ks. Rektor WSD prosi o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki lektorów i ministrantów. Za wszelkie ofiary na ten cel składamy Bóg zapłać!

  8. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

  * grupę biblijną – ewangelizacyjną – dzisiaj o 16.00 na nowej plebani         * próba dla scholii w piątek o 16.00;                                  * młodzież z KSM-u i całej parafii – na I – piątkowe czuwanie o godz. 19.30; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8, w ramach przygotowania się do godnego przyjęcia sakramentu  bierzmowania.

  * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

  9. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi św. szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

  10. W I piątek od godz. 8.30 pojedziemy do chorych z posługą sakramentalną.

  11. Informujemy, że do nowej Rady Parafialnej zostali wybrani następujący Parafianie: z wyboru wiernych: panie: Janina Węglarz i Bożena Jagielska  oraz panowie: Wiesław Kukla – Hydrosprzęt, Jan Dziedzic, Mirosław Babicz, Józef Pijanowski, Rafał Król, Konrad Madej, Jan Dudek, Wiesław Kukla – Półrolki, Antoni Błasiński, Paweł Kłósek. Z urzędu i wyboru proboszcza: Stanisław Grabowski, Andrzej Kącki, Kazimierz Kołodziej, Jarosław Gargul, Mateusz Kuśnierz i Maciej Babral. Nowo wybranym członkom Rady serdecznie gratulujemy. Dziękujemy także bardzo serdecznie ustępującej – starej radzie – za wszelką pomoc, życzliwość i każdą pracę wykonaną dla dobra naszej wspólnoty parafialnej – Bóg zapłać!  Dziękujemy także wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i oddali swoje głosy. Ważnych głosów oddano 527 i 18 nieważnych. W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady.

  12. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Jana Surmy, Rafała Koniecznego, Macieja Dyrka, Krzysztofa Burdy, Jarosława Saroty, Józefa Legiecia, Władysława Jachymczaka, Marka Fasugi, Andrzeja Kuśnierza i Stanisława Wołowca.

  13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”;  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii…..

          

Dodaj komentarz