Ogłoszenia parafialne: 23.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MISYJNA – 23.10.2022

 1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w świątyni. Cieszymy się z Waszej obecności i życzymy dobrego wypoczynku i udanej niedzieli…Zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia..

 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i ludy krajów misyjnych szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę – przeznaczoną na misje – do dyspozycji Ojca św.

 3. Dziś jeszcze zapraszamy na różaniec w intencji misji o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św.

 4. Przed nami ostatni, pełny tydzień października. Tym bardziej zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.

 5. Przypominamy, że dziś wybieramy 12 osób do nowej Rady Parafialnej. Lista kandydatów była ogłoszona tydzień temu, jest także wywieszona w przedsionku kościoła i na tablicy ogłoszeń. Kartki z dwoma nazwiskami składamy do specjalnej skrzynki przy wychodzeniu z kościoła. Wszystkim, którzy włączyli się w ten wybór i zagłosowali serdecznie dziękujemy. Za tydzień podamy nazwiska nowych członków Rady Parafialnej przy naszej parafii.

 6. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom z Zyznówki, Srokówki Góry, Trzciany Działy i Libichowa za liczną obecność i solidne prace porządkowe na Wzgórzu Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. Bóg zapłać wszystkim na życzliwość i wszelką pomoc.

 7. We środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po różańcu Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych a o prowadzenie nabożeństwa różańcowego prosimy róże p. Marii Matras i Stanisławy Kaczmarczyk.

 8. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:                                                                                   * chórzystów – we środę o 19.00;                                                                                                                             * integracyjne spotkanie lektorów – we środę o 19.30 w sali gimnastycznej w Trzcianie;                              próba dla scholii w piątek o 16.00; młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebani, * grupę biblijną – ewangelizacyjną – w przyszłą niedzielę o 16.00 na nowej plebani.

 9. Młodzież z klas VIII z Trzciany i Łąkty prosimy o uporządkowanie grobów żołnierzy w przyszły poniedziałek – 31.10. o godz. 15.00 pod opieką Ks. Krzysztofa.

 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i oktawa modłów za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe – listopadowe lub całoroczne możemy składać u jednego z Kapłanów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Przepisy dotyczące zyskiwania odpustów za zmarłych podamy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich do Spowiedzi św., abyśmy pojednani z Bogiem i bliźnimi skuteczniej nieśli pomoc naszym bliskim zmarłym, szczególnie duszom cierpiącym w czyśćcu. Będziemy spowiadać w najbliższą sobotę od godz. 9.00 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Spowiadamy też codziennie pół godziny przed Mszą św. i w czasie nab. różańcowego.

 11. Także  1 listopada, tak jak to było przed pandemią, klerycy WSD w Tarnowie będą zbierać ofiary na cmentarzach na  Seminarium Duchowne. Ponieważ ilość parafii przekracza ilość kleryków Ks. Rektor WSD prosi o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki lektorów. Dlatego w imieniu WSD w Tarnowie prosimy naszych lektorów o pomoc – 1 godz. dyżuru przy bramie wejściowej na cmentarz.

 12. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 12.00 prosimy rodziny: Jana Stańdo, Andrzeja Stańdo, Bronisława Burkiewicza, Marka Matrasa, Stanisława Matrasa, Pawła Łukasika, Stanisława Burka, Marka Kąckiego, Władysławy Zdebskiej, Roberta Palonka, Adama Stańdo i Krzysztofa Dziedzica.

 13. Najbliższa – ostatnia niedziela października jest umowną rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Będziemy się modlić w intencji dobrodziejów, fundatorów, budowniczych i za wszystkich składających swoje ofiary na utrzymanie naszej pięknej świątyni.

 14. W szkole i w przedszkolu w Trzcianie organizowana jest zbiórka darów dla dzieci i osób niepełnosprawnych z Ukrainy z okolicy Stryja, gdzie opiekę sprawują siostry zakonne. Najbardziej potrzeba podstawowych produktów żywnościowych: kasza, mąka, makarony, mleko w kartonach, konserwy i pieluchy dla dzieci. Zbiórka potrwa jeszcze do piątku włącznie. W miarę możliwości prosimy o wsparcie tej pięknej i szlachetnej akcji.

 15. W środę w Szkole w Łąkcie będzie kiermasz kremówek papieskich z charytatywnym celem Pomoc dla Wojtusia. Zapraszamy od 7.30 do ostatniej kremówki.

 16. Sołtys Łąkty Dolnej zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie w przyszłą niedzielę 30.10. o godz.17.00 w Świetlicy Wiejskiej. Tematem będą sprawy bieżące i podział środków i dotacji…

 17. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”;  Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień…są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii…..

Dodaj komentarz