Ogłoszenia parafialne: 11.09.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

      Chrystus nikogo nie odrzuca, ale szuka zagubionych i wzywa do nawrócenia. Ta szczególna miłość Chrystusa do grzeszników ukazuje się w Kościele, kiedy wiernie wypełnia misję swego Pana. Rozpoczynając Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy o dar autentycznego świadectwa wychowania przez wiarę oraz postawę miłosiernego Ojca wobec dzieci i wychowanków.

 1. Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i miłych Gości, obecnych na niedzielnej Eucharystii w naszej parafialnej świątyni. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w dobrym i owocnym przeżywaniu dzisiejszej niedzieli i nowego tygodnia.
 2. Zachęceni listem pasterskim Episkopatu Polski starajmy się twórczo przeżywać XII Tydzień Wychowania, który rozpoczyna się dzisiaj w naszej ojczyźnie.. Hasłem tego tygodnia są słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6). Odkrywajmy w Chrystusie drogę i sens naszego życia i wychowania, i kształtujmy serca własne i bliźnich w oparciu o Ewangelię.
 3. We środę będziemy obchodzić Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Niech to Święto przypomni nam o szacunku należnym Krzyżowi, który jest znakiem naszego zbawienia i zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią. Pół godziny przed Mszą św. czyli o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na swoje spotkania:
  * próba dla scholii w piątek o 17.00;
  * młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii. Cieszymy się liczną obecnością młodych na ostatnim spotkaniu i zapraszamy na kolejne w piątek o 19.30 na nowej plebani. Dziękujemy także rodzicom za współpracę i troskę o religijne wychowanie swoich córek i synów.
  * do posługi ministranta zgłosiło się 4 chłopców – zapraszamy ich i nowych, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do ich grona – na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w kościele;
  * wszystkich ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę – tym razem o godz. 11.30 na orliku a gdyby padał deszcz to do sali gimnastycznej w szkole w Trzcianie…
  * Ks. Biskup Ordynariusz wydał rozporządzenie, że we wszystkich parafiach naszej diecezji,  23 października odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. W związku z tym, zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej przy naszej parafii na wspólne spotkanie – we czwartek o godz. 19.00 na nowej plebani. Prosimy o obecność, abyśmy mogli podsumować 5 letnią pracę   w Radzie i zastanowić się nad sposobem dokonania nowych wyborów.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – jak również wszystkim świętującym różne rocznice i jubileusze – życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa a w dniu imienin lub urodzin czy też rocznicy zapraszamy do udziału we Mszy św.
 7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i otoczenie kościoła i złożyły ofiary na kwiaty i środki czystości w ubiegłą sobotę…natomiast w tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny: Roman Stawarz, Paweł Stawarz, Henryk Piskorz, Stanisław Joniec, Emil Kukla, Marcin Ciuruś, Paweł Kukla, Grzegorz Kukla, Dariusz Dumieński i Tadeusz Kukla. Dziękujemy  także wszystkim za okazaną pomoc i prace wykonane na nowej plebani oraz za produkty spożywcze, ofiarowane nam Kapłanom w tym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Ogłoszenia na prośbę Rad Sołeckich: sołtys Trzciany informuje, że 3 rata podatku rolnego i opłata śmieciowa będzie pobierana w Domu Strażaka w Trzcianie we środę i we czwartek od godz. 12.00 do 15.00; podobnie i sołtys Łąkty Dolnej – we środę i we czwartek od godz. 8.00 do 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie D.
 9.  Polecamy najnowszy numer „Małego Gościa” dla młodszych i „Gościa Niedzielnego” dla starszych… Jeszcze intencje Mszy św. na ten tydzień są wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy bezpiecznej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże wszystkim!                                 

Dodaj komentarz