Ogłoszenia parafialne: 16.10.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA – DZIEŃ PAPIESKI – 16.10.2022

 1. W 29 niedzielę w ciągu roku serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.

 2. W całej Polsce przeżywamy dzisiaj XXII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Blask Prawdy”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Pragniemy też przypomnieć, że na prośbę Episkopatu Polski – po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to ofiary przeznaczone na pomoc stypendialną dla najzdolniejszych, ale zarazem najbiedniejszych studentów i uczniów. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.

 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych do udziału w tych  nabożeństwach. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe,       w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.

 4.  O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 17.00 prosimy Róże p. Tomasza Babrala i p. Wiesława Kukli.

 5. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:

  * próba dla chóru – we środę o 19.00;

  * integracyjne spotkanie lektorów – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;                                                                                         * próba dla scholii w piątek o 16.00;                                                                                                                                                                                        * młodzież z KSM-u przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebani.                                                                                                              * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

 6. Kilka razy w roku prosimy Parafian o pomoc w porządkowaniu i plewieniu Wzgórza Dobrego Pasterza i Najśw. Serca P. Jezusa. W tym tygodniu we wtorek na godz. 16.00 bardzo prosimy o pomoc mieszkańców z osiedli: Zyznówka, Srokówka Góra, Trzciana Działy i Libichowa. Za wszelką życzliwość i pomoc już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy wybierać Parafialną Radę Duszpasterską. Zgodnie z regulaminem wyborów podajemy dzisiaj listę kandydatów do Rady. Jest ich 21. Spośród nich mamy wybrać 12 członków Rady. Oto nazwiska zgłoszonych kandydatów: Mirosław Babicz, Maciej Babral, Antoni Błasiński, Jan Dudek, Paweł Dudek, Jan Dziedzic, Stanisław Grabowski, Jarosław Gargul, Bożena Jagielska, Anna Jop, Andrzej Kącki, Paweł Kłósek, Kazimierz Kołodziej, Rafał Król, Wiesław Kukla – Hydrosprzęt, Wiesław Kukla – Półrolki, Mateusz Kuśnierz, Konrad Madej, Józef Pijanowski, Paweł Stawarz i Janina Węglarz;  Głosować ma prawo każdy parafianin, który ukończył 18 lat. Głosujemy  w ten sposób, że na kartce wypisujemy nazwiska dwóch kandydatów spośród tych 21 wymienionych przed chwilą. Kartki te złożymy w przyszłą niedzielę do specjalnej skrzynki przy wychodzeniu z kościoła.. Prosimy o zapoznanie się z listą kandydatów i wypisanie dwóch nazwisk.

 8. W sobotę 22.10 w parafiach województwa małopolskiego będziemy przeżywać uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski. Jest to także patron Akcji Katolickiej dlatego prosimy, aby nabożeństwo różańcowe po Mszą św. poprowadzili członkowie Akcji K. przy naszej parafii.

 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który zapoczątkuje tydzień modlitw za misjonarzy. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje – do dyspozycji Ojca św.

 10. Wszystkim drogim Solenizantkom i Solenizantom, którzy w tym tygodniu mają swoje imieniny – wszystkim obchodzącym rocznice czy jubileusze – składamy najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa i polecamy was Panu Bogu w modlitwie.

 11. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty, dziękujemy za sumienność i obecność, a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Rafała Burek, Michała Mecha, Waldemara Pyznara, Andrzeja Zatorskiego, Jacka Mecha, Kamila Kąckiego, Bogdana Jagielskiego, Michała Szweda, Anny Kądziela i Władysława Dudzic. Dziękujemy także firmie: Szkółka Roślin Ozdobnych Łąkta Dolna, która w piątek i w sobotę dokonała zakrzewienia  lewego brzegu, po lewej stronie plebani za garażami…Koszt tych prac – 5.tyś. zł. pokryjemy ze składek inwestycyjnych. Wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość – Bóg zapłać!

 12. W sobotę o godz. 17.00 w Rajbrocie organizowane jest dekanalne spotkanie młodzieży. Wyjazd o godz. 16.15 z parkingu przy kościele. Przewidziana jest adoracja, Msza i integracja w remizie. Dla klas ósmych jest to spotkanie obowiązkowe w ramach przygotowania do bierzmowania, ale zapraszamy też uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakończenie o 21.30. Zapisy u ks. Krzysztofa, niepełnoletni dostarczają zgodę.

Dodaj komentarz