Ogłoszenia parafialne: 25.09.2022 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

 1. W 26 niedzielę zwykłą serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, którzy modlą się dzisiaj z nami w parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia.

 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest on obchodzony w Kościele pod hasłem „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”.

 3. Dzisiaj także obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach, w parafii i całej ojczyźnie.

 4. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Włączając się w tę światową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę o godz. 15.00 na Rynku przy aptece w Trzcianie. Tegoroczna intencja zachęca do modlitwy o pokój na Ukrainie i przestrzeganie praw przez rządzących. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po nowennie około 19.00 w budynku nowej plebanii. Zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz nowe osoby chętne do wsparcia tej organizacji działającej przy naszej parafii.

 5. Także we środę – ostatnią miesiąca – zapraszamy po nowennie Różę Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych.

 6. Inne spotkania w tym tygodniu, na które serdecznie zapraszamy:

  * nowo powstającą grupę biblijną – w dzisiaj po Mszy św. o 15.00;

  * próba dla scholii w piątek o 17.00;

  * młodzież z KSM przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebanii.

  * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;   wszystkich ministrantów – w sobotę o 9.30 w kościele;

 7.  W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. Matka Boża w różnych objawieniach prosi nas o modlitwę Różańcową. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w tych pięknych nabożeństwach. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki po każdym nabożeństwie różańcowym. Za pobożne odmawianie różańca w kościele możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pierwsze nabożeństwo różańcowe w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. A w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 a po nim Msza św.

 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają pierwsze swoje różańce. Po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci na krótkie spotkanie na nowej plebanii.

 9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa Ordynariusza w diecezji tarnowskiej codziennie jedna lub dwie parafie są wyznaczone do adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Naszej parafii przydzielono dzień 2.10. a w tym roku wypada ten dzień w przyszłą niedzielę. Dlatego też w przyszłą niedzielę po Mszy św. od godz. 8.00 do 9.00 na swoją adorację zapraszamy mieszkańców Trzciany z rejonu Glinik i Zyznówka; od 10.00 do 11.00 KSM i młodzież z całej parafii; od 12.00 do 13.00 mieszkańców Łąkty Dolnej; od 13.00 do 14.00 Trzcianę – Rynek, Zalesie i pozostałe rejony; a od 14.00 do 15.00 Ujazd. O 15.00 będzie różaniec i ostatnia Msza św.

 10. Przypominamy, że do 15 października możemy zgłaszać na kartkach kandydatów do nowej Rady Parafialnej, której wybory odbędą się 23 października – zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego.

 11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – jak również wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.

 12. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę, natomiast w tym tygodniu prosimy o sprzątanie od godz. 9.00 rodziny: Paweł Wrona, Wiesław Kukla, Daniel Kukla, Tadeusz Mucha, Mateusz Mucha, Marek Stawarz, Jarosław Dudziak, Dariusz Kociołek, Ryszard Stajno i Józef Joniec.

 13. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego” dla starszy oraz kalendarz dla Rolników na nowy 2023 rok.

 14.  Informujemy, że został otwarty nowy Punkt Pobrań Medican w Trzcianie, przy stacji kontroli pojazdów, gdzie można zrobić badania krwi i inne specjalistyczne badania laboratoryjne. Informacje pod nr tel. 508 433 494.

            WSZYSTKIM PARAFIANOM I MIŁYM GOŚCIOM SZCZĘŚĆ BOŻE NA NOWY TYDZIEŃ!

Dodaj komentarz