Ogłoszenia parafialne: 2.10.2022 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

     Nie ma łatwych odpowiedzi na problem zła, które panoszy się w świecie. Zwycięstwo nad złem dokonało się za cenę Chrystusowego cierpienia. I w nas się ono dokona, jeśli będziemy wierni Jego Ewangelii i krzyżowi, jaki nam przyszło nieść. I my również mocą łaski Bożej pokonamy zło i zmartwychwstaniemy. O łaskę zwyciężania dobra nad złem w naszym życiu i w świecie, o wierność Jezusowi i Jego Ewangelii będziemy szczególnie modlić się w czasie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. W pierwszą niedzielę października serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy dobrego zdrowia, dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.

  2. Skończył się miesiąc wrzesień. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu – wspierali  czy to modlitwą czy ofiarami – naszą parafię. Wszystkim –  za wszelką pomoc i ofiarność, dobre serce i życzliwość – Bóg zapłać!

  3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich od najmłodszych do najstarszych do wspólnotowej modlitwy w naszym Kościele; szczególnie zapraszamy dzieci, które otrzymują specjalne naklejki, po każdym nabożeństwie różańcowym. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00 a po nim ostatnia Msza św. W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo różańcowe, w sobotę Msza św. o godz. 8.00 i po niej różaniec.

  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach i do sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać we środę od 16.30 i  we czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

  5. W I piątek odwiedziny kapłana u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

  6. O prowadzenie środowej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 prosimy Róże p. Ireny Ferenc i Haliny Mech… a  w I piątek miesiąca – członków Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

  7. Zapraszamy na swoje spotkania w tym tygodniu:

   – wszystkich lektorów – we środę o 19.00 w sali gimnastycznej w Trzcianie;

   – scholę dziewcząt – w piątek o 16.00;

   – młodzież z KSM-u i całej parafii – na Mszę św. i różaniec w I piątek o godz. 19.30; na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas 8  z rodzicami, którzy złożą deklaracje przystąpienia młodzieży do bierzmowania;

   – spotkanie chłopców przygotowujących się do posługi ministranta – w sobotę o 9.00 po różańcu; Informujemy także, że ministrantem miesiąca września został Szymon Szwed ze SP z Łąkty D., II miejsce zajął Dominik Krzysztofiak ze SP z Trzciany a III miejsce Bartłomiej Jurgała ze SP z Łąkty. Gratulujemy tym chłopcom i zachęcamy wszystkich do solidnej służby przy ołtarzu.

  8. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę na tacę, przeznaczoną na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie będziemy modlić się za sponsorów i dobrodziejów naszej Parafii – żyjących i zmarłych, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne i inwestycyjne.

  9. Bardzo dziękujemy rodzinom za sobotnią troskę o czystość świątyni i jej otoczenia i ofiarność na kwiaty a w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy rodziny: Józefa Krawczyka, Kazimierza Piecha; Józefa Nowaka, Józefa Mroza, Moniki Kukli, Krzysztofa Kukli, Roberta Włodarczyka, Mariana Włodarczyka, Łukasza Kędronia i Krystyny Piech.

  10. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz dla Rolników na nowy 2023 rok.. Jest także nowy numer tzw. Ekstra Gościa – poświęconego tym razem tajemnicy Bożego Miłosierdzia i św. Faustynie – w cenie 12 zł. Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

  11. Od wczoraj do piątku włącznie trwa Tydzień Maryjny i Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Program tego odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

                Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy bezpiecznej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim!

Dodaj komentarz