Ogłoszenia parafialne: 18.09.2022 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

      W czasie każdej Mszy św. uczmy się postawy słuchania, która jest podstawą dobrej komunikacji. Bóg do nas mówi także w dzisiejszej niedzielnej Eucharystii, lecz również uważnie słucha naszych modlitw. Przeżywając dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu polecajmy Bogu ludzi mediów, aby dążyli do poznania prawdy i przekazywali ją w służbie bliźniemu.

 1.  W 25 niedzielę zwykłą serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.

 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasłem tego dnia są słowa: „Słuchanie uchem serca”. Papież Franciszek w specjalnym Orędziu na dzisiejszy dzień pisze, że „Słuchanie jest pierwszym nieodzownym składnikiem dialogu i dobrej komunikacji. Nie można komunikować się, jeśli najpierw się nie słucha, a bez umiejętności słuchania nie ma dobrego dziennikarstwa”.

 3. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom Rady Parafialnej za obecność na spotkaniu w ubiegłym tygodniu, dziękujemy za 5-letnią kadencję, wielkie zaangażowanie, życzliwość i wszelkie, bezinteresowne prace wykonane dla naszej parafialnej wspólnoty. Niech Pan Bóg wszystkim hojnie wynagrodzi. Na spotkaniu omówiono także bieżące sprawy naszej parafii i cmentarza parafialnego, gdzie już trwają prace porządkowe i związane z odnowieniem i zabezpieczeniem ogrodzenia wokół cmentarza. Kadencja Rady Parafialnej upływa 23 października. Jak już informowaliśmy tydzień temu, na ten dzień Ks. Biskup Ordynariusz zarządził nowe wybory we wszystkich parafiach naszej diecezji. W związku z tym, zgodnie z regulaminem wyborów – prosimy do 15 października zgłaszać odpowiednich kandydatów na kartce, podając imię, nazwisko oraz adres kandydata / bez nr domu/. Kartki składamy w zakrystii lub u ks. Proboszcza. Z pośród kandydatów wybierzemy 12 osób do nowej Rady a 6 osób będzie powołanych z nominacji Ks. Proboszcza – zgodnie z regulaminem wyborów.

 4.  W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:   * próba dla scholii w piątek o 17.00;                 * młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii – w piątek o 19.30 na nowej plebani.               * kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 9.00 w kościele;

  * wszystkich lektorów – w sobotę o 10.00 w kościele;

  * nowo powstającą grupę biblijną – w niedzielę po Mszy św. o 15.00

 5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – jak również wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.

 6. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości do Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie. Przypominamy, że w naszej parafii istnieje księga trzeźwościowa, do której można się wpisać na krótszy czy dłuższy czas.

 7. Serdecznie dziękujemy za  ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach i na tacę na potrzeby parafii i kościoła. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca niech Bóg hojnie wynagrodzi! Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary zbierane po Mszach św. do puszek  na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie i Tarnowie.

 8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę…natomiast w tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny: Mariusz Kłósek, Franciszek Dyrla, Zbigniew Kukla, Henryk Kukla, Jarosław Węglarz, Wojciech Kukla, Lucyna Wojcieszczak – Sajak, Łukasz Grabowski, Stanisław Kukla i Tomasz Burkowicz. Serdeczne Bóg zapłać.

 9. Zakład Usług Kominiarskich prosi by zawiadomić mieszkańców Łąkty Dolnej, że w dniach 19 i 20 września  będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe na terenie Łąkty D.

 10. Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego” dla starszy oraz kalendarz dla Rolników na nowy 2023 rok.. Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień……..są także wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

               Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy bezpiecznej niedzieli 

                                      i dobrego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim!                                 

Dodaj komentarz